Dziesięć meczów 1/16 finału PP za nami

5 listopada 2020, 16:28 | Autor:

Dziesięć meczów rozegranych zostało do tej pory w 1/16 finału Pucharu Polski. W środę odbyły się kolejne dwa spotkania, a w obu rywalizowały wyłącznie zespoły w I ligi. Na pozostałe starcia, w tym najbardziej interesujące nas Widzewa Łódź z Legią Warszawa, musimy jeszcze poczekać.

Jako pierwsi na boisko wybiegli wczoraj zawodnicy GKS Jastrzębie i Puszczy Niepołomice. Faworytami byli goście, nic więc dziwnego, że to oni otworzyli wynik, gdy w 38. minucie do siatki trafił Hubert Tomalski. Podopieczni Pawła Ściebury starali się wyrównać, jednak ich marzenia tuż przed końcowym gwizdkiem rozwiał strzałem z rzutu karnego Marcin Stefanik. Później z boiska wyleciał jeszcze Jakub Bartosz, lecz wyniku to już nie zmieniło.

Bardzo ciekawie było w pojedynku w Gdyni, gdzie Arka mierzyła się z Koroną Kielce. Prowadzenie dość szybko dał gospodarzom Marcus da Silva, który pewnie wykorzystał jedenastkę. W 65. minucie czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień i wydawało się, że przyjezdni spróbują powalczyć o wyrównanie. Nie udało im się jednak, bo na niespełna kwadrans przed końcem wynik ustalił Maciej Jankowski.

Do rozegrania pozostało zatem jeszcze sześć meczów 1/16 finału PP. Na ten moment znamy terminy dwóch z nich: Świt Szczecin podejmie Cracovię 14 listopada, a Olimpia Grudziądz Lechię Gdańsk cztery dni później. Dat starć Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Lubin, Stali Mielec z Piastem Gliwice, Wisły Płock z Pogonią Szczecin oraz przede wszystkim Widzewa z Legią na razie nie ustalono.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski:

piątek, 30 października

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 pd. (Kuczak – Skrzypczak, Mikołajczak, Górecki s.)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Górnik Zabrze 2:3 (Trochim, Zaklika – Evangelou, Wiśniewski, Manneh)
Sokół Ostróda – Warta Poznań 1:3 pd. (Wolny – Trałka, Kuzimski x2)
Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:2 (Gutkovskis, Lopez)