Futsal: Wymęczone zwycięstwo widzewiaków

21 marca 2021, 19:29 | Autor:

To miało być łatwe zwycięstwo futsalistów Widzewa Łódź z przedostatnią w tabeli Victorią Sulejówek. Podopieczni Marcina Stanisławskiego długo się jednak męczyli, a gdy już wyszli na prowadzenie 2:0, to w krótkim czasie dali sobie strzelić gole na remis. Całe szczęście, w ostatniej minucie wygraną zapewnił Wojciech Łasak.

Widzewiacy przystąpili do dzisiejszego spotkania w nieco rezerwowym składzie – po raz pierwszy w sezonie w bramce stanął nie Dariusz Słowiński, a Ołeksij Dachina, w polu zabrakło też Tomasza Gąsiora, który musiał odcierpieć pauzę za cztery żółte kartki. Od pierwszych minut gospodarze zyskali zdecydowaną przewagę, z której jednak niewiele wynikało. Podobnie jak w poprzednich starciach, czerwono-biało-czerwoni znów postanowili spróbować wariantu z lotnym golkiperem. Byli jednak niedokładni, przez co zawodnicy z Sulejówka próbowali strzałów z dystansu na pustą bramkę. Całe szczęście, bezskutecznie.

W 13. minucie szansę na otworzenie wyniku miał Michał Marciniak, ale trafił w poprzeczkę. Po chwili bliski tego był Stanisławski, jemu niestety również ta sztuka się nie udała. W odpowiedzi, po ładnej akcji sam na sam z Dachiną znalazł się Mateusz Nowakowski, bramkarz stanął jednak na wysokości zadania. Gracze z Łodzi szukali swojej pierwszej bramki, lecz nie mogli przebić się przez skuteczną obronę Victorii. W ostatniej minucie obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie – najpierw Jan Dudek uderzył w Adriana Frankowskiego, a później Dachina wybił piłkę spod nóg Karola Domżały. Do przerwy było więc 0:0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Pierwsza dobra sytuacja nadeszła w 23. minucie, ale Damianowi Kopie minimalnie zabrakło, by wreszcie strzelić gola. Co ciekawe, chwilę później z samodzielną próbą postanowił wyjść… bramkarz gości i choć przedryblował nawet jednego z łodzian, to finalnie nie przyniosło to efektu. Trzy minuty później podopieczni trenera Stanisławskiego wreszcie dopięli swego! Po świetnej drużynowej akcji, to właśnie grający opiekun podał do Łasaka, a ten z bliska pokonał Frankowskiego. Po chwili mogło być 2:0, lecz golkiper sulejówczan w efektownym stylu przeniósł nad poprzeczką strzał Marciniaka.

Bramka ewidentnie zrzuciła presję z barków łodzian, którym w 29. minucie udało się podwyższyć prowadzenie! Z indywidualną akcją wyszedł Marciniak i dograł do środka, gdzie w niefortunny sposób samobója zaliczył Szymon Szymańczuk. Gospodarze grali bardzo dojrzały futsal – cierpliwie rozgrywali piłkę, czekając na swoje sytuacje, a przy okazji kompletnie nie dopuszczając przeciwników do szans. Jedną z nich Victoria stworzyła sobie po niepotrzebnym błędzie Marciniaka, ale wtedy świetnie obronił Dachina. W odpowiedzi, dobrej okazji nie wykorzystał Dudek, którego strzał z linii wybił jeden z defensorów.

Goście postawili na wariant z lotnym bramkarzem, wydawało się jednak, że niczego to nie zmieni. Niestety, wtedy nadeszła 37. minuta… Najpierw z dystansu Dachinę pokonał Hamza Aarab, gospodarze nawet się nie otrząsnęli, a na tablicy wyników był już remis. Tym razem do siatki trafił Dominik Szarpak. Trener Stanisławski poprosił o czas, po którym wycofał golkipera. Czerwono-biało-czerwoni cierpliwie konstruowali decydującą akcję i zrobili to skutecznie! W 40. minucie Dudek dograł do Łasaka, który z bliska zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Wymęczone, ale cenne, dzięki któremu podopieczni trenera Stanisławskiego utrzymali się na czwartym miejscu w tabeli. Za tydzień zagrają z AZS UG Gdańsk.

Widzew Łódź – Victoria Sulejówek 3:2 (0:0)
26′, 40′ Łasak, 29′ Sz. Szymańczuk s. – 37′ Aarab, 37′ Szarpak