Gual i Pawłowski powiększyli przewagę

17 maja 2023, 13:58 | Autor:

Wszystko wskazuje na to, że Marc Gual założy po zakończeniu sezonu koronę dla najlepszego strzelca Ekstraklasy. Palmy pierwszeństwa nie odda już także raczej Bartłomiej Pawłowski, który lideruje już dwóm widzewskim rankingom.

Dla Guala miniony weekend był mocno specyficzny. Zagrał bowiem przeciwko Legii Warszawa, do której przeniesie się w letnim oknie transferowym, i strzelił jej gola (szesnastego w rozgrywkach). Finalnie jego Jagiellonia Białystok przegrała w stolicy aż 1:5, więc powody do zadowolenia u Hiszpana zostało mocno ograniczone. Na listę strzelców wpisali się w 32. kolejce również Kamil Grosicki, John Yeboah, Chuca, czy oczywiście Bartłomiej Pawłowski z Andrejsem Ciganiksem.

Bramka tego ostatniego była już dziesiątą w sezonie, co umocniło go na prowadzeniu w widzewskiej klasyfikacji. Trafił on także na czoło zestawienia najlepszych łódzkich asystentów, choć znajduje się na nim ex aequo z Patrykiem Stępińskim i Ernestem Terpiłowskim. Żadne poważne zmiany nie zaszły wśród najlepszych podających całej ligi.

Czołówka strzelców Ekstraklasy:

16 – Marc Gual (Jagiellonia)
13 – Jesus Imaz (Jagiellonia), Josue (Legia)
12 – Kamil Grosicki (Pogoń), Mikael Ishak (Lech), Jakub Łukowski (Korona)
10 – Bartosz Nowak (Górnik + Raków), Bartłomiej Pawłowski (Widzew)
9 – Davo (Wisła), Said Hamulić (Stal), Ivi Lopez (Raków),  Michał Skóraś (Lech), Kamil Wilczek (Piast), Łukasz Zwoliński (Lechia)
8 – Vladislavs Gutkovskis (Raków), Szymon Włodarczyk (Górnik), John Yeboah (Śląsk), Adam Zrelak (Warta)
7 – Kacper Chodyna (Zagłębie), Angelo Henriquez (Miedź), Flavio Paixao (Lechia), Michał Rakoczy (Cracovia), Rafał Wolski (Wisła), Paweł Wszołek (Legia),
6 – Wahan Biczachczjan (Pogoń), Chuca (Miedź), Erik Exposito (Śląsk), Benjamin Kallman (Cracovia), Władysław Koczerhin (Raków), Sebastian Kowalczyk (Pogoń), Filip Mladenović (Legia), Fabian Piasecki (Raków), Leandro Rocha (Radomiak), Jordi Sanchez (Widzew), Jewgienij Szykawka (Korona), Bartłomiej Śpiączka (Korona + Wisła), Kristoffer Velde (Lech)

Czołówka asystentów Ekstraklasy:

9 – Lukas Podolski (Górnik)
8 – Rafał Wolski (Wisła)
7 – Erik Janza (Górnik), Fran Tudor (Raków), Paweł Wszołek (Legia)
6 – Pontus Almqvist (Pogoń), Maxime Dominguez (Miedź), Marc Gual (Jagiellonia), Ivi Lopez (Raków), Ernest Muci (Legia)
5 – Damjan Bohar (Zagłębie), Michał Chrapek (Piast), Maciej Domański (Stal), Kamil Grosicki (Pogoń), Josue (Legia), Damian Kądzior (Piast), Sebastian Kowalczyk (Pogoń), Filip Mladenović (Legia), Dani Pacheco (Górnik), Kajetan Szmyt (Warta)

Strzelcy bramek dla Widzewa:

10 – Bartłomiej Pawłowski
6 – Jordi Sanchez
4 – Dominik Kun
3 – Martin Kreuzriegler, Kristoffer Norman Hansen
2 – Marek Hanousek, Patryk Lipski, Ernest Terpiłowski
1 – Andrejs Ciganiks, Karol Danielak, Juliusz Letniowski, Mato Milos, Jakub Sypek

Asystenci przy bramkach dla Widzewa:

4 – Bartłomiej Pawłowski, Patryk Stępiński, Ernest Terpiłowski
2 – Karol Danielak, Dominik Kun, Kristoffer Normann Hansen, Jordi Sanchez, Paweł Zieliński
1 – Juliusz Letniowski, Mato Milos, Fabio Nunes, Serafin Szota

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mike nieżelazny
1 rok temu

Gual, Łukowski powinni być w notesie Pana Trenera…

Xuyiz
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Haha.
My dziadujemy kolego, w naszym notesie jest Lotysz z 2 ligi Lotewskiej i utalentowany mlody 31 letni Slowak z rezerw wicemistrza Czech.

FIfi
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Kolega nie czyta portali informacyjnych:)
Chciałbyś Guala z 7egii wykupić?

Last edited 1 rok temu by FIfi
Rafi
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Gual już w ległej. W notesie trenera jest Gienek spod trzepaka.

Marcin
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Zgadzam się. Ten Łukowski patrząc na jego statystyki i nasze możliwości powinien być naszym wzmocnieniem. Walczyć o niego i dopiąć transfer. Uważam że naszą słabością jest pomóc która nie sprawdzą się w obronie a w ataku akcje nie zazębiają się szybko i nasi są słabsi fizycznie. Brać Łukowskiego i jeszcze jakiegoś bystrego pomocnika a wtedy napad i obrona będą skuteczniej realizowały swoje założenia. Pozdrawiam charakterny Widzew.

Marcin
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Oczywiście pomóc nie pomóc. Literówka sorry.

Marcin
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Pomocnicy !!!

MMMM
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Gual już jest, ale na etacie w Legii.

Widzu
1 rok temu

Chylę jak wszyscy czoła przed Bartkiem, naprawdę wyróżniający się zawodnik i chwała Mu za to. Przy okazji chciałbym poruszyć temat Terpiłowskiego. Oglądam mecze i wiele razy zauważyłem, że Młodzieżowiec zamiast samemu pociągnąć odważniej to wyraźnie szuka Jordiego, żeby oddać piłkę. Stąd wysoka pozycja w klasyfikacji asystentów. Ja bym Go nie skreślał, po prostu musi wziąć na barki więcej odpowiedzialności i będzie widać progres.

Marcin
Odpowiedź do  Widzu
1 rok temu

Terpiłowski największe problemy ma w zadaniach obronnych pod kątem ustawienia nie czuje gry gdy przecienik atakuje.

peef9
1 rok temu

Pawlowskiemu esa te asyste zabrala w oficjalnych statystykach.

Widzu
1 rok temu

Szanowni Koledzy, Bartka chwaliłem już niżej, zdecydowanie Mu się należy. Chciałbym rzucić pod dyskusję pomysł „Nagrody Kibiców Widzewa za sezon 22/23”, myślę, że dla zawodnika to mogłaby być naprawdę fajna sprawa takie jednoznaczne uhonorowanie przez nas – Kibiców jego postawy w sezonie. Można to sensownie ogarnąć np. w postaci dobrowolnych wpłat kibicowskich na założone w tym celu konto np na zrzutka.pl czy czymś podobnym. W każdej chwili wszyscy widzą jaka jest wartość nagrody. Oczywiście wybory są demokratyczne – każdy, kto się dorzuca do nagrody ma 1 głos. Chętnie i szczerą ręką wrzuciłbym w tym roku Bartkowi ode mnie extra równowartość… Czytaj więcej »

Grzesiek
1 rok temu

Gdyby tak Jordi jeszcze dołożył do swego dorobku kilka bramek, które powinien był strzelić albo przynajmniej jego zmiennik, który w klubie powinien… być, a z kolei połowę Bartka strzeleckiego dorobku dorzuciłby niedoszły… „magic touch” — mielibyśmy na swoim koncie z 10 goli strzelonych więcej niż mamy. A to przełożyłoby się na znacznie lepszy dorobek punktowy na pewno.
Być może nawet nie przegralibyśmy tylu meczów u siebie i nie potracilibyśmy z rywalami będącymi jak najbardziej w naszym zasięgu tylu punktów, których teraz tak bardzo nam brak…
Oczywiście, gdyby…

13
0
Would love your thoughts, please comment.x