CLJ U-19: Porażka z obrońcą tytułu

31 października 2023, 16:40 | Autor:

Wysoką porażką zakończył się sobotni mecz juniorów starszych Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka zmierzyli się z broniącym tytułu Lechem. Widzewiacy długo walczyli o choćby punkt w tym meczu, jednak ostatnie pół godziny to popis strzelecki gości, którzy wygrali 4:0.

Spotkanie z faworyzowanym Lechem odbyło się na boisku w Wiśniowej Górze. Jak czytamy na łamach widzew.com, od początku przewagę zyskali właśnie piłkarze z Poznania. Mimo to, łodzianie także mieli swoje okazje. W 8. minucie Mateusz Mędrala musiał interweniować po strzale Sebastiana Starbały. Kilka minut później okazję miał również Jakub Zając. To Lech dłużej utrzymywał się przy piłce i również doprowadzał do sytuacji bramkowych Jan Niedzielski, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

W 22. minucie to widzewiacy mieli jednak świetną szansę na otwarcie wyniku, ale Radomski po dograniu od Starbały nie dał rady pokonać golkipera. Jak informuje oficjalna witryna, później spotkanie się wyrównało. Dobrze funkcjonowała łódzka obrona, a strzał na bramkę Lecha oddał choćby Błażej Chyszpolski. Tuż przed końcem spotkania wynik otworzyć mógł Niedzielski, lecz rezultat się nie zmienił.

Do drugiej płowy czerwono-biało-czerwoni przystąpili bez zmian  w składzie. Znów częściej przy piłce utrzymywał się poznański zespół, ale to nie oznaczało braku sytuacji dla Widzewa. Przed szansą stanął Mateusz Wołoszyn, ale ostatecznie został uprzedzony przez bramkarza. Na atak odpowiedzieli rywale, ale strzał Wojciecha Mońki minął słupek. W 57. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy. Niestety, wyjścia sam na sam nie wykorzystał wspominany już Wołoszyn.

Łodzianie w końcu dotkliwie poczuli zemstę niewykorzystanych szans. W 60. minucie goście wyprowadzili atak, po którym piłkę do siatki wpakował Sammy Dudek. Piętnaście minut później było już 2:0 dla „Kolejorza”. Sędzia podyktował bowiem rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Kamil Jakóbczyk. Mimo walki na boisku, do końca spotkania to poznanianie dokładali kolejne gole do dorobku. W 80. po kornerze niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Jakub Zając, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustalił Jakub Kendzia.

Juniorzy starsi Widzewa przegrali z Lechem Poznań 0:4. Następny mecz już w najbliższy weekend. W ważnym pojedynku RTS zagra z będącą w strefie spadkowej Cracovią.

Widzew Łódź – Lech Poznań 0:4 (0:0)
61′ Dudek, 75′ Jakóbczyk (k), 80′ Zając (sam), 90′ Kendzia

Praiss – Kwiatkowski, Sianos, Adrianowski (85′ Radoń) – Starbała (80′ Gajewski), Chyszpolski (83′ Żak), Supczinski (78′ Loręcki), Zając – Wołoszyn (90′ Filipiak), Welter, Radomski (75′ Supera)

Rezerwowi: Brzózka – A. Dziura, Florczak

Trener: Łukasz Jonczyk