Boisko przy stadionie z opóźnieniem

16 maja 2023, 18:39 | Autor:

Nikt nie ma wątpliwości, że największą bolączką Widzewa jest obecnie infrastruktura treningowa. Problem ten daje o sobie znać szczególnie w porze zimowej, gdy drużyna powinna dobrze przygotować się do drugiej części sezonu.

Szefowie klubu chcą ten stan rzeczy zmienić. Jednym z pomysłów, oprócz budowy własnego ośrodka szkoleniowego w Bukowcu, jest inwestycja w Łodzi: w modernizację Łodzianki oraz powstanie nowego boiska w okolicy stadionu. W tym celu, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji złożono wniosek o dotację rządową w programie wspierającym dawnych mistrzów. Środki w postaci ok. 6 milionów złotych przyznano, więc pozostaje tylko zrealizować pomysł.

Póki co, nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów oraz ram czasowych. Już teraz dostaliśmy jednak informację, że z budową pełnowymiarowego podgrzewanego boiska z naturalną nawierzchnią (zespół nie ma ani jednego takiego do swojej dyspozycji) nie będzie łatwo. Zdaniem prezesa Mateusza Dróżdża jego powstanie się przeciągnie. Ponieważ nie wiemy jednak, na kiedy jego oddanie było planowane, nie znamy też nowej koncepcji. Z pewnością trzeba się przygotować na kolejną trudną zimę, a prawdopodobnie i dwie.

Więcej na temat planów budowy ośrodka w Bukowcu i wsparcia ze strony Ministerstwa Sportu pisaliśmy TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
41
0
Would love your thoughts, please comment.x