Żyro drugą setkę zaczął od bramki

31 października 2023, 12:03 | Autor:

Rozegrany przeszło trzy tygodnie temu mecz ze Stalą Mielec miał szczególny wymiar dla Mateusza Żyro. Występ przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi był dla obrońcy setnym w rozgrywkach Ekstraklasy. Teraz z impetem zaczął drugą setkę.

Sto pierwszym spotkaniem Żyry miało być starcie z Ruchem Chorzów, ale jak wiadomo nie doszło do niego z powodu zalania boiska przez obficie padający przez wiele godzin deszcz. Widzewiak musiał więc poczekać na rozpoczęcie następnej setki, ale gdy ta nadeszła, przyniosła ze sobą kolejne przyjemne doświadczenie. Gol strzelony przez defensora był bowiem jego pierwszym w czerwono-biało-czerwonych barwach, jeśli chodzi o oficjalne rozgrywki, a także trzecim na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Co ciekawe, dzień wcześniej Żyro obchodził 25. urodziny, więc niedzielna bramka była prawie najlepszym możliwym prezentem, jaki mógł sam sobie sprawić. Prawie, bo z pewnością bardziej ucieszyłoby go zwycięstwo z Rakowem Częstochowa. Ale i na to jeszcze przyjdzie czas!

Mecze Mateusza Żyro w Ekstraklasie:

Stal Mielec – 52 (2 gole)
Widzew Łódź – 40 (1)
Miedź Legnica – 6 (0)
Legia Warszawa – 3 (0)

Razem – 101 (3)

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeo
7 miesięcy temu

I oby tak dalej, jeszcze więcej pewności siebie w obronie i ataku, a będzie chłop jak Roman Wójcicki, który był obrońcą, a budy ładował niezapomniane ! POWODZENIA I WIARY W SIEBIE

zając
7 miesięcy temu

Polewać mu co mecz, oby tak dalej.Jak walnie cztery razy po sto, to szczeli dwie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x