Czy widzewianki dobrze wejdą w nowy rok?

3 stycznia 2021, 08:30 | Autor:

Pięć meczów i pięć porażek – nie tak miało wyglądać zakończenie 2020 roku w wykonaniu koszykarek Widzewa Łódź. Już dziś podopieczne Piotra Niewiadomskiego dostaną jednak świetną szansę na przełamanie złej serii. Czerwono-biało-czerwone zmierzą się w Swarzędzu z tamtejszym Liderem.

W ostatniej ubiegłorocznej serii gier zawodniczki z Łodzi bardzo niespodziewanie przegrały na własnym parkiecie z Maximusem GOKiS Kąty Wrocławskie 56:63. To był jeden z najgorszych występów widzewianek w całym sezonie, a fatalną dyspozycję zaprezentowały zwłaszcza w czwartej kwarcie, w której zdobyły… cztery punkty. Szaleńcza pogoń w ostatniej części spotkania nie przyniosła niestety efektu i to przyjezdne mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Świąteczno-noworoczna przerwa była dla podopiecznych trenera Niewiadomskiego wybawieniem, bo dzięki niej mogły oczyścić głowy oraz przez kilka dni potrenować w spokoju. Do Wielkopolski udadzą się z pozytywnym nastawieniem, chociaż Lider wcale nie będzie łatwym przeciwnikiem. Swarzędzanki ostatnio postraszyły pierwszą w tabeli AZS Politechnikę Koronę Kraków, więc teraz spróbują ograć nieco niżej rozstawionego rywala. Czy im się to uda? Miejmy nadzieję, że nie, a dwa punkty pojadą do „Miasta Włókniarzy”.

Mecz pomiędzy Liderem a Widzewem rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Świętego Marcina. Starcie będzie zamknięte dla kibiców, ale relację z niego przeprowadzi poznańskie Radio Meteor w ramach audycji „Planeta Sportu”, która dostępna będzie TUTAJ. Na trybunach pojawi się także przedstawiciel Redakcji WTM, dzięki czemu możecie liczyć na sporo materiałów z pojedynku. Jego przebieg postaramy się też na bieżąco relacjonować na naszym profilu na Twitterze.