CLJ U-15: Przegrana w inauguracyjnym meczu

4 marca 2024, 16:25 | Autor:

Nieudany debiut w Centralnej Lidze Juniorów mają za sobą trampkarze Widzewa Łódź. Podopiecznie Macieja Grzegorego zmierzyli się na własnym terenie z Polonią Warszawa. Łodzianie przez długi czas przeważali i mogli wyjść na prowadzenie, lecz nie wykorzystali rzutu karnego. Później skuteczniejsi byli już rywale, którzy strzelili trzy gole i ostatecznie to  wygrali 3:0.

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, od początku zawodów to widzewiacy zyskali przewagę na boisku i tworzyli sobie okazje strzeleckie. Jedną z nich miał Fabian Chlebny, ale stojący w bramce Polonii Jan Trybulski wywiązał się z zadania. Później strzał odnotował także Adrian Waliszek, lecz nie udało mu się trafić w światło bramki.

W 25. minucie czerwono-biało-czerwoni mieli świetną okazję do zdobycia gola. Sędzia podyktował bowiem jedenastkę i do piłki podszedł Mateusz Mularczyk, który sam ucierpiał w przerwanej akcji. Golkiper jednak obronił strzał widzewiaka, ale sędzia zadecydował o powtórce strzału. Druga próba niestety również nie pokonała Trybulskiego i wciąż nie mieliśmy otwarcia wyniku. Zmarnowana okazja zemściła się w 29. minucie. Wtedy bramkę dla Polonii zdobył Filip Kołodziejski. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i RTS przegrywał 0:1.

Do drugiej połowy łodzianie przystąpili z jedną zmianą w składzie – Chlebnego zastąpił Kacper Prokopiak. Jak czytamy w relacji na stronie widzew.com, dobrą szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Mularczyk, jednak bramkarz „Czarnych Koszul” nie zamierzał kapitulować. W kolejnych fragmentach spotkania to przyjezdni przejęli inicjatywę i co jakiś czas sprawdzali czujność Łastowskiego.

Przez dłuższy czas podopieczni trenera Grzegorego byli w stanie się bronić, jednak w końcu Polonia dopięła swego. W 69. minucie na 2:0 podwyższył Jan Tyszko. Nie minęły nawet dwie minuty, a warszawianie zdołali po raz trzeci wpisać się do protokołu meczowego, a tym razem z bramki cieszył się Michał Zabłocki. Do końca meczu obie strony próbowały jeszcze zmienić rezultat spotkania, lecz więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Trampkarze Widzewa w pierwszym meczu CLJ U-15 przegrali na własnym terenie z Polonią Warszawa 0:3. Szansa na rehabilitację już za tydzień. Dokładnie 9 marca do Łodzi przyjedzie ekipa Jagiellonii Białystok.

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
29′ Kołodziejski, 69′ J.Tyszko, 71′ Zabłocki

Łastowski – Kwiatkowski, Mokracki, Kominiak, Będziński (49′ Szałek) – Mejer (65′ Ziółkowski), Głąb (70′ Gabara), Chlebny (41′ Prokopiak) – Waliszek (74′ Majchrzak), Mularczyk, Szewczyk (53′ Chachuła)

Rezerwowi: Wiśniewski – Nawrocki, Kędzierski

Trener: Maciej Grzegory