Podsumowanie jesieni 2020 – pomocnicy

2 stycznia 2021, 20:30 | Autor:

Koniec każdej rundy to doskonały czas na wszelakie podsumowania. WTM tradycyjnie przygotował dla Was obszerne zestawienie dokonań piłkarzy Widzewa Łódź minionej jesieni. Liczba występów, minuty na boisku. Gole, asysty, żółte kartki i przede wszystkim średnia not. Pora przyjrzeć się postawie pomocników.

Trener Enkeleid Dobi przez większość rundy jesiennej miał do dyspozycji dziesięciu nominalnych pomocników. Na początku rozgrywek z klubu odeszli Marcel Gąsior oraz Konrad Gutowski. Ta dwójka co prawda zagrała w meczu Pucharu Polski, ale nie zdążyła pojawić się na boiskach pierwszoligowych. Jedynym zawodnikiem drugiej linii, który nie zaliczył choćby jednej minuty w pierwszym zespole był Damian Skrzeczkowski.

5. MARCEL GĄSIOR

Nie przekonał swoimi umiejętnościami nowego szkoleniowca łodzian i już na początku sezonu opuścił szeregi Widzewa. Wzmocnił ligowego rywala, a mianowicie zespół Korony Kielce. Zanim odszedł, zdążył wystąpić w jednym pucharowym spotkaniu, ale było to raptem dwadzieścia osiem minut. Na tle trzecioligowego rywala wyglądał nieźle, lecz do protokołu meczowego nie udało mu się wpisać. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.

Jesień Gąsiora w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 28
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,50

7. HENRIK OJAMAA

Estończyk, podobnie jak Marcel Gąsior, nie cieszył się dużym zaufaniem Enkeleida Dobiego. W odróżnieniu do niego, Ojamaa pozostał jednak w Łodzi i uzbierał trochę więcej boiskowych minut. Wkład tego skrzydłowego w grę drużyny był znikomy. Nie dawał tej jakości, o której mówiono, gdy przychodził do klubu. To była bardzo słaba runda w wykonaniu byłego piłkarza Legii Warszawa, zresztą podobnie było już w zeszłym sezonie. Błyszczał jedynie na tle trzecioligowej Unii Skierniewice. Wtedy zdobył nawet bramkę i zaliczył asystę.

Jesień Ojamy w liczbach:

Mecze: 12
Minuty: 333
Gole: 1
Asysty: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 5,60

14. KONRAD GUTOWSKI

Mecz z Unią Skierniewice w Pucharze Polski był ostatnim, w którym Gutowski zakładał trykot Widzewa. W hierarchii skrzydłowych był na końcu, więc klub postanowił podziękować młodemu piłkarzowi. Urodzony w Bielsku-Białej zawodnik wrócił na „stare śmieci” i zasilił szeregi ekstraklasowego Podbeskidzia. Za wszystkie występy podczas dwuletniego pobytu w Łodzi dziękujemy, pozostaje nam też życzyć szczęścia w dalszej karierze.

Jesień Gutowskiego w liczbach:

Mecze: 1
Minuty: 56
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 7,00

16. BARTŁOMIEJ POCZOBUT

Przedsezonowe mecze kontrolne zwiastowały zwyżkę formy Poczobuta oraz to, że niekoniecznie musi być typowym przecinakiem boiskowym. Liga jednak to szybko zweryfikowała i urodzony w Szczecinku pomocnik skupiał się jedynie na przeszkadzaniu rywalowi. Po kilku słabszych występach stracił miejsce w podstawowej jedenastce, ale na skutek pandemii szybko je odzyskał. Po tym, jak wrócił na boisko, prezentował się o niebo lepiej niż w pierwszych ligowych bataliach, był też pewnym punktem drużyny. Miejmy nadzieję, że utrzyma się na fali wznoszącej, a wiosną udowodni, że warto na niego stawiać.

Jesień Poczobuta w liczbach:

Mecze: 14
Minuty: 924
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 5
Czerwone kartki: 1
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,75

18. DANIEL MĄKA

Wszystko wskazuje na to, że Mąka ma już za sobą ostatnie występy w koszulce Widzewa. W rundzie jesiennej na boisko wchodził zazwyczaj z ławki rezerwowych, a wpływ na grę zespołu miał niewielki. Jedno jest pewne: nikt tak jak on nie potrafił wymusić przewinienia. W tym aspekcie wiódł prym. Szkoda tylko, że mniej dawały się we znaki elementy piłkarskiego rzemiosła, które przekładałyby się bezpośrednio na efekty bramkowe.

Jesień Mąki w liczbach:

Mecze: 12
Minuty: 265
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,50

19. PATRYK MUCHA

Były oraz obecny podopieczny Enkeleida Dobiego zagrał w każdym meczu rundy jesiennej. Pierwsze występy były dalekie od ideału, ale z każdym spotkaniem zyskiwał na pewności siebie, na czym czerpała na tym drużyna. Zdarzały mu się też słabsze występy, ale przez większość pierwszej części sezonu jego forma była ustabilizowana. Dwukrotnie trafiał do siatki rywali i były to bardzo ważne bramki. Jedna dała punkt w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, zaś druga przełamała strzelecki impas w pojedynku z Resovią.

Jesień Muchy w liczbach:

Mecze: 17
Minuty: 1070
Gole: 2
Asysty: 1
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 3
Ocena WTM: 6,16

22. DOMINIK KUN

Grał niemal w każdym meczu. Opuścił jedynie pucharową batalię z Unią Skierniewice, ale nic w tym dziwnego, bowiem dzień wcześniej podpisał kontrakt z łódzkim klubem. W pierwszej fazie sezonu nie zachwycał swoją postawą na boisku, lecz z meczu na mecz wyglądał lepiej. Szkoda tylko, że nie miało to przełożenia na zdobycze bramkowe urodzonego w Giżycku skrzydłowego. Sytuacji do przełamania strzeleckiej niemocy miał sporo. Kilkukrotnie to on wykazał się niedokładnością w wykończeniu, ale i bramkarze rywali popisywali się świetnymi interwencjami po strzałach Kuna. Filigranowemu pomocnikowi pozostaje życzyć większego szczęścia oraz tego, żeby następna runda przyniosła mu kilka bramek lub asyst.

Jesień Kuna w liczbach:

Mecze: 16
Minuty: 859
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 6,07

29. MICHAEL AMEYAW

Rundę jesienną rozpoczynał jako podstawowy zawodnik. Później bywało już z tym gorzej i dostawał mniej szans na pokazanie swoich umiejętności. Imponował zwłaszcza szybkością, ale cały czas miał problemy z odpowiednim podejmowaniem decyzji. Świadczyć mogą o tym nieskuteczne próby lobowania bramkarzy rywali w sytuacjach sam na sam lub notoryczne dryblingi, które kończyły się częstymi stratami futbolówki. Ich skuteczność i tak wydaje się być o niebo lepsza niż wcześniej, ale Ameyawa czeka jeszcze sporo pracy. Oczywiście jeśli chce na dłużej zadomowić w wyjściowej jedenastce czterokrotnego mistrza Polski.

Jesień Ameyawa w liczbach:

Mecze: 12
Minuty: 508
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,95

30. MATEUSZ MOŻDZEŃ

Gdyby tylko potrafił ustabilizować swoją formę i grać w każdym meczu na wysokim poziomie… Niestety, ciągle po dobrym spotkaniu wpada w dołek i następne jest w jego wykonaniu słabe, a nawet bardzo słabe. Pod względem liczb to właśnie Możdżeń dał najwięcej Widzewowi spośród wszystkich piłkarzy drugiej linii. Były gracz „Kolejorza” dwukrotnie trafiał do bramki rywali oraz trzykrotnie asystował przy golach kolegów. Mamy nadzieję, że na koniec sezonu te statystyki będą jeszcze lepsze, a pomocnik w końcu odnajdzie panaceum na wahania formy.

Jesień Możdżenia w liczbach:

Mecze: 16
Minuty: 1143
Gole: 2
Asysty: 3
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,97

70. MERVEILLE FUNDAMBU

Zawodnik z Demokratycznej Republiki Konga z marszu stał się ważną postacią drużyny i ulubieńcem kibiców. Ma naturalny zmysł do gry kombinacyjnej oraz niebywałą łatwość dryblingu. Niemniej jednak, przytrafiają mu się proste, brzemienne w skutkach błędy, jak chociażby nieodpowiedzialne podanie w meczu z Legią Warszawa, po którym „Wojskowi” wyszli na prowadzenie. Robił różnicę na boisku, lecz nie zawsze jego koledzy z drużyny potrafili to wykorzystać. Mimo sporej liczby szans, tylko raz trafił do siatki. Sposób, w jaki to zrobił wzbudził uznanie nie tylko kibiców Widzewa, ale i szerszego grona fanów. Jego bramka z starciu ze Stomilem Olsztyn została wybrana trafieniem rundy w rozgrywkach I ligi!

Jesień Fundambu w liczbach:

Mecze: 14
Minuty: 899
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 3
Ocena WTM: 6,32

77. MATEUSZ MICHALSKI

To nie była dobra jesień w wykonaniu tego skrzydłowego, oczywiście jeśli uwzględnimy liczby, bo te za Michalskim nie stały. W kilku spotkaniach wyglądał bardzo solidnie i przypominał zawodnika, który po reaktywacji cieszył swoją grą sympatyków Widzewa. Zawiodła głównie skuteczność, bo sytuacji do zdobycia bramki miał sporo. W kilku meczach zmuszony był grać na pozycji napastnika, co wyjątkowo mu nie leżało. Straty dla drużyny były dwukrotnie większe, bo nie dawał nic w ataku, a i gra na skrzydle cierpiała na tej roszadzie.

Jesień Michalskiego w liczbach:

Mecze: 13
Minuty: 950
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 2
Ocena WTM: 6,33

85. DAMIAN SKRZECZKOWSKI

19-letni pomocnik został zgłoszony do rozgrywek przed sezonem, ale nie doczekał się występu w pierwszym zespole. Najbliżej było w pucharowym starciu w Skierniewicach, gdy znalazł się w meczowej dwudziestce, lecz nie wstał z ławki rezerwowych. Później jego rozwój przyhamowała kontuzja, która wykluczyła go z gry na całą rundę. Życzymy zdrowia!

Jesień Skrzeczkowskiego w liczbach*:

Mecze: 1
Minuty: 45
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0

* dane z meczów rezerw

>>> PODSUMOWANIE JESIENI 2020 – BRAMKARZE
>>> PODSUMOWANIE JESIENI 2020 – OBROŃCY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Czajnik
3 lat temu

Panowie, zróbcie coś z tymi notami, bo jeśli Ojamaa ma aż 5,6 to to nie jest poważne…

Odpowiedź do  Czajnik
3 lat temu

Tu się zgadzam, ale w jego przypadku wynikało to z tego, że notowany był tylko w pięciu meczach (w pozostałych grał poniżej 15 minut), z czego z Unią Skierniewice dostał 8… Pomyślimy, czy wiosną nie podejść do tego jakoś inaczej.

Czajnik
Odpowiedź do  Kamil
3 lat temu

Wydaje mi się, że na Weszło mają całkiem fajny system ocen. Same oceny to wiadomo – sprawa raczej subiektywna, no ale jeśli ktoś zagrał źle to nie bójmy mu się wystawić 1 albo 2, bo tylko wtedy te oceny mają sens.
Poza tym np. Nowak z Sosnowcem mimo wszystko też powinien złapać „1”, nawet jeśli zagrał poniżej 15 minut, bo to tylko jego wina i przez niego mecz wyglądał jak wyglądał. Co innego, gdy ktoś wchodzi w 76 minucie – wtedy można faktycznie taką ocenę pominąć.

Pozdr

Keczup
3 lat temu

Pomocnicy bez goli

RedMan
3 lat temu

Ja to widzę tak: Ojaama- jeździec bez głowy- out! Poczobut- kabareciarz, dramaturg- out! Mąka- podpierdalacz, dramaturg- out! Możdżeń- rezerwowy, ostatnia runda na złapanie ambicji Michalski- rezerwowy, ostatnia runda na udowodnienie wartości Amayew- rezerwowy, ostatni moment na zwyżkę formy 2-3 dobre transfery na pozycjach: obrońca defensywny, prawy skrzydłowy, lewy skrzydłowy Pozostali jeśli bez formy, bez sentymentów zmieniać choćby na zawodników z drugiej drużyny. Dawać szansę, nie bać się! To jest sezon który możemy spokojnie poświęcić aby znaleźć w naszych rezerwowych szeregach ambitnego chłopaka, który będzie pomału wchodził w seniorską piłkę i przede wszystkim dawał z siebie więcej niż lenie którym się… Czytaj więcej »

5
0
Would love your thoughts, please comment.x