Futsaliści rozpoczynają sezon

2 września 2023, 18:40 | Autor:

Wszyscy żyją już jutrzejszym starciem z Legią Warszawa, jednak nadchodząca niedziela będzie wyjątkowa dla futsalistów Widzew Łódź. Po letniej przerwie podopieczni Marcina Stanisławskiego powrócą do ligowych zmagań w Futsal Ekstraklasie. Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż do Łodzi przyjedzie Piast Gliwice.

Poprzedni sezon zawodnicy Widzew Łódź Futsal zakończyli na 9. pozycji, czyli tuż za miejscem dającym awans do fazy play-off. Łodzianie spełnili jednak podstawowy cel jakim było utrzymanie w elitarnym gronie. Teraz z pewnością ambicje będą znacznie większe, co udowodnił intensywny letni czas między sezonami. W drużynie zaszła bowiem niemała rewolucja kadrowa. W szatni czerwono-biało-czerwonych pojawili się: Jefferson Moreno Ortiz, Kristian Medon, Kamil Kucharski, Kamil Izbiański, Miłosz Krzempek, Willy Herrera, Hugo Freitas oraz Iuri Portugal. Z herbem Widzewa na pierwsi nie zagrają już z kolei Viacheslav Kozhemiaka, Maksym Pautiak oraz Jan Dudek.

Lato obfitowało również w wiele przygotowań stricte boiskowych. Łodzianie mają za sobą turniej w Pułtusku, gdzie wygrali 6:2 z tamtejszą Wenecją oraz 3:0 z białostocką Jagiellonią. Czerwono-biało-czerwoni otrzymali też zaproszenie na turniej Legia Futsal Cup, gdzie zajęli 4. miejsce w walce o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. W rozegranej 28 sierpnia próbie generalnej ekipa Marcina Stanisławskiego przegrała 1:2 z AZS UW Wilanów. Teraz pora przystąpić do walki o punkty, choć pierwszy mecz będzie nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że w kadrze ma zabraknąć Dariusza Słowińskiego, Daniela Krawczyka oraz Jeffersona Moreno Ortiza.

Na halę przy ul. Małachowskiego przyjedzie Piast Gliwice, czyli bez wątpienia jedna z najlepszych ekip na futsalowej mapie Polski. To właśnie gliwiczanie wraz z Rekordem BielskoBiała i Constractem Lubawa stanowili trójcę, której praktycznie nikt nie był w stanie pokonać. Piast nie próżnował w minionych tygodniach na rynku transferowym. Drużynę wzmocnili choćby Alex Gonzalez z włoskiego Benevento oraz Luis Bortoletto z samej AS Romy. O sile tego zespołu świadczą wyniki zeszłorocznych starć łodzianami. Piast wygrał w Łodzi 8:3, zaś przed własną publicznością rozgromił reprezentantów RTS 9:1.

Mimo wszystko warto jutro stawić się w Hali Parkowej, by wesprzeć futsalistów w walce o jak najlepsze rozpoczęcie sezonu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00, a bilety wciąż można kupować TUTAJ.

 

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
R2ONLY
9 miesięcy temu

Będzie ogień!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x