CLJ U-19: Wyraźna porażka z Górnikiem

2 kwietnia 2024, 14:57 | Autor:

Minione święta nie były udane dla juniorów starszych Widzewa Łódź. W sobotę podopieczni Łukasza Jonczyka zmierzyli się na własnym terenie z Górnikiem Zabrze i wyraźnie przegrali 1:4. Porażka sprawiła, że łodzianie spadli na przedostatnie miejsce w lidze.

Rozpoczęta w sobotnie południe potyczka nie zaczęła się dla widzewiaków dobrze, bowiem już w 4. minucie przyjezdni otworzyli wynik, a na listę strzelców wpisał się Damian Strączek. Jak czytamy na stronie widzew.com, RTS próbował odpowiedzieć. Swoją próbę zanotował choćby Kamil Andrzejkiewicz, ale wyrównania nie oglądaliśmy. Mimo prób gospodarzy, to Górnik utrzymywał przewagę ba boisku.

Mocniejsze zrywy podopiecznych trenera Jonczyka miały miejsce w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Swoje okazje marnowali Antoni Kozłowski i Leon Madej. Tuż przed przerwą na bramkę rywali ponownie uderzał Kozłowski, jednak i tym razem futbolówka minęła słupek. Wynik pierwszej części spotkania nie uległ już zmianie i to piłkarze z Zabrza cieszyli się z jednobramkowego prowadzenia.

Do drugiej połowy gospodarze przystąpili z jedną zmianą w składzie – Bartosza Kruka zastąpił Kajetan Supczinski. Po zmianie stron obie ekipy próbowały zdobyć upragnionego gola, ale niestety w końcu udało się to Górnikowi. W 65. minucie Eryka Praissa pokonał bowiem Dominik Sarapata. Trzy minuty później Górnik prowadził już 3:0, ponieważ z bramki cieszył się Krystian Derkacz.

Sytuacja na boisku była już niemal jasna, ale łodzianie nie zamierzali dopuścić do powtórki z jesiennego meczu, gdy zabrzanie wygrali aż 5:0. Po stronie RTS z upływem czasu meldowali się koleni rezerwowi, ale mimo stworzenia sobie kilku sytuacji bramka nie padała. W doliczonym czasie gry widzewiaków dobił Strączek, który podwyższył na 4:0. Starania łodzian w kwestii zdobycia bramki honorowej opłaciły się, bowiem w czwartej doliczonej minucie do protokołu meczowego wpisał się Andrzejkiewicz.

Juniorzy starsi przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze i spadli na piętnastą, czyli przedostatnią pozycję w tabeli Centralnej Ligi Juniorów i do wyjścia ze strefy spadkowej znów tracą 3 oczka. Szansa do rehabilitacji już 6 kwietnia – wtedy Widzew zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań.

Widzew Łódź – Górnik Zabrze 1:4 (0:1)
90+4′ Andrzejkiewicz – 4′, 90+2′ Strączek, 65′ Sarapata, 68′ Derkacz

Praiss – Grobel (65′ Starbała), Piętka, Adrianowski (75′ Poborski), Grzejszczak – Kruk (46′ Supczinski), Musialski (78′ Lach), Madej (85′ Chyszpolski) – Welter (78′ Zając), Andrzejkiewicz, Kozłowski (60′ Wołoszyn)

Rezerwowi: Mistygacz – Stachowicz

Trener: Łukasz Jonczyk