CLJ U-19: Wyjazdowa porażka z Legią

3 września 2023, 09:00 | Autor:

Dzień przed meczem pierwszej drużyny, swoje starcie z Legią Warszawa rozegrali również juniorzy starsi Widzewa Łódź. Niestety młodzi widzewiacy przegrali na wyjeździe ze stołeczną ekipą 1:4 i zanotowali drugą porażkę w tym sezonie.

Od początku wiadomo było, że Legia postawi poprzeczkę wysoko. Niestety „Wojskowi” otworzyli wynik starcia z już w drugiej minucie , kiedy to na listę strzelców wpisał się Jakub Kowalski. W kolejnych minutach spotkania to legioniści mieli wyraźną przewagę na boisku. Gdy widzewiacy próbowali dłużej utrzymać się przy piłce, musieli uważać na pressing ze strony gospodarzy. Przewaga Legii w końcu przyniosła kolejną zmianę wyniku. W 26. minucie rywale zatrzymali atak Widzewa i wyprowadzili szybką kontrę, uderzając w lewą stronę widzewskiej defensywy. Długi dystans z piłką pokonał Igor Skrobała, który już w polu zwiódł Adrianowskiego i pewnym strzałem pokonał Eryka Praissa. Widzewiacy szukali jednak swoich szans i jedną z nich wykorzystali w 39. minucie! Zaczęło się od wrzutki Jakuba Zająca, a futbolówkę głową w pole karne zgrał Paweł Kwiatkowski. Pod bramką zrobiło się trochę zamieszania, ale ostatecznie Mateusz Radoń umieścił piłkę w siatce. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy.

W przerwie trener Łukasz Jonczyk zarządził jedną zmianę w składzie, a Zająca zastąpił Piotr Gajewski. Niestety w drugiej połowie przebieg spotkania nie uległ zmianie. Mimo zdobytej bramki przed przerwą to piłkarze z Warszawy prowadzili grę, a czerwono-biało-czerwoni nie byli w stanie tworzyć sobie klarownych okazji. Reakcją na boiskowe wydarzenia były kolejne roszady – na murawę wbiegali choćby Krzysztof Supera czy Jakub Welter. Mimo starań łodzian, to Legia była bliższa zdobycia bramki. W 80. minucie przeciwnicy dopięli swego, bowiem po akcji prawą stroną boiska i zamieszaniu pod bramką Praissa, mocnym strzałem na listę strzelców wpisał się Tomasz Rojkowski, Kilka minut później zrobiło się 4:1 po bramce wprowadzonego z ławki Oskara Melicha.

Było to już ostatnie trafienie w trakcie tej potyczki. Juniorzy starsi Widzewa przegrali na wyjeździe z Legią 1:4 i po czterech kolejkach mają na koncie cztery punkty. W następnej kolejce RTS zmierzy się u siebie z reprezentantami Pogoni Szczecin

Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:1 (2:1)
2′ Kowalski, 26′ Skrobała, 80′ Rojkowski, 85′ Melich – 39′ Radoń