Futsal: Drugie sparingowe zwycięstwo

9 sierpnia 2022, 12:58 | Autor:

Kolejne zwycięstwo w meczu sparingowym odnieśli futsaliści Widzewa Łódź. W ramach przygotowań do swego premierowego sezonu w Ekstraklasie, podopieczni Marcina Stanisławskiego zmierzyli się w sobotę, w Hali Parkowej, z pięciokrotnym mistrzem Polski, Clearexem Chorzów. Po dobrych zawodach, łodzianie wygrali 5:2.

Mecz był ofensywny i szybki z obu stron. Gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę rywalowi, mądrze rozgrywali piłkę, także w defensywie. Goście z Chorzowa zaczęli zaś dużo gorzej i po pierwszych dwudziestu minutach przegrywali 3:1 z ekstraklasowym debiutantem. W drugą połowę lepiej wszedł Clearex – zdobył kontaktową bramkę, mógł wyrównać. Nie wykorzystał jednak dobrej sytuacji i to łodzianie wyprowadzili zabójczą kontrę. Później gracze Widzewa zadali jeszcze piąty cios, więc ostatecznie pokonali chorzowian 5:2. Do siatki trafiali dwa razy Daniel Krawczyk, zaś po razie: zawodnik testowany, Stanisławski i Maksym Panasenko.

W spotkaniu nie zagrali Jan Dudek oraz Dariusz Słowiński. Jako ciekawostkę można też dodać, że był to trzeci sparing w historii pomiędzy Widzewem a Clearexem. Dwa pierwsze zakończyły się porażkami odpowiednio 1:13 oraz 3:6. Tym razem to łodzianie byli górą. Kolejny mecz sparingowy zawodnicy trenera Stanisławskiego rozegrają w Gliwicach z tamtejszym Piastem. Przypomnijmy, że gliwiczanie to aktualny mistrz Polski, więc zadanie będzie trudne.

Widzew Łódź – Clearex Chorzów 5:2 (3:1)
zawodnik testowany I, Krawczyk x2, Stanisławski, Panasenko – Biel (k), Salisz

Schmidt, Kapituła – Marciniak, Gąsior, Stanisławski, Panasenko, Pautiak, Bernardes, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III