Komunikat Rady Nadzorczej Widzewa

18 maja 2023, 08:04 | Autor:

W nocy niespodziewanie dla wszystkich pojawiła się informacja o odejściu Mateusza Dróżdża z funkcji prezesa klubu, o czy poinformował sam zainteresowany. Rada Nadzorcza opublikowała właśnie komunikat w tej sprawie.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu Rady Nadzorczej Widzewa, opublikowanego na stronie widzew.com:

„Rada Nadzorcza Widzew Łódź S.A. podjęła decyzję o odwołaniu Pana Mateusza Dróżdża ze stanowiska Prezesa Zarządu. Decyzja została podjęta po dokonanej ocenie:

– dotychczasowego przebiegu sezonu i realizacji założonych celów poszczególnych pionów, w tym tych bezpośrednio nadzorowanych przez prezesa (sport, infrastruktura, komunikacja, finanse);

– przedstawionych w trakcie posiedzeń Rady Nadzorczej materiałów dotyczących kolejnego sezonu i strategii Klubu, a także koncepcji finansowania infrastruktury;

– stanu prac nad rozbudową klubowej infrastruktury;

– przebiegu relacji z interesariuszami Klubu (Miasta, sponsorów);

– formy komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Rada uznała, że dla odpowiedniego przygotowania do kolejnego sezonu i prac na rzecz dalszego rozwoju Klubu niezbędna jest zmiana. Decyzja nie pociąga za sobą oczekiwania Rady Nadzorczej co do innych zmian personalnych w relacji do kluczowych osób w strukturach Klubu. Władze Spółki będą kontynuowały prace nad ośrodkiem treningowym, zwłaszcza w zakresie pozyskania wymaganego finansowania i odpowiedniego ułożenia prawno-formalnego projektu.

Najpóźniej do dnia 24 maja zwołana zostanie konferencja z udziałem Pana Tomasza Stamirowskiego, większościowego akcjonariusza Spółki,  w celu przedstawienia planu na działanie Klubu i Zarządu. Do tego czasu funkcjonowaniem Klubu będzie kierował wiceprezes Michał Rydz”.

Subskrybuj
Powiadom o
155 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
155
0
Would love your thoughts, please comment.x