Ciganiks z występem, Łotysze rozbici

16 października 2023, 09:05 | Autor:

W niedzielny wieczór Andrejs Ciganiks rozegrał czterdziesty siódmy mecz w narodowych barwach. Widzewiak znów spędził na murawie całe dziewięćdziesiąt minut, ale tym razem nie miał zbyt wesołej miny po ostatnim gwizdku.

Reprezentacji Łotwy nie dawano zbyt wielu szans w wyjazdowym starciu z Turcją, więc końcowemu wynikowi nie za bardzo można się dziwić. Gospodarze wygrali pewnie i wysoko (4:0), choć wszystkie gole strzelili dopiero w drugiej połowie spotkania, z czego dwa w samej końcówce.

Jeśli chodzi o występ piłkarza Widzewa, to ponownie wcielił się on w rolę lewego obrońcy, tocząc pojedynki głównie z Yunusem Akgunem, prawym skrzydłowym Leicester City. Portal Sofa Score ocenił jego postawę bardzo surowo, ich zdaniem był drugim najsłabszym zawodnikiem swojej drużyny.

Przed Łotyszami jeszcze jedno starcie eliminacyjne. W listopadzie podejmą Chorwację, ale bez względu na wynik, skończą rywalizację na ostatnim miejscu w grupie. Co ciekawe, w przyszłym miesiącu czeka ich jeszcze towarzyskie spotkanie… z Polską.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
8 miesięcy temu

Jakby Endriu grał na Narodowym, z pewnością remisik by wywiózł.

Fabio
Odpowiedź do  Leon
8 miesięcy temu

Dokładnie. Jakąś siatkę by temu łamadze z Arsenalu na pewno założył a potem ręcznik z Juventusu pokonał :)

BEKA
Odpowiedź do  Leon
8 miesięcy temu

Jakby BABCIA miała wąsy, to by była DZIADKIEM :)

Grzesiek
8 miesięcy temu

Sztuką było… nie zakwalifikować się do przyszłorocznego Euro i sztuki takiej chyba dokonamy…
Ewentualny awans po barażach z LN to będzie wejście… kuchennymi schodami, drzwiami od kuchni!
Eliminacje wstydu…

Gregor
8 miesięcy temu

O ile dobrze zrozumiałem, to Cygan był jednym z dwóch najsłabszych zawodników Łotwy., grając w obronie. U nas jest ofensywnym pomocnikiem i , o dziwo strzela bramki. To Myśliwiec, raczej go ustawia na właściwej pozycji.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x