Druga drużyna sprawdzi się na tle rezerw wicemistrza kraju

20 stycznia 2023, 14:26 | Autor:

Dobiega końca zimowa przerwa w piłkarskich rozgrywkach. Do rundy wiosennej Ekstraklasy wrócą niebawem piłkarze pierwszej drużyny, zaś rezerwy Widzewa zagrają jutro pierwszy zimowy sparing w 2023. Podopieczni Patryka Czubaka zmierzą się na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa.

Druga drużyna Widzewa może zaliczyć minioną rundę do udanych. Zespół nie przegrał żadnego ligowego starcia i jedynie dwukrotnie remisował, dzięki czemu piastuje pozycję lidera IV ligi. Bardzo realny jest tym samym awans do III ligi, co będzie oczywiście celem łodzian na najbliższe miesiące. Jedynym zagrożeniem w tej kwestii jest w tylko, ale i aż GKS Bełchatów, który swoim doświadczonym zespołem wygrał zdecydowaną większość spotkań i znajduje się 4 punkty za piłkarzami z al. Piłsudskiego.

Aby móc kontynuować ligowy marsz po ostateczne zwycięstwo każda drużyna potrzebuje wzmocnień. Podobnie jest w przypadku „dwójki”, która zakontraktowała już nowego zawodnika. Jest nim 21-letni Wiktor Preuss, który przeniósł się do Łodzi z GKS Wiekielec. Z zespołem pożegnał się z kolei Konrad Reszka.

W minionych dniach podopieczni trenera Czubaka powrócili do treningów i przechodzili różnego rodzaju testy. Jutro rozegrają pierwszą grę kontrolną w tym roku i to z nie byle jakim rywalem, bowiem przeciwnikiem będą rezerwy Rakowa Częstochowa, które zajmują pierwsze miejsce w III lidze i są na dobrej drodze do awansu na szczebel centralny. Nie jest to pierwsza gra kontrolna widzewiaków, którzy w grudniu zeszłego roku wygrali z AKS SMS Łódź 3:0. Jak będzie tym razem?

Mecz pomiędzy Rakowem II Częstochowa a Widzewem II Łódź obędzie się jutro w Częstochowie na obiektach Rakowa. Początek meczu zaplanowano na godz. 11:30. Na trybunach stawią się również przedstawiciele Redakcji WTM, którzy przeprowadzą dla Was Relację LIVE na Twitterze.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x