T. Stamirowski: „Zaczęliśmy się rozmijać w wielu tematach”

18 maja 2023, 15:24 | Autor:

Nie milkną echa decyzji o odwołaniu Mateusza Dróżdża z funkcji prezesa Widzewa. Głos zabrał w mediach także większościowy udziałowiec spółki, choć nie był specjalnie wylewny. Co przekazał Tomasz Stamirowski?

Formalnie decyzję o dymisji prezesa podjęła rada nadzorcza. Jej skład jest wybierany przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, a więc najwięcej w tym temacie do powiedzenia ma właśnie Stamirowski. W radzie zasiada zresztą on sam, zajmując najważniejsze stanowisko – przewodniczącego. Poza nim znajdziemy tam przedstawicieli dwóch największych sponsorów klubu: Karola Majewskiego z DiMedical oraz Radosława Stępnia z ZCB Owczary, a także Tomasza Tomczaka, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych oraz Remigiusza Brzezińskiego, który tzw. działaczem jest w Widzewie od początku reaktywacji. Grono uzupełnia Marcin Stamirowski, brat właściciela.

Można więc przyjąć, że decyzja na temat odwołania Dróżdża musiała być finalnie zatwierdzona przez Stamirowskiego. Z jego słów wynika jednak, że krok ten podjęto po wypracowaniu kompromisu wśród członków rady. „Tak to już czasem bywa. Ostateczna decyzja w tej kwestii zapadła w czwartek późnym wieczorem. Rozmowy były bardzo długie, bo też dotyczyły ważnych dla tego klubu kwestii. W takich sprawach należy przecież wszystko dokładnie przemyśleć. Zapewniam, że wszystkim nam zależy na Widzewie” – powiedział cytowany przez serwis Gol24.

Stamirowski nie chciał jednak wchodzić w szczegółowe powody takiego posunięcia. „Proszę mi wybaczyć, że teraz nie powiem zbyt więcej, ale obiecałem to moim współpracownikom. Na wszystkie pytania dziennikarzy odpowiem dopiero w trakcie konferencji prasowej, która najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższy wtorek. Tam będę jak najbardziej do dyspozycji. Mamy jeszcze sezon i dwa mecze do rozegrania, które chcemy wygrać” – stwierdził właściciel Widzewa.

Więcej wyjaśnień padło przy okazji publikacji wywiadu z większościowym udziałowcem, który właśnie ukazał się na łamach klubowej witryny. Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty rozmowy na widzew.com:

O różnicach w wizji klubu

„Dla prawidłowego funkcjonowania Klubu czy realizacji wymagających dużego finansowania projektów infrastrukturalnych, takich jak ośrodek, potrzebna jest wspólna wizja właściciela i prezesa zarządu, podobnie jak odpowiedni poziom komunikacji pomiędzy nimi. W ostatnich miesiącach niestety zaczęliśmy się rozmijać w tych tematach. Nie ukrywam, że w kilku omawianych podczas posiedzeń Rady Nadzorczej obszarach informacje były dalekie od oczekiwań. Zaskakujące dla mnie było również kilka medialnych przekazów od początku roku, chociażby w zakresie przyczyn braku wzmocnień w zimie czy aktualnej sytuacji finansowej. Miałem też wrażenie, że wiele spraw związanych z otoczeniem Klubu, w tym relacje z interesariuszami i przedstawicielami Miasta, zbyt mocno odciąga uwagę od trzonu działania Klubu, jakim jest sport i zabiera nam wszystkim mnóstwo energii”.

O odwołaniu przed końcem sezonu

„Wiadomo, że jestem dużym zwolennikiem stabilności, jednak dla dobra Klubu w przyszłości lepsza jest jasna sytuacja i rozwiązanie w tym zakresie. Ogłoszona w mediach deklaracja  Prezesa o zwiększonym zaangażowaniu w pracę pionu sportowego spowodowałaby kłopoty przy realizacji późniejszych ruchów transferowych. Przekaz dotyczący ośrodka i braku środków finansowych na wkład własny na poziomie 20-25 milionów złotych wymaga szybkiego włączenia się w projekt z mojej strony. To samo dotyczy prac nad budżetem – tak, aby pion sportowy jasno wiedział, jakimi środkami dysponuje na wzmocnienia, a moim zdaniem będą one konieczne większe niż pierwotnie planowane. Żałuję, że ze względu na aktywność Prezesa w mediach społecznościowych nie mogliśmy sobie spokojnie ustalić warunków rozstania i zrealizować go po sezonie, bez straty dla bieżących aktywności. Zależało mi na komunikacji ze strony Klubu w pierwszej kolejności, ale stało się inaczej”.

O ocenie pracy prezesa przed radę nadzorczą

„To są obszary uwzględnione w ocenie. To nie jest tak, że nagle coś się wydarzyło i trzeba było podejmować gwałtowne decyzje. To wynik spokojnej analizy i kierowanie się strategicznym planowaniem przyszłości Klubu. Skład zarządu zostanie uzupełniony zgodnie z wymaganymi przez Radę Nadzorczą kompetencjami. Pamiętajmy, że Klub działa normalnie i nie są planowane inne zmiany osobowe czy odejścia. Decyzje w zakresie kształtu Zarządu zostaną podjęte do czasu planowanej konferencji prasowej”.

O budowie ośrodka treningowego

„Wczoraj jako Rada Nadzorcza mieliśmy jednak duże zderzenie twitterowych przekazów, według których jesteśmy blisko powstania ośrodka, z rzeczywistością, gdzie kosztorys projektu znacznie przekroczył pierwotnie zakładane 25 milionów złotych wartości całej inwestycji. Musimy to przepracować i spróbować znaleźć rozwiązanie. Musimy pamiętać, że ośrodek to nie wszystko – powinniśmy reagować na stan boisk na Łodziance – poważnie zagrażający ciągłości treningowej Akademii”.

O odwołaniu Mateusza Dróżdża pisaliśmy szerzej TUTAJ oraz TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
111 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
makos
1 rok temu

oby Pan wiedzial co robi…najwazniejsze jest dobro Widzewa…i jego wystepy w extraklasie

RTS
Odpowiedź do  makos
1 rok temu

Prezes klubu nie powinien oficjalnie mowic ze mimo nawet jak Niedzwiadek przegra wszystkie mecze to i tak zostanie trenerem! Tu jest Widzew Tu sie zapierdala!!!

destrojed
Odpowiedź do  RTS
1 rok temu

Prezes widac ze ciagle bujał tymi swoimi tweetami ze tak duzo robi i bedzie jeszcze wiecej sie wpierdalał we wszystko łacznie z transferami!

rysiek1910
Odpowiedź do  RTS
1 rok temu

tez chodzilo o slowa Drozdza ze nawet jak Widzew przegra do konca wszystkie mecze Niedziwiedz zostaje? powinien po 4 porazkach wyleciec? mowie jak jest brak transferow, pozyskali tylko Cyganisa: i o budzet chodzi ) z Zaglkebia Lubin tez go wywalili, byl prezesem zanim nie zostal prezesem Widzewa

mirson
Odpowiedź do  RTS
1 rok temu

Prezes klubu powinien siedzieć cicho,pić piwo i obserwować gości.Prezes marzenie! A który trener przyjdzie tutaj za psie pieniądze? Masz do wyboru-Broniszewski, Paszulewicz,Dobi lub tak hołubiony przez wszystkich Płuska,którego z Kotwicy zwolnili.A znaleźć z niższej ligi dobrego trenera,jest trudno,nam się akurat udało,bo Niedźwiedź jest dobrym,perspektywicznym trenerem i bardzo dobrze,że słyszał od Prezesa,że ma komfort pracy. A ty w robocie jakbyś się czuł jakby szef stał nad tobą i gadał jak się pomylisz to już nie robisz.

kibic
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

Prezes mu nie płaci tylko właściciel i on decyduje o tym a nie prezes kto zostanie a kto nie

mirson
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Po to są Prezesi i dyrektorzy sportowi w klubach zatrudniani przez właściciela żeby. działali w Jego imieniu.Tak jak dyrektorzy i kierownicy w pracy.Właściciel wkracza do akcji jak coś przestaje funkcjonować.

Tomasz
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

No k…a jak przyszedł Niedźwiedź za te niby jak piszesz psie pieniądze to i przyjdzie inny dobry trener z odpowiednim warsztatem. Broniszewskim, Paszulewiczem i Dobim to możesz straszyć dzieci a nie kibiców. Innych nazwisk trenerów się nie nauczyłeś?

Tomasz
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

Pomylić się w robocie raz drugi ok. Ale jak się pomylę 5 razy z rzędu (w przypadku N. mecze tylko u siebie) to wyleciałbym na zbity ….

Dziadzio_Henio
Odpowiedź do  Tomasz
1 rok temu

hmm, „5 pomyłek i wylot”, powiadasz. No to, idąc tym tropem, w składzie zostałoby może z 3 piłkarzy :D
bo w przypadku zawodników liczba błędów i to głupich, na poziomie juniorskim, była wielokrotnie wyższa, a Żyro, Ciganiks, Terpiłowski, czy nawet Ravas – wylecieliby już 5 razy :D

IRadosław j
Odpowiedź do  RTS
1 rok temu

Przez lata mówiono za to 5 kolejek przed końcem że będzie wietrzenie szatni co owocowało 100proc braku zaangażowania.

mirson
Odpowiedź do  RTS
1 rok temu

RTS z całym szacunkiem,ale o tym wiemy tylko MY wierni kibice Widzewa.Inni mają to głęboko w dupie.Ten świat wkroczył teraz w taką komercję,że byle lojtek nie ruszy palcem,w tym przypadku nogą, jak mu się kasa nie będzie zgadzała.Przykład taki Warty Poznań,ulubiony naszych kibiców.Też mały budżet a chłopaki grają,że aż miło.Taki piłkarz bez ambicji,a teraz jest ich coraz więcej jak ma do wyboru te same pieniądze pójdzie do Warty,a nie do nas,bo tam mu nikt nie powie tu jest Warta tu się zapierdala,bo kogo ta Warta obchodzi 500 osób,które przyjdą na pole w Grodzisku?

East Flatbush
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

No właśnie: tam gdzie jest presja dużo trudniej przy małym budżecie i braku infrastruktury o wyniki

Last edited 1 rok temu by East Flatbush
Rafi
Odpowiedź do  makos
1 rok temu

Pan Stamirowski musiał udzielić wywiadu dla wszystkich gorących głów tu piszących. Tak jak pisałem wyniki na wiosnę nie są wynikiem przypadku.

Ccc
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

To prawda, odpowiedzialność ponosi trener

Dziadzio_Henio
Odpowiedź do  Ccc
1 rok temu

a kosmiczna liczba zmarnowanych doskonałych sytuacji strzeleckich, to także wina trenera? A ślepota (lub zła decyzja) jednego, czy drugiego piłkarza, kiedy idą z kontrą 3 na 2, to też wina trenera? Najłatwiej zwalić na trenera – jakie to „nasze”. A od piłkarzy – broń Boże – nie wymagać niczego i w żadnym wypadku nie rozliczać z ich PRACY. Bo jeszcze ich wątła psychika nie wytrzyma tak wielkiej presji i zamkną się w sobie, biedactwa.
A trener? Nie, luz, to przecież robot jest, połączenie AI z agentem specjalnym.

mirson
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

Z twojej wypowiedzi mniej więcej wynika tak,cygan zawinił kowala powiesili.

Westfalia
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

Kowal zawinił cygana powiesili . Jak już chcesz błysnąć to przemyśl

mirson
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

brawo błysnąłeś będę myślał na drugi raz kto winien a kogo powiesili.

Kixon
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

to chyba istotne, zwłaszcza dla tego wieszanego, nie?

Rafi
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

Nie tylko z mojej wypowiedzi wynika, że wyniki drużyny na wiosnę są wynikiem gry przeciwko komuś.

marek09
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

Tak, z pewnością wyniki na wiosnę nie są wynikiem przypadku. Nadal wisi w internecie niedawna rozmowa z Mroczkowskim, w której powiedział, że od II ligi nic się w Widzewie w tej sprawie nie zmieniło.

mirson
Odpowiedź do  makos
1 rok temu

Odpowiem tak trochę z przekąsem.Czyli z tego co zrozumiałem z tej wypowiedzi,Prezes był hamulcowym wielkiego projektu jakim jest WIDZEW.Cały czas się mijaliście z różnymi koncepcjami,no to jak już nie ma hamulcowego to Widzew w przyszłym roku będzie grał w pucharach! A jak Widzew będzie szorował po dnie tabeli,to znaczy że może jakiś smród nad Widzewem się unosi.A tak na marginesie to nie chcę mi się wierzyć,że Prezesowi nie zależało na dobru i potędze Widzewa.Ale pożyjemy,zobaczymy,czas zweryfikuje decyzje personalne.

Kołomir
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

Też jestem tego zdania, pożyjemy zobaczymy. A może wyleciał właśnie za to że informował kibiców że w Widzewie nie ma kasy na transfery i jest bieda taka że na projekt ciężko znaleźć fundusze. Może właśnie to wkurzyło Stamirowskiego i biedaków ze stowarzyszenia że prezes otwarcie dał do zrozumienia kibicom że z takimi właścicielami to na dłużej się nie da. Panie Wichniarek pokaż pan teraz Twoje setki wariantów na każdą pozycję skoro prezes nie będzie Cię hamować to 4 -5 fajnych transferów musi być. A jak nie to Warta ma fajną szkółkę to Cię chętnie zatrudnią z taką wiedzą.

Last edited 1 rok temu by Kołomir
destrojed
1 rok temu

https://www.widzew24.pl/news-wlasny-piec-grzechow-glownych-drozdza-wg-rady-nadzorczej/
PS. Dobry artykuł co sie działo przez ostatnie pól roku w Widzewie…

marek09
Odpowiedź do  destrojed
1 rok temu

Trollu, Bińczyk ci płaci za te wrzutki? Jeżeli tak, to na pewno już zarobiłeś na kilka butelek taniego wina i możesz przestać.

Maniek
1 rok temu

Podskakiwał Za dużo i loże pamiętacie sznurki pociąga się z kilku stron

Noname
1 rok temu

Stara widzewska klika chyba działa dalej. No cóż. W przyszłym sezonie chyba spadek będzie. Jak Prezes walczył z miastem to spoko, ale że zaczął walczyć z darmozjadami, to już przesadził.

destrojed
Odpowiedź do  Noname
1 rok temu

jaka widzisz tam klike???
Własciciel 79 % udziałow i jego ludzie
Srts 21 % udziałow- Tomczak i Brzezinski
Zarzad z dwoma z SRTS
masz cos pod kopułka???

mirson
Odpowiedź do  destrojed
1 rok temu

ciekawe ilu ludzi ukrywa się za tymi 21%? bo Tomczak i Brzeziński są tylko ich przedstawicielami w Radzie.

Kołomir
Odpowiedź do  mirson
1 rok temu

No ok 25 osób uchwalili sobie kiedyś że dajesz 5 tyś wpisowego i jesteś szefem w Widzewie i masz prawo sobie decydować który menadżer będzie sprzedawać do Widzewa i dzielić się kasą tak jest od reaktywacji i dla tego duże firmy wolą inwestować w Lechię czy Śląsk a nie w Widzewie co jest tragicznie smutne.

Waldi
Odpowiedź do  Noname
1 rok temu

Nie musiał walczyć. Mógł negocjować. Ale on nie wie co to.

Szabelka, kuźwa

Sławomir
1 rok temu

Bardzo dobry ruch właściciela klubu,bo to dyletanckie dziadostwo,powinno się teraz zakończyć…Bez obecności Dróżdża najbliższe okienko transferowe,będzie wyglądało zupełnie inaczej i teraz nie powinniśmy się już wstydzić za dokonane wzmocnienia.Przy okazji wyprostowane zostaną pewne anomalia związane z czynnikami personalnymi i nikt za nikim,nie będzie biegał z żadnym alkomatem.Misiu też nie będzie chowany pod kloszem i będzie w pełni odpowiedzialny za wyniki drużyny.Nie będzie mógł jak dotąd seriami kompletować porażek,bo ktoś go z tego szybko rozliczy.Zresztą w ogóle świeże,obiektywne i profesjonalne oko,przyjrzy się teraz całej dotychczasowej pracy sztabu szkoleniowego,oraz innych decyzyjnych osób w klubie…Brawo za szybką i jedynie słuszną decyzję, Panie Stamirowski..

Seweryn
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Zobaczysz transfery jak świnia niebo. Przyjdą grajki nazywane pseudo talentami czy gwiazdami po 30 dadzą im lux kasę a w czerwcu okaże się że raz długi dwa poziom sportowy żenada i spadek. Wtedy idź do właściciela i mu powiedz to co teraz napisałeś. Odwołanie to jawna zagrywka dla miasta by dali kasę ale nie ma nic za darmo czyli odpalić MD i oddać loże. Na bank od nowego sezonu będą tam darmozjady z um siedzieć i pić i jeść za nasze. A ty co napiszesz… Tyle sprzedanych karnetów i znów nie ma kasy…ano nie będzie bo pójdzie na darmozjadów z… Czytaj więcej »

mirson
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Dobrze mówisz Seweryn,transfery będą,jak nasi skauci pojadą na przegląd takich piłkarzy niechcianych bez kontraktów,takich darmowych,ciekawe czy jeszcze są takie imprezy,bo kiedyś były.

Westfalia
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Człowieku naprawdę ? Wszyscy czyhają tylko na to żeby rozpiepszyc budżet i wkopać nas w długi ? Tylko Drozdz jako jedyny Polak mógł nas uchronić przed długami ? Pilnował kasy bo kurwa od tego był i za to brał nie małe pieniędze . A że spierdolił z Wichniarkiem okno transferowe i twierdził dalej że kadra jest kompletna i mało tego w lato też nie był chętny do wydawania kasy to mało ? Gdyby nie dwie fartowne bramki w Grodzisku i u nas ze Śląskiem to byśmy się prawdopodobnie spierdolili z ligi a on jeszcze trąbił że może niedźwiedź przegrywać śmiało… Czytaj więcej »

mirson
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

a może nie miał pieniędzy na te transfery i dlatego wszyscy myślą,że spierdolili z Wichniarkiem okienko transferowe? Zauważ teraz już zaczynają się jakieś rozmowy ,ruchy transferowe a u nas cisza!

Sławomir
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Jesteś jakimś jasnowidzem, że potrafisz przewidywać taką przyszłość? JESTEM PEWIEN, ŻE NIE… Daj popracować nowym ludziom dla dobra Widzewa, a potem porównamy to wszystko z działalnością Dróżdża i wyciągniemy z tego właściwe wnioski. Na razie jednak nikogo nie oczerniaj, bo nie masz do tego żadnego prawa…Jestem tutaj pierwszym kibicem do ostrej krytyki zła wyrządzanego Widzewowi, do tępienia amatorszczyzny działaczy, prezesów i sztabu szkoleniowego, ale najpierw daję im carte blanche, żeby mogli sobie w określonym czasie spokojnie popracować. Ty natomiast jeszcze nie wiesz kto obejmie stery w klubie, a już zaczynasz wszystko krytykować… Nie masz do tego żadnych argumentów, ale już… Czytaj więcej »

KAL
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Którym nowym?

Seweryn
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

A dla Ciebie to którzy są nowi lub będą nowi… Niektórzy siedzą w tym od przeszło 10 lat i co … Ilu było prezesów? Wszyscy oni byli klepanie przez nich po plecach i każdy z nich dostawał kasę która wspólnie przejadali tj RN i prezes do spółki z kolesiami. Przyszedł jeden co powiedział że pas. Że najpierw kasa na ośrodek by były podstawy do budowy klubu itd zero dla darmozjadów to rozkręcili tutaj hejt na niego że wyniki słabe itd a przed sezonem co każdy sobie życzył? Oby tylko się utrzymali. Zrobili wynik ponad stan jesienią to niektórzy już włączyli… Czytaj więcej »

Pawcho
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Uwielbiam czytać posty wiecznie jęczących skautów. Kupili by Messiego też byłoby da niektórych źle bo za stary, itp. Pewnie Stamirowskii wkładając własną niemała kasę ma teraz kaprys rozwalenia wszystkiego. Ehhh znawcy znad klawiatury kompa. Choć niewątpliwie przemawia za większością takich osobób swego rodzaju troska o klub.

Rafi
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Do tej pory było inaczej ???

Miki
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

W punkt bracie. Też się boję że zacznie się zjazd. Stowarzyszenie nie zostawi tak tego. Każdy będzie chciał ugrać coś dla siebie.

IRadosław j
Odpowiedź do  Seweryn
1 rok temu

Kibice chyba nigdy już nie zrozumieją że jedynym pewnym wzmocnieniem jest przygotowana drużyna. Biorąc pod uwagę gdzie byliśmy 1,5 roku temu a gdzie Miedź , Płock ,Lechia i dzisiejszy środek tabeli to można powiedzieć że drużyna jest w górnym rejestrze możliwości. Patrząc jak Mistrz Polski z Lechem , Legią wyrywają sobie jakieś ćwierć gwiazdy z Legnicy i Gdańska oni liczą na jekieś mega transfery..

Kinley
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Nie będzie mógł jak dotąd seriami kompletować porażek,bo ktoś go z tego szybko rozliczy.

Kolega widzę typowy przedstawiciel polskiego zarządzania, m.in. dlatego w Polskiej piłce jest jak jest, bo przy pierwszym większym dołku zwalnia się trenera i bierze kogoś z kręgu polskiej myśli szkoleniowej, kto buja się po klubach od 15 lat i pracuje po 8 miesięcy.

Last edited 1 rok temu by Kinley
Sławomir
Odpowiedź do  Kinley
1 rok temu

Jeśli drużyna dołuje w tabeli, to ewidentnie trzeba coś zacząć robić… Problem polega na tym, żeby robić to mądrze… Fornalik pracował w Piaście chyba ze sześć lat, a jednak po słabych wynikach, został zwolniony i klubowi wyszło to na dobre. Potem przyszedł Vuković i poprzez swoją dobrą pracę, odbudował Piasta, ratując go przed degradacją. To dowodzi tego, że nie ma świętych krów i kiedy się coś źle dzieje, to trzeba natychmiast odpowiednio reagować. W roszadach trenerskich nie ma nigdy niczego złego, jeśli tylko są one dogłębnie przemyślane…

///
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Tak, tylko weź pod uwagę fakt że Piast Fornalika jeszcze przed tym sezonem przestał robić progres, a Widzew Niedźwiedzia nawet po tej serii porażek wciąż zajmuję pozycję wyższą niż na początku od niego oczekiwano. Taki Streich z Freiburga to by u nas został zwolniony chyba z 10 razy.

podlasiak
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

A kto zrobi Ci te wzmocnienia? Wichniarek.. buhaha….

IRadosław j
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

Za dokonane wzmocnienia na przestrzeni 20 lat to my się wstydziliśmy nad wyraz często. Wypij flaszkę wstyd minie . A drużyna ma być przygotowana do sezonu i to jest jedyne pewne wzmocnienie.Jesli z drużyny która wczołgala się do ekstraklasy po roku mamy środek tabeli tzn że drużynę wzniesiono na górne jej możliwości. No chyba że jesteś menagerem i nikomu tu nie wcisnąłeś kolejnego jak co roku wagonu złomu Zwróć uwagę że Mistrz Polsk wraz z Lechem i Legią wyrywają sobie spady z Legnicy i Gdańska. Jak chciałbyś widziec WW w tym towarzystwie palenia w piecu szmalem to ja dziękuję.

nody64
1 rok temu

oddajcie ten wielki Widzew kibicom Widzewa i już! tak jak w Barcelonie chyba jest?

destrojed
Odpowiedź do  nody64
1 rok temu

jest Kibica Widzewa cos jeszcze madrego napiszesz???
chcesz byc prezesem to pisz swoje CV do Pana Stamirowskiego!

Marcin
Odpowiedź do  nody64
1 rok temu

Patrząc po komentarzach tych ,,kibicow” jakie mają pojęcia w temacie ,nawet byśmy się nie zorientowali kiedy byśmy w A klasie się spotkali

East Flatbush
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

A co powiecie na takie spojrzenie: słowo pisane często gęsto nie oddaje tego jak ktoś myśli i tylko w dyskusji w cztery oczy można przekazać co się myśli, w sposób dokładny. Bo pisać trzeba zwięźle i często wyrażamy się skrótami myślowymi. A tu wszyscy sobie cisną jakby to ciśnięcie miało jakiś głębszy sens

Last edited 1 rok temu by East Flatbush
Leon
1 rok temu

Stamirowski mówi że koszt ośrodka drastycznie się zmienił niż pierwotne 25 mln, a wczoraj czytałem, że tam już pierwsze boisko budują…z której strony nie podejdziesz to przekłamania, zatajanie i ogólny syf…

Last edited 1 rok temu by Leon
destrojed
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Drzodz mowil ze zaczynaja budowac ale my nie mamy wkladu własnego… poczytaj troche dokladniej….

carlo1910
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Z tego co słyszałem to budują boisko które będzie należało do gminy Bukowiec, ale nie jestem pewien.

Bogdan
Odpowiedź do  carlo1910
1 rok temu

Taki własnie jest cel i podstawa ale Widzew (na tym etapie budowy Osrodka) rownież mogłby z niego (boiska)korzystać.

Ccc
1 rok temu

Wiadomo,że z oficjalnych kanałów się nie dowiemy jaki powód zwolnienia ,to chyba oczywiste

KAL
Odpowiedź do  destrojed
1 rok temu

Wielbiciel wyborczej się ujawnił. Z ujadania wnioskuję, że to nawet może być sam Bińczyk.

Rafal
Odpowiedź do  KAL
1 rok temu

Zacznij czytać gazetę polską,tam są super artykuły,się wspomozesz biedaków,bo mają nakład bardzo mizerny

Ccc
1 rok temu

Było za dobrze ,za normalnie , za nudno ..

destrojed
Odpowiedź do  Ccc
1 rok temu

było dobrze??? ledwo co sie utzymalismy wygrywajac po 1-0 ze spadkowiczami a o 5 porazkach pod rzad u siebie nie wspomne co jest rekordem w historii!!!

Ccc
Odpowiedź do  destrojed
1 rok temu

Aha to prezes im kazał z 3 miejsca się spierd… prawie na dno tabeli ? On ich ustawiał i trenował ?

Tomasz
Odpowiedź do  Ccc
1 rok temu

Ale bronił trenera odpowiedzialnego za te porażki. Pan Niedźwiedź wszak może przegrać wszystko. Ot motywacja,

Krzysztof
1 rok temu

Tłumacząc to na konkrety:

Nie było zgody co do zakresu wzmocnienia I drużyny. Nie chodzi tu tylko o ilość zmian, ale konkretne nazwiska, które forsował prezes. Dlatego z jego zwolnieniem nie poczekano do końca sezonu.Ośrodek treningowy miał być droższy niż planowano, a na to nie ma zgody właściciela. T. Stamirowski uważa, że dziś powinniśmy się skupić wokół poprawy bazy na łodzianceOdwołania prezesa domagało się miasto i sponsorzy.Między dokumentami a informacjami, które były przekazywane właścicielowi były duże rozbieżności.Oby to była decyzja, która pomoże Widzewowi. Sam już nie wiem czy tak będzie.

Last edited 1 rok temu by Krzysztof
rysiek1910
1 rok temu
rysiek1910
1 rok temu

sorrry cois wyszlo nie tak, ale mozna caly artykol przeczutac w Przeglaczoie sportowym i Gol24. chodzi o finnanse Niedzwiedzia https://gol24.pl/nocne-trzesienie-w-widzewie-lodz-mateusz-drozdz-nie-bedzie-juz-pelnil-funkcji-prezesa-klubu
itd

kibic
1 rok temu

Co do momentu zwolnienia to chyba najlepszy bo w przerwie miedzy rozgrywkami trzeba będzie już mieć kogoś nowego a nie dopiero go szukać a co do powodów zwolnienia to prezes był bardzo kontrowersyjna osobą dużo mówi o czym nie powinno sie mówić ( o pijanym który spał sobie na korytarzu,czy o wpuszczaniu kibiców jakąś tam bramą po kilkaset osób itp) i zaczął być bardzo konfliktowy na początku wiadomo z władzami miasta a później z stowarzyszeniem i niektórymi kibicami z lóż Vip.Nie da sie prowadzić klubu którego stadion i baza treningowa należy do miasta i z nimi nie współpracować w jakiś… Czytaj więcej »

Widzu
1 rok temu

Dziękuję za wyjaśnienie, do mnie trafia. Pozdrawiam

Reminio
1 rok temu

Krótko i na temat. Zarzuty ogólnie znane: brak transferów, niejasna ilość finansów, sprzeczne wizje, czyli prezes zaczął sam decydować i się rządzić. Zapomniał, ze zostal zatrudniony i nie jest wlascicielem i chęć zwiększenia przez właściciela środków na transfery , by uniknąć znów kompromitacji badz spadku. Zapewne prezes znów chciał to zrobić jak najmniejszym nakładem finansowym, by pieniądze dać na ośrodek, bo to.jego oczko w glowie i punkt honoru. Niestety dla kibicow, dzialaczy i także sponsorów, którzy daja wlasna kasę ważny jest takze wynik sportowy jak to w sporcie bywa i CZASEM ZWYCIESTWA U SIEBIE. By móc zaprosić dzieci, rodziny, przyjaciół… Czytaj więcej »

kibic
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

To chyba byłby ewenement żeby zwolnic kogoś kto wydaje za mało twoich pieniędzy na transfery :)

Reminio
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Dobre…jak widać wlasciciel jest oprócz bycia biznesmenem także kibicem. I ma dość zeszłej wiosny i tej. Wie, że ze ZBYTNIM oszczedzaniem daleko nie zajdziemy. Ma dosc czytania, że Widzew to Wstydzew itp no i chciałby zobaczyć drużynę rozwijającą się i WYGRYWAJACA CZASEM u siebie…kibic oczekuje zwycięstw, a nie tabelek wykresów korporacyjnych. TO JEST SPORT, A JEGO MIARA SA ZWYCIESTWA A NIE UPOKORZENIA.

mirson
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Jak chce zobaczyć zwycięstwa to niech ruszy kieszenią na transfery.Wtedy uwierzę w twoje przypuszczenia.Zawsze jest tak,że w robocie to szef każe oszczędzać,ale może w Widzewie jest odwrotnie.

marek09
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Świetnie wszystko wyjaśniłeś. Wspaniałomyślny właściciel chciał dużo wzmocnień w zespole a zły prezes dusił każdy grosz i nie chciał tego. Na pewno tak było.

Reminio
Odpowiedź do  marek09
1 rok temu

No k…właśnie tak było. Schomikowal kasę do słoika jak krecik i zakopał w ziemi…dobrze pisze pid spodem destroyed. Ze przez chytrosc stracil. Żeby wyjąć trzeba wlizyc, taka zasada w życiu. Chytry dwa razy traci. Zrobiłby z 3vtransfery, które I tak musimy zrobić i prawdopodobnie mielibyśmy większe miejsce, więcej kasy, już ogranych nowych zawodników i MNIEJ WDTYDU. Czy to tak trudno zrozumieć…I przeczytaj raz jeszcze wypowiedź Stamira, może zrozumiesz co zasugerował…Brak zima transferów i chęć zwiększenia budżetu na transfery, bo prezes trzyma kase w skarpecie jak emeryt . Dostał jakiejś FOBII oszczędzania.

Tomasz
Odpowiedź do  marek09
1 rok temu

bo tak było. Ważniejsze były biura krzesła stołki niż wynik sportowy.

Tomasz
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

I to jest głos kibica z widzewskim charakterem. Dość kolejnych wiosennych rund upokorzeń.

destrojed
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

wiesz ile stracilismy przez oszczedzenie jednego miliona na lokate ???
2-3 miliony oraz posmiewisko wiosenne z porazkami ciagłymi u siebie !

Tomasz
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Ewenement to dostawać pieniądze na transfery i ich nie wydawać.

///
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Rozumiem że kolega woli aby Widzew zaliczył jeden udany sezon a potem do końca swojego istnienia popadł w szarzyznę, zamiast zbudować podstawy które umożliwiłyby mu aspirowanie do czegoś więcej?

Tomasz
Odpowiedź do  ///
1 rok temu

Te podstawy budowano by w ten sposób przez 30 lat. Miałem to szczęście cieszyć się na żywo z sukcesów Widzewa Sobolewskiego i Widzewa lat dziewięćdziesiątych. Mimo, że potem było ciężko. Lepsze kilka lat radość niż 40 lat szarzyzny i sportowego niebytu.

Maciejka
1 rok temu

Na chwilę obecną apropo tymczasowego prezesa lepszy Rydz niż nic.

Art
1 rok temu

umarl Krol , niech zyje Krol

Ola
1 rok temu

Wy się rozmijacie przede wszystkim w podejściu do budżetu. Prezes nie pozwalał na wyprowadzanie kasy to wyprowadziliście Prezesa. Wstyd.

destrojed
Odpowiedź do  Ola
1 rok temu

Myslisz wogole co napisałas???
Własnie chodziło o to ze prezes sciemnial wogole z finansami!

Nie ukrywam, że w kilku omawianych podczas posiedzeń Rady Nadzorczej obszarach informacje były dalekie od oczekiwań. Zaskakujących dla mnie było również kilka medialnych przekazów od początku roku, chociażby w zakresie przyczyn braku wzmocnień w zimie czy aktualnej sytuacji finansowej.,
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,29774969,wlasciciel-widzewa-tlumaczy-zwolnienie-prezesa.html

Tomasz
Odpowiedź do  Ola
1 rok temu

To gdzie ta kasa której nie pozwolił wyprowadzić? Bo podobno na transfery nie ma.

Ccc
1 rok temu

Prezes zaoszczędził słusznie i logicznie pieniądze na transfery latem.Nie było żadnego argumentu na wydawanie kasy na siłę na niechcianych lub bezrobotnych piłkarzy w zimie. Teraz zrobimy przemyślane i sensowne transfery i będzie to w dużej mierze zasługa Dróżdza,który się w zimie nie podpalił i nie spalił pieniędzy w piecu ,bo komuś się stepy akermańskie zamarzyły w pierwszej rundzie eliminacji do eliminacji pucharów .Tylko o Dróżdżu już nikt nie będzie pamiętał,a wręcz jeszcze mu się oberwie ,że widzi,że jednak da się,że jest pazur, itd. itd. Wystarczyło dać chłopu pracować i dalej rozwijać harmonijnie klub , a nie rozpier… wszystko w pizdu

Tomasz
Odpowiedź do  Ccc
1 rok temu

Tylko w pierwszej rundzie eliminacji do eliminacji za udział dostałoby się więcej niż sten super prezes zaoszczędził.

Rafał
Odpowiedź do  Tomasz
1 rok temu

no i mądralo od tego co dostaniesz w pierwszej rundzie eliminacji eliminacji odejmij koszty wyjazdu. A gdyby jednak się nie udało awansować do eliminacji, to co Widzew ma zrobić z wysokimi kontraktami? rozsprzedać się i spaść po roku? czy może zacząć od nowa? Ja wolę jednak stopniowe zwiększanie budżetu rok po roku

destrojed
Odpowiedź do  Ccc
1 rok temu

Roznica miedz 5-6 miejscem a 10-12 to około 3 mln pln a kasa była jak powiedział Stamirowski a drozdz ze kasy nie było na transfery i zakontarktował miernote z łotwy ktory poł roku siedział na ławce w słowacji!

Ccc
1 rok temu

Ważne żeby się z rozumem nie rozminąć

Paweł
1 rok temu

Właściciel to właściciel, może zwalniać i zatrudniać kogo chce, my możemy jedynie bawić się w domysły dlaczego, więc podsumujmy:Bogaty właściciel chce szastać pieniędzmi przy tranferach ale prezes nie pozwala-zwolnić. Jednocześnie prezes chce ośrodek ale bogaty właściciel mówi że za drogo-zwolnić, czego nie rozumiesz?. Pożyjemy zobaczymy. Przyjdzie nowy sezon to zobaczymy na czym stoimy, i jeszcze jedno ciekawe czy po tych rewelacjach piłkarze będą mieli motywację zapieprzać, gentlemani by chyba poczekali z tą decyzją te 2 kolejki dla dobra klubu

andrzej46
1 rok temu

2lata spokoju to za dużo?Znów zaczyna sie piekiełko? Oby Pan Stamirowski wiedział co robi i podjął właściwą decyzję.A tak dodatkowo, brak boisk do treningu to także Jego wielbłąd. Zbyt długo wikłał się w sprawę Startu i dał się wprowadzić w kanał przez urzędasów z umł.

VMB
1 rok temu

Drożdż to prawnik, a biznes to nie przepisy, Przede wszystkim kompetencje relacyjne, na bardzo niskim poziomie, niestety sztywny palatzio to nie metody na dzisiejsze czasy. Panie Drożdż lepiej walnąć kielicha z alkoholikiem/czą niż szukać sprawiedliwości to też jedną z metod załatwienia sprawy. Rozstrzygnięcia w sądach to tak naprawdę porażka decyzji biznesowych. Poza tym jawne opowiadanie się biznesu po czyjejś stronie politycznie to też strzał w kolano. Odśnieżanie boiska to też nie jego rola. Mieć po pierwszej rundzie 3 miejsce i nie powalczyć o kasę to też wielbłąd Pana Drożdża. Tylko w tym wszystkim najgorsze jest to, że to i tak… Czytaj więcej »

Kixon
1 rok temu

No to panie Tomku proszę zakasać rękawy i pokazać jak to się robi. Męska decyzja, jeśli przemyślana to mam nadzieję, że jest jakiś głębszy plan na wszystko.

Pks
1 rok temu

Nie wiem jakim był czlowiekiem, ale raczej dobrym prezesem. Mozemy chciec pucharow, ale nie ma czegos z niczego, chyba ze na krótka mete i najlepiej na kredyt. Czytajac komentarze nie wiem czy pamietacie skad przyszlismy do ekstraklasy i kiedy.
Jesli Stamirowski go wybrał, to pozostaje miec nadzieje ze jego kolejny wybor rowniez bedzie dobry. I jeszcze jedna kwestia, ktorej sie obawiam, to to ze Dróżdż idac do nowego klubu, weżmie ze soba trenera… , wydaje mi sie, że jest to w jego stylu ;) .
Ciekawe kto jest teraz trenerem Gornika P. ;) ?

Tomasz
Odpowiedź do  Pks
1 rok temu

Biorąc trenera ze sobą niech tylko nie zapomni zabrać także super dyrektora Wichniarka.

Stempel
1 rok temu

I znowu bur*del się robi. Nie ma stabilizacji w tym Widzewku Kochanym.

Konrad
1 rok temu

Reasumując, po wypowiedzi właściciela wszystko to nabiera nieco innego wyglądu. Może rzeczywiście Drożdz piękne się wypowiadał a w rzeczywistości dał ciała ( transfery, konflikt z miastem, wypowiedzi o Niedźwiedziu ) i na bank coś o czym nie wiemy.

Piotr
1 rok temu

Też mnie szlak trafił, gdy przeczytałem iż Prezes zamierza mocniej ingerować w proces transferowy. Już zimą zaingerował blokując ważny dla trenera transfer. W Sypku też zobaczył jeden z większych talentów piłkarskich w Polsce. Na razie ten talent ma Sypek głęboko ukryty. Przeraziła mnie wizja letnich wzmocnień, czyli 10 plus dwóch młodzieżowców. Bałem się, że to może być podstarzała 10 z Lubina. Ale teraz się uspokoiłem. Prezes jest byłym prezesem, a właściciel mówi o większych wzmocnieniach. Będzie dobrze.

Piter
1 rok temu

Gość, który odciął świnie od koryta,poszedł w odstawkę. Bińczyk vel destrojed won stąd macicielu. Zobaczymy do czego teraz doprowadza te potary i waraneckie

Piter
1 rok temu

Pseudokibice Widzewa typu potar i waranecki oraz binczyk działają. Do czego to doprowadzi?

Henio
1 rok temu

Powiem tak. A trochę już żyje. I nie jedno widziałem. To mój pierwszy i może ostatni wpis. Na Widzew chodzę od 89 roku. Wiele tu widziałem. Takiego prezesa( który ma jaja) chciałby mieć każdy. Jeszcze zapaczecie. Chciał dobrze. Ale komuś zależało na swoich wpływach…( do portfela)Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o… Gdzie my żyjemy? Dajcie ludziom popracować.( przykład z Jasnej Góry). I nie daj Boże, żeby ktoś zwolnił J. N. Lepszego nie mieliśmy od czasu Smudy z 96/97. Jeśli się mylę, to oddaje karnet pierwszemu lepszemu mądrali. P. S. W jedności siła. Nie pozwólmy zniszczyć tego co… Czytaj więcej »

Dawid
1 rok temu

Po prostu był za ambitny pracowity nie ulegał wierzył w swoje racje. Dlatego trzeba go było życia nauczyć. Generalnie robił swoje ale chyba dlatego nie pasował bo trzeba się frajerzyc

puotr
1 rok temu

Sprawa Kraska i wszystko jssne

Kristoff
1 rok temu

Dobry Prezes tylko wyników nie miał …

Kriss
1 rok temu

Jak pisałem w tamtym roku że MD to księgowy, a nie prezes, to byłem minusowany. Zrobiono mu krzywdę bo się na to stanowisko nie nadawał. Brak charyzmy, brak umiejętności zarządczych na takim stanowisku. Ciągle wojny z otoczeniem. Zła komunikacja „trener może przegrać wszystko”. Do tego narzekanie w mediach że go hejtują. Biznes lubi spokój. A tego nie było. Pomyliłem się w jednym. Myślałem, że to marionetka właściciela. Ta decyzja chyba pokazuje, że jest inaczej. Widzew to nie wiejski klubik. Tu trzeba kogoś wyjątkowego. Dawno nikogo takiego w klubie nie było. A to że zawsze ktoś będzie hejtował to normalne. Takie… Czytaj więcej »

Tomasz
1 rok temu

Mam nadzieję że cele na nowy sezon to top4

podlasiak
1 rok temu

Będzie gorzej. Ale czy w Widzewie było kiedyś normalnie po prezesurzę śp. L. Sobolewskiego? Nie . A czego raczej kogo to wina? Może odpowiedzmy sobie na to pytanie.

szczery
1 rok temu

powiem tak panie Stamirowski – show me your money. Na razie to czas pokazuje zes pan goly i niezbyt wesoly. nie ten rozmiar kapelusza niestety

111
0
Would love your thoughts, please comment.x