Pilica Przedbórz nowym klubem współpracującym

17 maja 2023, 09:00 | Autor:

Nowy klub podpisał umowę o współpracy z łódzkim Widzewem – poinformowała w poniedziałek oficjalna witryna klubowa widzew.com. Do grona klubów współpracujących dołączyła Pilica Przedbórz.

Miejski Klub Sportowy Pilica założony został w 1971 roku w Przedborzu. Seniorzy w sezonie 2010/11 awansowali na szczebel III ligi, a obecnie występują w piotrkowskiej klasie okręgowej, plasując się obecnie na 4. miejscu w tabeli. W sezonie 2015/16 występowali w IV lidze w grupie łódzkiej, gdzie mierzyli się z pierwszą drużyną RTS.

Klub z Przedborza prowadzi szkolenie młodzieży – ponad osiemdziesięciu zawodników trenuje w czterech zespołach w rocznikach 2009, 2010, 2011 oraz 2017-2018. Pilica organizuje również turnieje charytatywne dla dzieci chorych i potrzebujących finansowego wsparcia w leczeniu z terenu gminy Przedbórz. 

Koźminecka Akademia Piłkarska została Klubem Współpracującym Widzewa Łódź. Więcej o klubach partnerskich można przeczytać TUTAJ.

foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jackdan
9 miesięcy temu

Mam pytanie bez żadnej napinki: co wynika z pojawiania się kolejnych „klubów współpracujących”? Tylko tak konkretnie, dla Widzewa i dla klubu współpracującego?

nody64
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

poczytaj na widzew24 jest dokładnie opisane

Westfalia
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Narazie to nic . I dalej nie wiemy jaka jest polityka klubu . Bo albo nie mamy pieniędzy na transfery i wtedy szukamy utalentowanej młodzieży w województwie i później dalej albo robimy to co Wichniarek z prezesem . Czyli oficjalnie na młodych zdolnych nie mamy pieniędzy ale chcemy pozyskać Starzyńskiego Ramireza czy Chrapka ktorzy są mocno wiekowi piłkarsko nam nic nie dadzą a wezmą co miesiąc tyle co 3 młodych zdolnych głodnych gry ,chcących się pokazać w ekstraklasie. Także nasza polityka kadrowa jest lekko mówiąc o kant dupy potłuc . I niech mi jeszcze raz ktoś napisze że prezes z… Czytaj więcej »

Mateusz
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Ja też zawsze jestem ciekaw, co to w sumie są za korzyści z tych klubów współpracujących? Ktoś, coś? Może admin?

destrojed
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu
Radek
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Z tego co niedawno czytałem kluby mogą liczyć na szkolenia (w tym trenerów), materiały szkoleniowe itp. a Widzew prócz większej popularności może liczyć na piłkarzy do naszej akademii. W materiale, który przeglądałem były nawet ilości chłopaków, którzy w ten sposób trafili do struktur naszej akademii. Danych liczbowych nie pamiętam, ale zawsze można pogrzebać w necie i odnaleźć ten materiał. W miarę niedawno się pojawił.
Znalazłem:
https://lodzkisport.pl/co-ma-widzew-ze-wspolpracy-z-klubami-partnerskimi/

Last edited 9 miesięcy temu by Radek
Lewy
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

nic nie wynika, to jakiś absurd z tymi klubami partnerskimi, rozmieniamy się na drobne

Miki
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Z tego co wyczytałem to kluby dostają szczegółowy harmonogram treningów, my natomiast możemy brać od nich młodych, zdolnych do akademii. Ponoć w ciągu roku liczba młodych adeptów zasilających akademię waha się między kilkanaście a dwadzieścia parę osób

Antonio
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Słuszne pytanie – jeśli to ma być tylko dla newsów do mediów, chwalenia się, to taka współpraca nie ma sensu.Czy chociaż do Widzewa trafił jeden piłkarz, za którego klub wziął duże pieniądze? Niestety klub od czasu reaktywacji nie wziął dużych pieniędzy za żadnego piłkarza.

R T S
Odpowiedź do  Antonio
9 miesięcy temu

Z 3 i 2 ligi chciałeś kogoś sprzedać ? ŁyKySy sprzedały,ale będąc w 1 lidze.

Last edited 9 miesięcy temu by R T S
Pozdro
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Wszystko możesz przeczytać na oficjalnej stronie. Widzew ma możliwość sprowadzenia zawodników z tych klubów, trenerzy tych klubów biorą udział w szkoleniach, co później ma przełożenie na poziom ich szkolenia.

W poprzednim sezonie Widzew pozyskał tą drogą 27 zawodników, w tym 30.

https://twitter.com/mszymanski_/status/1658125614971334660

Kocigrod
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Dla klubu wspolpracujacego = hajs
dla Widzewa – wzmocnienie druzyny choc ja widze to tak ze wyrozniajacy sie zawodnicy beda przychodzic do rezerw i dopiero tam beda walczyc o pierwsza druzyne
pozdrawiam

Mr1910
Odpowiedź do  Jackdan
9 miesięcy temu

Dokładnie to samo chciałbym wiedzieć. Miałoby to sens gdyby polecali nam jakiś piłkarzy ze swoich klubów albo lig. Niech może akademia zajmie się dostarczaniem piłkarzy do drużyny w ex.

Kixon
9 miesięcy temu

Real Madryt zazdrości nam takiej współpracy

Leon
9 miesięcy temu

Dlaczego na zdjęciach z podpisywania współpracy z kolejnym klubem znowu nie ma prezesa?

R T S
Odpowiedź do  Leon
9 miesięcy temu

Bo ma pilniejsze sprawy !! Może jeszcze ma robić za portiera i tobie drzwi otwierać ???

Leon
Odpowiedź do  R T S
9 miesięcy temu

Do niedawna cały czas się afiszował, czyli do czasu gdy stało się to śmieszne. Jakie to są pilniejsze sprawy, odzyskiwanie pieniędzy od Śląska np?

leo
9 miesięcy temu

Tak, a pózniej bierzemy młodego” zdolnego” z lechii :)

18
0
Would love your thoughts, please comment.x