„GieKSa” najczęściej w Orange Sport. Widzew osiem razy

26 listopada 2014, 08:21 | Autor:

orange

Rozgrywki I ligi, w przeciwieństwie do T-Mobile Ekstraklasy, rządzą się innymi prawami, jeśli chodzi o system transmisji spotkań w telewizji. W danej kolejce mająca prawa do ich pokazywania stacja Orange Sport, przeprowadza relację jedynie z dwóch pojedynków (raz pokazano tylko jeden mecz).

W rozegranych do tej pory 18 kolejkach oraz w zaplanowanej serii nr 19, najczęściej goszczącym na antenie zespołem okazał się GKS Katowice. Orange Sport pokazał aż 10 meczów „GieKSy”, w tym dwa z Widzewem. Na miejscu drugim pod względem wyboru stacji uplasowały się Arka Gdynia oraz Stomil Olsztyn – p0 9 transmisji na żywo. Łodzianie zajęli w tym rankingu popularności czwarte miejsce, obok drugiego spadkowicza, Zagłębia Lubin – po 8 meczów w TV.
Najrzadziej pokazywano na ekranach potyczki głównie beniaminków. Pogoń Siedlce, Wigry Suwałki, Bytovia Bytów oraz Chrobry Głogów gościli w Orange Sport tylko raz. Tak samo, jak Dolcan Ząbki oraz Chojniczanka Chojnice. Liderująca Termalica Nieciecza w domach telewidzów pokazała się siedmiokrotnie.

Ilość transmisji telewizyjnych w I lidze nijak ma się jednak do kwoty, jaką kluby otrzymują z tytułu praw marketingowych. Stawka na zapleczu ekstraklasy jest bowiem stała i wynosi okrągły milion złotych do podziału na wszystkie zespoły, czyli ok. 55 tys. zł na cały sezon! To kwota blisko sto razy mniejsza od tej, jaką Widzew zarobił grając w elicie w poprzednim sezonie…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress