Chrobry Głogów – Widzew Łódź 2:3 (0:2)

29 czerwca 2019, 11:03 | Autor:

Zwycięstwo na pożegnanie z Opalenicą! W ostatnim dniu zgrupowania piłkarze Widzewa zmierzyli się z I-ligowym Chrobrym Głogów i zdołali go pokonać. Co ciekawe, wszystkie trzy gole, zdobyte przez zespół Zbigniewa Smółki… padły po strzałach z rzutów karnych!

Trener Zbigniew Smółka znów nie mógł pozwolić sobie na pełen komfort i grę dwiema różnymi jedenastkami. W pierwszej połowie oglądaliśmy najsilniejsze zestawienie, choć bez Przemysława Banaszaka, za to z testowanym Mikołajem Juchaczem. Na ławce rezerwowych usiadło siedmiu graczy, w tym dwóch bramkarzy. Sześciu z nich zagrało po przerwie.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się w dość wolnym tempie i żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie dogodnej okazji do strzelenia gola. Jedyne zagrożenie powstawało przy stałych fragmentach gry, ale obie defensywy spisywały się przy nim bez zarzutu. Na boisku nie brakowało walki i może cieszyć to, że Widzew nie odpuszczał.

Dopiero w 25. minucie doczekaliśmy się okazji na otwarcie wyniku. I to od razu takiej, której nie można nie wykorzystać, choć tylko pozornie, bo mowa o rzucie karnym. Piłkę na 11. metrze tym razem Daniel Mąka i można było wreszcie odetchnąć z ulgą. Pomocnik do końca czekał na ruch bramkarza i posłał futbolówkę w przeciwną stronę! Mąka pewnie nie przypuszczał, że kwadrans później przyjdzie mu ponownie podejść do jedenastki. Tym razem w polu karnym faulowany był Przemysław Kita, a wykonawca zmienił róg, ponownie pokonując Mateusza Abramowicza!

W przerwie Smółka wymienił tylko trzech piłkarzy. W 47. minucie jego zespół mógł prowadzić już 3:0, ale po składnej akcji Rafał Wolsztyński za daleko wypuścił sobie piłkę i Adam Makuchowski złapał ją w rękawice. Po chili Wolsztyński był jeszcze bliżej podwyższenia, ale jego uderzenie z linii pola karnego zatrzymało się na słupku! Chrobry z rzadka przedostawał się pod bramkę łodzian, ale w 52. minucie zdołał strzelić kontaktowego gola. Dośrodkowanie Szymona Drewniaka zamknął celną główką były widzewiak Marek Wasiluk, który wykorzystał swoje warunki i nie miał sobie równych w powietrznym starciu.

Po dwóch minutach było już 2:2. Tym razem podopieczni Ivana Djurdjevicia otrzymali prezent od Sebastiana Zielenieckiego, który chciał podać piłkę do Patryka Wolańskiego. Zagranie przechwycił jednak testowany gracz głogowian i trafił do siatki w sytuacji sam na sam! Zawodników w czerwonych strojach jednak to nie podłamało i w 62. minucie ponownie prowadzili. Złe podanie Wasiluka przejął Przemysław Banaszak i… został sfaulowany przez bramkarza! Mąki nie było już na boisku, więc piłkę wziął Adam Radwański, który także nie miał problemów z wykorzystaniem „jedenastki”.

W 67. minucie Widzew był o włos od kolejnego gola. Zaczęło się od strzału Marcela Pięczka, z którym z trudem poradził sobie Makuchowski. Do odbitej piłki dopadł Wolsztyński, lecz jego silne uderzenie z kilku metrów odbiło się od poprzeczki! W kolejnych minutach gra się uspokoiła, przenosząc głównie do środkowej strefy boiska. Optycznie dużą przewagę mieli jednak łodzianie, którzy dobrze operowali piłką. Bywały długie fragmenty, w których piłkarze Chrobrego nie mogli przerwać „łańcuszka” podań rywali z Piłsudskiego.

Ostatnie minuty nie przynosiły bramkowych sytuacji po obu stronach. I-ligowiec szukał okazji przez stałe fragmenty gry, ale tym razem widzewiacy byli czujni i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w końcówce. Opalenicę pożegnali więc w miły sposób.

52′ Wasiluk, 54′ testowany – 25′ (k), 41′ (k) Mąka, 62′ (k) Radwański