CLJ U-17: Widzewiacy bez punktów w zaległym meczu

16 marca 2023, 16:38 | Autor:

Nie było szczęśliwego zakończenia meczu juniorów młodszych Widzewa Łódź przeciwko AKS SMS Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego przegrywali do przerwy jedną bramką. Stratę udało się odrobić, jednak rywale zadali decydujące cios w doliczonym czasie gry. Co ważne, widzewiacy kończyli ten mecz w ósemkę.

Spotkanie początkowo miało zostać rozegrane jeszcze w 2022 roku, jednak zostało przełożone ze względu na zaśnieżenie boiska przy ul. Milionowej. Gospodarze dość szybko otworzyli wynik tego meczu, bowiem już w 10. minucie Eryka Praissa pokonał Filip Ratajczyk. Później goście starali się doprowadzić do wyrównania – mieli kilka swoich okazji, jednak to drużyna AKS częściej utrzymywała się przy piłce i również robiła wszystko, żeby podwyższyć swoje prowadzenie. Do końca pierwszej połowy goli nie oglądaliśmy, a Widzew przegrywał 0:1.

Trener RTS w przerwie zarządził jedną zmianę. Za Adriana Dziurę, na boisku pojawił się Marcel Wencel. Łodzianie znów tworzyli sobie szanse, jednak ta najważniejsza miała miejsce w 63. minucie, ponieważ wtedy na listę strzelców wpisał się Błażej Chyszpolski i doprowadził do wyrównania. W 88. minucie widzewiakom zadrżały serca, bowiem rzut karny obronił Eryk Praiss. Niestety, w 84 minucie  miał miejsce początek poważnych kłopotów Widzewa, bowiem bramkarz opuścił boisko zobaczeniu czerwonej kartki. Po chwili za drugą żółta kartkę boisko opuścił również Jarosław Szewczenko.

W takich okolicznościach bardzo ciężko było walczyć o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jak się okazało w doliczonym czasie gry, piłkarzom w czerwonych trykotach nie było dane wywieźć nawet punktu, ponieważ w 94. minucie gola na wagę zwycięstwa gospodarzy strzelił Oskar Pawlaczyk. Jakby tego było mało, w wyniku zamieszania na boisku czerwoną kartkę obejrzał drugi golkiper RTS Hubert Gabrysiak i w bramce musiał stanąć gracz z pola. Nic więcej się już w tym meczu nie wydarzyło. Widzew przegrał z AKS SMS 1:2. Następne ligowe starcie już w sobotę, choć zadanie nie będzie łatwe, ponieważ na Łodziankę przyjedzie trzecia w tabeli Wisła Kraków.

AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:1 (1:0)
10′ Ratajczyk, 90+4′ Pawlaczyk – 63′ Chyszpolski