Dróżdż nie jest już prezesem Widzewa!

18 maja 2023, 00:36 | Autor:

Sensacyjną wiadomość przyniosła nam noc ze środy na czwartek. 18 maja 2023 roku Mateusz Dróżdż przestał pełnić funkcje prezesa Widzewa Łodź, o czym poinformował za pośrednictwem Twittera.

Dróżdż przejął stery nad spółką w czerwcu 2021 roku z wyboru nowego właściciela klubu Tomasza Stamirowskiego. Już pierwszy rok jego pracy w Łodzi przyniósł sukces w postaci awansu drużyny do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej łodzianie byli jesienią rewelacją, zajmując bardzo wysokie, trzecie miejsce. Choć wiosna należy do najsłabszych rund w ostatniej historii czerwono-biało-czerwonych, zespół zrealizował cel i utrzymał się w elicie.

Mimo to czwartek przyniósł zaskakującą decyzję w postaci odejścia Dróżdża. Z opublikowanego przez niego oświadczenia nie wynika, z jakich powodów doszło do takiego ruchu. W kuluarach od dawna spekulowało się jednak na temat możliwej dymisji prezesa. Nie wszyscy ludzie w klubie byli bowiem zadowoleni z tego, w jakim sposób spółka jest zarządzana. Już po poprzednim sezonie nie było pewności, czy Dróżdż otrzyma absolutorium od rady nadzorczej, a jako główny problem wskazywano skłonność do popadania w konflikty z zewnętrznymi podmiotami. Ostatecznie prezes pozostał na stanowisku, za czym przeważyła dobra kondycja piłkarska Widzewa.

Ostatnie plotki sugerowały możliwość nie przedłużenia kończącego się 30 czerwca kontraktu z Mateuszem Dróżdżem, ale z pewnością nie zakładały rozstania jeszcze przed zakończeniem sezonu. Obecnie klub pozostaje bez prezesa, ale jak długo taki stan rzeczy będzie miał miejsce, póki co nie wiadomo. Można przypuszczać, że czwartek przyniesie dalsze informacje względem przyszłości składu zarządu. Rano ukazać ma się komunikat, zawierający m.in. datę konferencji prasowej. Kibice będą liczyli, że głos zabierze przede wszystkim większościowy właściciel Tomasz Stamirowski. To on stał finalnie za rozstaniem z dotychczasowym szefem spółki, na co naciskać miała rada nadzorcza.

Sam Dróżdż nie chce mówić o szczegółach sprawy. Przyznał jedynie, że formalnie za jego odwołaniem stała właśnie rada nadzorcza. W swoim przekazie dziękował współpracownikom oraz kibicom. Poprosił o uszanowanie decyzji, o braku komentarza do sytuacji.

>>> Zobacz aktualne władze Widzewa Łódź

Subskrybuj
Powiadom o
270 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
270
0
Would love your thoughts, please comment.x