Relacja z „Rawa Cup 2020”

6 marca 2020, 21:48 | Autor:

W minioną sobotę w Rawie Mazowieckiej odbył się Turniej Młodych Widzewiaków „Rawa Cup 2020” o Puchar Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka. Była to już dziewiąta edycja imprezy, a wzięło w niej udział aż osiemnaście drużyn!

Prezentujemy relację z wydarzenia, której autorem jest fan club z Rawy Mazowieckiej:

W sobotę 29 lutego br. odbyła się IX edycja Turnieju Młodych Widzewiaków RAWA CUP 2020 o Puchar Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka. Organizatorami turnieju byli tradycyjnie nasz Fan Club oraz rawski urząd miasta.

Jak co roku widzewskie rozgrywki cieszyły się dużą popularnością. Po raz pierwszy od 2010 roku turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych – klas IV-VI i VII-VII szkół podstawowych. Do sportowej rywalizacji stanęło 18 drużyn z Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Białej Rawskiej, Cielądza, Sadkowic, Żdżar oraz Wysokienic.

W pierwszej części turnieju rozegrana została faza grupowa, gdzie zespoły podzielone na cztery grupy rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Bezpośrednio po fazie grupowej odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla WSZYSTKICH uczestników turnieju. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę ufundowaną przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka oraz nasz Fan Club. Następnie odbyła się faza pucharowa.

W kategorii klas IV-VI w sportowej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał zespół RTS Sadkowice, który pokonał w finale Młody Cielądz (2:1)
Na najniższym stopniu podium stanął zespół Czerwono-Biało-Czerwoni, któzry pokonali zespół Młodzi Zdżary (4:0).

W kategorii starszej (klasy VII-VIII) najlepszą drużyną okazali się debiutanci na turnieju Rawa Cup – zespół Widzewskie Wysokienice II, który pokonał 2:0 w finale drużynę Widzew SP2 II. Trzecie miejsce zajęła drużyna Widzew SP2 I, która pokonała zespół Widzew Zdżary.

Po zakończeniu rozgrywek odbyła się ceremonia wręczenia pucharów dla najlepszych zespołów.

Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.

Warto nadmienić, iż do tej pory w rozgrywkach RAWA CUP wzięło udział już ponad 1100 młodych zawodników.