Urodziny Piotra Janisza

2 kwietnia 2024, 09:01 | Autor:

W dniu meczu z Cracovią szczególny dzień celebruje Piotr Janisz. Były mistrz Polski z Widzewem kończy dziś 69 lat. Z tej okazji składamy mu życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności każdego dnia.

Janisz pochodzi z Nowego Sącza. Urodził się w tym mieście, 2 kwietnia 1955 roku. Swoje kroki jako junior skierował do miejscowej Sandecji, a po debiucie w seniorskim zespole przeniósł się do Górnika Wałbrzych, z którego następnie trafił do… Cracovii. Później został dostrzeżony przez szefów Widzewa i sprowadzony na Armii Czerwonej 80 przed rozpoczęciem sezonu 1980/1981. Wydawałoby się, że pomocnik nie mógł lepiej trafić, bo drużyna właśnie wtedy zdobyła pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski.

Niestety, dla rozgrywającego było to tylko małe pocieszenie, ponieważ w całych rozgrywkach zagrał tylko w jednym meczu ligowym i jednym pucharowym. Z boku oglądał też, jak koledzy eliminują z Pucharu UEFA słynny Manchester United, a później Juventus Turyn. Powodem była poważna kontuzja, która sprawiła, że w Łodzi postanowiono się z nim rozstać. Janisz znalazł przystań blisko – przeniósł się do Włókniarza Pabianice, stając się gwiazdą tego klubu. 

Po kilku latach dawni koledzy z Widzewa namówili go na wyjazd do Finlandii. Piłkarz występował m.in. w OTP Oulu i HAIK Hanko. Później wylądował w Stanach Zjednoczonych, grając dla Chicago Eagles. Tam zakończył karierę, a z czasem wrócił do kraju. W czerwcu 2021 roku pojawił się w „Sercu Łodzi” na uroczystości z okazji 40-lecia pierwszego mistrzostwa.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x