LM U-19: Efektowna wygrana Widzewa

22 marca 2021, 08:00 | Autor:

W niedzielne popołudnie swój trzeci mecz w Lidze Makroregionalnej U-19 rozegrali juniorzy starsi Widzewa Łódź. Po dwóch wcześniejszych porażkach, tym razem podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego nie dali żadnych szans ekipie Nakiego Olsztyn, gromiąc ją aż 9:0!

Widzewiacy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i od samego początku to oni przeważali. Nie licząc jednego strzału gości, z którym z niewielkimi kłopotami poradził sobie Aleksander Wojda, okazje do wyjścia na prowadzenie tworzyli sobie tylko czerwono-biało-czerwoni. Najpierw, po ładnym rajdzie Marcela Przybylskiego, niewiele zabrakło Michałowi Szcześniakowi, później Cyprian Hłasko odbił strzał Damiana Pokorskiego, z rzutu wolnego próbował także Patryk Glicner. W 21. minucie gospodarzom wreszcie udało się otworzyć wynik! Po niefrasobliwym wybiciu obrońcy, piłkę przejął Aleksander Mikuś, podał do Mateusza Gołdy, a ten mocnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał bramkarza.

Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać, bo już cztery minuty później w polu karnym sfaulowany został Szcześniak. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska, a pewnym egzekutorem okazał się Patryk Glicner. Po chwili powinno być 3:0, ale Adam Dębiński przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem warmińskiego zespołu. Kolejna dobra sytuacja nadarzyła się po nieco ponad pół godzinie gry – po bardzo ładnej zespołowej akcji uderzenie Gołdy obronił Hłasko, tak samo jak późniejszą próbę Filipa Przybułka. Przed przerwą widzewiacy mieli jeszcze kilka niezłych okazji, rezultat nie uległ jednak zmianie.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Kamil Jakubowski oraz Damian Związek. Ten drugi już po niespełna dwóch minutach wpisał się na listę strzelców, gdy wykorzystał podanie Filipa Zawadzkiego po jego dwójkowej akcji z Pokorskim. Chwilę później napastnik miał już na swoim koncie dublet! Tym razem doszedł do wyrzutu z autu Pokorskiego i strzałem po ziemi podwyższył wynik na 4:0. W 58. minucie obejrzeliśmy zdecydowanie trafienie tego meczu, gdy piłkę w okienku bramki Hłaski umieścił Przybułek! Zaledwie kilkadziesiąt sekund później gola na swoim koncie zapisał także Dębiński.

Widzew cały czas prowadził grę, a Naki tylko czasami przedzierał się w pole karne, chociaż tak naprawdę nie wynikały z tego żadne groźne sytuacje. W 70. minucie hat-tricka mógł skompletować Związek, ale obrońca wybił futbolówkę z linii bramkowej. Zamiast bramki, 16-latek zaliczył asystę, przedzierając się lewą stroną i dobrze dogrywając do Kacpra Trenknera. Siedem minut później bardzo ładnym rajdem popisał się Adam Stankiewicz, dograł do Kamila Jakubowskiego, a ten okazał się lepszy od bramkarza. W kolejnej akcji zawodnicy poniekąd zamienili się rolami – Jakubowski strzelał, zaś skutecznie dobijał Stankiewicz, ustalając wynik na 9:0. Za tydzień łodzianie zagrają z Jeziorakiem Iława.

LM U-19: Widzew Łódź – Naki Olsztyn 9:0 (2:0)
21′ Gołda, 25′ (k) Glicner, 47′, 52′ Związek, 58′ Przybułek, 59′ Dębiński, 71′ Trenkner, 77′ Jakubowski, 80′ Stankiewicz

Wojda (70′ Schmidt) – Mikuś (46′ Jakubowski), Lenart, Kaliński (57′ Trenkner), Przybylski (21′ Zawadzki) – Gołda (67′ Stankiewicz), Glicner, Dębiński, Przybułek (70′ Merecz), Pokorski – Szcześniak (46′ Związek)

Naki:
Hłasko (66′ Ociesa) – Malinowski, Dyka, Drozdowski, Goryński – Chojnowski (64′ Samoraj), Polonis (62′ Jakubisiak) – Kosiewski, Milewski, Kucznier (56′ Sędziński) – Bendyk (56′ Fronczak)

Żółta kartka: Przybułek

Sędzia: Szymon Michniewicz (Natolin)