Dwanaście bramek rezerw w sparingu!

7 marca 2020, 11:08 | Autor:

Prawdziwy pogrom obejrzeli kibice, którzy wczesnym przedpołudniem wybrali się dziś na Łodziankę! Rezerwy Widzewa pokonały występujący na co dzień zespół LKS Różyca aż 12:0! Hat-trickami w tym spotkaniu popisali się Michał Szcześniak, jeden z zawodników testowanych oraz Maciej Malinowski.

Choć piłkarze z Różycy występują na zaledwie siódmym poziomie rozgrywkowym, na boisku pojawiło się kilka ciekawych postaci. W zespole LKS grali m.in. doskonale znani fanom z al. Piłsudskiego Mariusz Rachubiński, byli juniorzy WidzewaBłażej Gosik Radosław Wawrzeniak czy mający za sobą przeszłość w Ekstraklasie Olaf Okoński oraz Mariusz Zasada.

Od samego początku gospodarze zyskali olbrzymią przewagę, która już w 2. minucie dała im prowadzenie. Z lewego skrzydła dośrodkował testowany zawodnik z Brazylii, a piłkę do siatki wpakował Michał Szcześniak. W jednej z kolejnych akcji oglądaliśmy niemal powtórkę tego zagrania. Precyzyjną wrzutką popisał się testowany, pozwalając Szcześniakowi na podwojenie swojego dorobku.

W 13. minucie było już 3:0! Szcześniak zwiódł przeciwnika w rogu pola karnego i dograł do Kamila Drążczyka, który bez problemu wpakował futbolówkę do siatki. Widzewiacy wcale nie zamierzali jednak odpuszczać! Siedem minut później z rzutu rożnego dośrodkował Brazylijczyk, a celnie główkował Maciej Malinowski.

Jeszcze przed upływem pół godziny gry Szcześniak skompletował swojego hat-tricka, wykorzystując błąd w obronie gości. Później gra się nieco uspokoiła – swoje szanse mieli Drążczyk czy Malinowski, ale minimalnie chybili. Ostatni cios w pierwszej połowie zadał Wiktor Dunajski, pokonując bramkarza LKS strzałem z dystansu.

W drugiej części meczu na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników, w tym dwóch kolejnych testowanych – prawy obrońca i środkowy pomocnik. Widzewiacy mieli niezłe sytuacje, ale do głosu doszli też przyjezdni. W 66. minucie Jakub Koch sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy z Różycy, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Alan Nowak, jednak jego strzał w efektownym stylu obronił Konrad Reszka

Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła. Testowany Brazylijczyk odebrał futbolówkę obrońcy, minął bramkarza i po ziemi wpakował piłkę do siatki! Na tym jednak nie zamierzał poprzestać! Najpierw z dystansu trafił w poprzeczkę, a po chwili wykorzystał wejście w pole karne Jakuba Rzepeckiego. Już w kolejnej akcji ponownie trafił do siatki, tym razem z dystansu, kompletując hat-tricka w zaledwie sześć minut!

Widzewiacy wciąż przeważali i tworzyli sobie kolejne okazje. Bramka padły jeszcze trzy. Dwie strzelił Malinowski – najpierw po uderzeniu z dystansu, a później wykorzystując sytuację sam na sam, do której doszedł dzięki kapitalnemu podaniu Drążczyka. Wynik na 12:0 ustalił testowany prawy obrońca.

Dla podopiecznych Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego był to przedostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W ostatnim, za tydzień, zmierzą się na Łodziance ze Skalnikiem Sulejów.

Widzew II Łódź – LKS Różyca 12:0 (6:0)
2′, 9′, 26′ Szcześniak, 13′ Drążczyk, 20′, 79′, 87′ Malinowski, 41′ Dunajski, 67′, 69′, 71′ zawodnik testowany I, 89′ zawodnik testowany III

Mikołajczak (46′ Reszka) – Malinowski, Cieślak (12′ Koch), Najderek, Wędzonka (46′ zawodnik testowany II) – Drążczyk, Owczarczyk (62′ Pańczak), Sieroń (46′ Chądzyński), zawodnik testowany I – Dunajski (46′ Rzepecki) – Szcześniak (46′ zawodnik testowany III)