Dwanaście bramek rezerw w sparingu!
7 marca 2020, 11:08 | Autor: Kamil
Prawdziwy pogrom obejrzeli kibice, którzy wczesnym przedpołudniem wybrali się dziś na Łodziankę! Rezerwy Widzewa pokonały występujący na co dzień zespół LKS Różyca aż 12:0! Hat-trickami w tym spotkaniu popisali się Michał Szcześniak, jeden z zawodników testowanych oraz Maciej Malinowski.
Choć piłkarze z Różycy występują na zaledwie siódmym poziomie rozgrywkowym, na boisku pojawiło się kilka ciekawych postaci. W zespole LKS grali m.in. doskonale znani fanom z al. Piłsudskiego Mariusz Rachubiński, byli juniorzy Widzewa: Błażej Gosik i Radosław Wawrzeniak czy mający za sobą przeszłość w Ekstraklasie Olaf Okoński oraz Mariusz Zasada.
Od samego początku gospodarze zyskali olbrzymią przewagę, która już w 2. minucie dała im prowadzenie. Z lewego skrzydła dośrodkował testowany zawodnik z Brazylii, a piłkę do siatki wpakował Michał Szcześniak. W jednej z kolejnych akcji oglądaliśmy niemal powtórkę tego zagrania. Precyzyjną wrzutką popisał się testowany, pozwalając Szcześniakowi na podwojenie swojego dorobku.
W 13. minucie było już 3:0! Szcześniak zwiódł przeciwnika w rogu pola karnego i dograł do Kamila Drążczyka, który bez problemu wpakował futbolówkę do siatki. Widzewiacy wcale nie zamierzali jednak odpuszczać! Siedem minut później z rzutu rożnego dośrodkował Brazylijczyk, a celnie główkował Maciej Malinowski.
Jeszcze przed upływem pół godziny gry Szcześniak skompletował swojego hat-tricka, wykorzystując błąd w obronie gości. Później gra się nieco uspokoiła – swoje szanse mieli Drążczyk czy Malinowski, ale minimalnie chybili. Ostatni cios w pierwszej połowie zadał Wiktor Dunajski, pokonując bramkarza LKS strzałem z dystansu.
W drugiej części meczu na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników, w tym dwóch kolejnych testowanych – prawy obrońca i środkowy pomocnik. Widzewiacy mieli niezłe sytuacje, ale do głosu doszli też przyjezdni. W 66. minucie Jakub Koch sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy z Różycy, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Alan Nowak, jednak jego strzał w efektownym stylu obronił Konrad Reszka!
Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła. Testowany Brazylijczyk odebrał futbolówkę obrońcy, minął bramkarza i po ziemi wpakował piłkę do siatki! Na tym jednak nie zamierzał poprzestać! Najpierw z dystansu trafił w poprzeczkę, a po chwili wykorzystał wejście w pole karne Jakuba Rzepeckiego. Już w kolejnej akcji ponownie trafił do siatki, tym razem z dystansu, kompletując hat-tricka w zaledwie sześć minut!
Widzewiacy wciąż przeważali i tworzyli sobie kolejne okazje. Bramka padły jeszcze trzy. Dwie strzelił Malinowski – najpierw po uderzeniu z dystansu, a później wykorzystując sytuację sam na sam, do której doszedł dzięki kapitalnemu podaniu Drążczyka. Wynik na 12:0 ustalił testowany prawy obrońca.
Dla podopiecznych Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego był to przedostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W ostatnim, za tydzień, zmierzą się na Łodziance ze Skalnikiem Sulejów.
Widzew II Łódź – LKS Różyca 12:0 (6:0)
2′, 9′, 26′ Szcześniak, 13′ Drążczyk, 20′, 79′, 87′ Malinowski, 41′ Dunajski, 67′, 69′, 71′ zawodnik testowany I, 89′ zawodnik testowany III
Widzew II:
Mikołajczak (46′ Reszka) – Malinowski, Cieślak (12′ Koch), Najderek, Wędzonka (46′ zawodnik testowany II) – Drążczyk, Owczarczyk (62′ Pańczak), Sieroń (46′ Chądzyński), zawodnik testowany I – Dunajski (46′ Rzepecki) – Szcześniak (46′ zawodnik testowany III)
LKS:
Woźniak – Gosik, Wawrzeniak, Kurzawa, Mordalski, Rachubiński, Zasada, Peda, Olszewski, Mikołajczyk, Kaczmarek





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Cracovia
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Korona Kielce
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
GKS Katowice
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Broń Radom
Świt Nowy Dwór Maz.
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Mam pytanie techniczne,czy zawodnicy testowani ,którzy jeszcze nie są zawodnikami RTS ,a będą potwierdzeni do II zespołu mogli by później przeskoczyć do I zespołu (okienko zamknięte) ???
Tak, okienko obowiązuje też w niższych ligach.
Podejrzewam że zawodnicy testowani mają swoje karty w „ręce” więc można ich rejestrować przez cały sezon. Ciekawi mnie ten Brazylijczyk.