Fatalna seria Górnika trwa. Czwarta przegrana z rzędu!

6 czerwca 2020, 19:36 | Autor:

Trzy porażki w trzech pierwszych meczach ponieśli piłkarze Górnika Łęczna. Kibice zespołu z Lubelszczyzny liczyli, że dziś w końcu uda się przerwać tę serię, ale nic z tego. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali po raz czwarty z rzędu, tym razem ze Stalą Stalowa Wola.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy stracili gola już w 21. minucie, za sprawą… Bartłomieja Kalinowskiego. Podobnie jak w starciu z Widzewem, przeciwko Stali pomocnik również popisał się bowiem samobójczym trafieniem. Dodając do tego czerwoną kartkę sprzed trzech dni, bilans byłego zawodnika ŁKS w barwach łęcznian wygląda wręcz katastrofalnie.

Górnik nie zamierzał się poddawać i dziesięć minut później wyrównał, gdy rzut karny podyktowany po faulu na Michale Golińskim wykorzystał Paweł Wojciechowski. Jeszcze przed przerwą Stal ponownie trafiła do siatki, ale przy strzale Krzysztofa Kiercza sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał.

Po zmianie stron, oba zespoły miały okazje do przechylenia szali na swoją korzyść. W 57. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy, Adrian Kostrzewski, ale stalowowolanie nie byli w stanie wykorzystać danego im prezentu. Udało im się to jednak w doliczonym czasie gry, gdy golkipera łęcznian głową pokonał Kacper Śpiewak, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2:1! Górnik przegrał zatem po raz czwarty z rzędu!

Ciekawie było również w dwóch pozostałych meczach. Najpierw, w samo południe, rezerwy Lecha Poznań pokonały Pogoń Siedlce 2:1, przedłużając swoją serię bez porażki do dziesięciu spotkań! Cztery godziny później zmierzyły się ze sobą Legionovia Legionowo oraz Elana Toruń. Niespodzianki nie było – goście wygrali 2:1.

Dokończenie 24. kolejki w niedzielę. Najbardziej interesująco zapowiada się oczywiście starcie rzeszowskiej Stali z łódzkim Widzewem, ale emocji nie powinno zabraknąć również w pojedynku piątej Olimpii Elbląg z czwartą Resovią.