Podsumowanie 12. kolejki IV ligi

15 października 2023, 19:10 | Autor:

Za nami 12. seria gier w IV lidze. Emocji w ostatnich dniach z pewnością nie brakowało, choć nie zaobserwowaliśmy wielkich zmian w czołówce ligi. Na miejscu lidera wciąż znajduje się Sokół Aleksandrów Łódzki i w dalszym ciągu za jego plecami są RKS Radomsko i Polonia Piotrków Trybunalski. Ponownie do czołówki zbliżyły się także rezerwy Widzewa.

Zmagania rozpoczęliśmy w Łodzi, gdzie trzeci zespół ŁKS zmierzył się z Polonią. Do przerwy łodzianie prowadzili 1:0, jednak tuż przed zejściem do szatni musieli grać w osłabieniu. Drugą połowę zdominowali już goście, którzy strzelili trzy bramki i wygrali 3:1. Niewiarygodny przebieg miało spotkanie w Kleszczowie, gdzie do 89 minuty RKS Radomsko przegrywał z Omegą 1:2. W końcówce dwie bramki strzelił jednak Juliusz Molis, przez co Erksa wygrała i utrzymała drugą pozycje w tabeli. Niespodzianki nie było w Działoszynie. Tam pojawił się Sokół Aleksandrów Łódzki, który pewnie wygrał z Wartą 3:0.

Ogromna euforia towarzyszyła po zejściu z murawy piłkarzom Ceramiki Opoczno, która przez większość meczu bezbramkowo remisowała ze Skalnikiem Sulejów. W 90. minucie udało się jednak zdobyć decydującą bramkę, przez co trzy oczka zostały w Opocznie. Po kilku słabszych meczach pewne zwycięstwo w lidze odnotował AKS SMS Łódź. Zespół z ul. Milionowej wygrał na wyjeździe ze Szczerbcem Wolbórz 5:0. Pewne zwycięstwo odnotowały także rezerwy Widzewa, które w strugach deszczu pokonały Borutę Zgierz 3:0 i awansowały na 5. miejsce w stawce.

Drugi raz punkty w tym sezonie zdobył Włókniarz Zelów. Mimo, że ostatnia drużyna w tabeli przegrywała w Strykowie 0:1, to w 90. minucie padła bramka, która dała podopiecznym Szymona Kowalczyka wyrównanie. Dużym zawodem jest w tym sezonie forma Orkana Buczek. Zespół typowany przed sezonem do walki o czołowe lokaty jest tuż nad strefą spadkową, a wczoraj przegrał w delegacji ze Startem Brzeziny, czyli tegorocznym beniaminkiem. Powodów do dumy nie mają także kibice KS Kutno. Mimo zmiany na ławce trenerskiej ekipa z północy województwa uległa Zrywowi Wygoda 0:2.

Wyniki meczów 12. kolejki IV ligi:

sobota, 14 października

ŁKS III Łódź – Polonia Piotrków Trybunalski 1:3 (Dynel – Piotrowski, Jakubiak, Berłowski)
Omega Kleszczów – RKS Radomsko 2:3 (Góralczyk, Roczek – Molis x2, Machaj)
Warta Działoszyn – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3 (Najdyszak x2, Wolinowski)
Ceramika Opoczno – Skalnik Sulejów 1:0 (Kołodziejczyk)
Szczerbiec Wolbórz – AKS SMS Łódź 0:5 (Pietrasiak x3, Miśkowiec, Wrzesiński)
Boruta Zgierz – Widzew II Łódź 0:3 (Lenart, Chwałowski, Niedzielski)
Zjednoczeni Stryków – Włókniarz Zelów 1:1 (K. Skawiński – Jaszczak)
Start Brzeziny – Orkan Buczek 3:0 (Ignatowski, Sokolenko, Lewandowski)