CLJ U-17: Dwanaście bramek widzewiaków!

8 maja 2022, 11:20 | Autor:

Trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17 odnieśli w sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Wrażenie robią zwłaszcza jego rozmiary, bo podopieczni Łukasza Jonczyka pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn aż 12:1! Dzięki temu, wyprzedzili Łódzki Klub Sportowy i opuścili strefę spadkową.

Widzewiacy byli faworytami tego spotkania, ponieważ ekipa z Warmii nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. Takiego przebiegu chyba jednak nikt się nie spodziewał! Przyjezdni otworzyli wynik już w drugiej minucie, gdy do siatki trafił Kamil Machałek. Nie minęło sześćdziesiąt sekund – i prowadzenie podwyższył Milan Balzer. W szóstej minucie na 3:0 strzelił Kamil Cybulski, w siódmej zaś – po raz drugi w protokole sędziowskim zapisał się Balzer. Mecz nie zdążył się więc nawet na dobre zacząć – a Widzew wygrywał ze Stomilem czterema golami!

Później gospodarze trochę opanowali sytuację i skutecznie powstrzymywali ataki czerwono-biało-czerwonych. Aż do 24. minuty, kiedy to swój udział w tym pojedynku zaznaczył Kajetan Radomski. W końcówce pierwszej połowy Stomil zadał honorowy cios, za sprawą Mateusza Wołoszyna, ale błyskawicznie odpowiedział mu Bazler, kompletując w ten sposób hat-tricka. Do przerwy podopieczni trenera Jonczyka prowadzili zatem 6:1, lecz wcale nie było im mało!

Drugą część tego starcia zaczął Machałek, który po dziewięciu minutach pokonał stojącego między słupkami olsztynian Bartosza Stankiewicza. Strzelanina rozpoczęła się jednak w 67. minucie! Najpierw na 8:1 przymierzył wprowadzony po przerwie Jakub Zając, po chwili zaś Machałek zdobył swoją trzecią oraz czwartą bramkę. Na kwadrans przed końcem, przy stanie 10:1, sędzia podyktował rzut karny dla łodzian. Do piłki postanowił podejść… bramkarz Jakub Świątnicki i on także strzelił gola. Rezultat ustalił zaś Mateusz Radoń. Widzewiacy wygrali więc 12:1, dzięki czemu opuścili strefę spadkową CLJ U-17. Drużyna z al. Piłsudskiego ma dwa punkty przewagi nad ŁKS. Kolejne spotkanie już za tydzień, u siebie z Legią Warszawa.

CLJ U-17: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 1:12 (1:6)
42′ Wołoszyn – 2′, 54′, 68′, 73′ Machałek, 3′, 7′ 43′ Bazler, 6′ Cybulski, 24′ Radomski, 67′ J. Zając, 75′ (k) Świątnicki, 85′ Radoń