Futsaliści przed wznowieniem ligowych rozgrywek

8 stycznia 2023, 10:32 | Autor:

W niedzielę swój pierwszy tegoroczny mecz w Futsal Ekstraklasie rozegrają przedstawiciele Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego udadzą się na wymagający wyjazd, w ramach którego zagrają z czwartym w tabeli Futsalem Leszno.

Pierwszą rundę historycznego sezonu w elicie należy uznać za udaną. Widzewiacy bardzo skutecznie walczyli w minionych miesiącach o uniknięcie pobytu się w strefie spadkowej. Ambitna walka poskutkowała zakończeniem roku na ósmej pozycji, która daje szansę gry w play-offach. Utrzymanie tej pozycji na pewno nie będzie łatwe, dlatego w sekcji zaszło kilka zmian. Z drużyną pożegnali się Tomasz Gąsior, Łukasz Góralczyk oraz Maksym Panasenko. Nowe umowy podpisano z kolei z doświadczonym Norbertem Dregierem oraz młodym Łukaszem Włodarczykiem. Do gry po kontuzji wrócił już Michał Marciniak, z kolei z urazem zmaga się Marcin Stanisławski.

Czerwono-biało-czerwoni staną dziś przed nie lada wyzwaniem, ponieważ wyjazdowym rywalem łodzian będzie Futsal Leszno, który zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Zespół z województwa wielkopolskiego jak dotąd ośmiokrotnie wygrywał, pięć razy przegrywał i raz remisował. W trakcie tych spotkań strzelili 52 bramki, przy 46 straconych. W dużej mierze za dorobek bramkowy w ekipie z Leszna odpowiadali jak dotąd Yvaaldo Gomes oraz Douglas – obydwaj trafiali do siatki po 10 razy. Szykuje się zatem bardzo ciekawa konfrontacja, a jutrzejsi gospodarze z pewnością będą chcieli odegrać się za sierpniową porażkę z widzewiakami 3:5.

Starcie pomiędzy Futsalem Leszno a Widzewem Łódź odbędzie się dziś o godzinie 16:00 w hali przy ul. Szkolnej 8a w Poniecu. Transmisję z zawodów tradycyjnie można śledzić w płatnym serwisie WP Pilot.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x