GKS Tychy coraz wyżej w tabeli

12 września 2021, 15:20 | Autor:

Trwa ósma seria gier na zapleczu Ekstraklasy. Dzisiaj odbył się już jeden mecz, w którym na boisko wybiegli zawodnicy GKS Tychy, czyli najbliższego przeciwnika piłkarzy Widzewa Łódź. Podopieczni Artura Derbina wygrali z Arką Gdynia i są coraz wyżej w tabeli.

Interesująco zapowiadające się spotkanie rozpoczęło się świetnie dla tyszan, którzy już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Bartosza Biela. Na domiar złego, jeszcze w pierwszej połowie ekipa z Gdyni została osłabiona, bo z boiska wyleciał Adam Deja. Po przerwie nic się nie zmieniło, więc to GKS mógł się cieszyć z ważnego zwycięstwa.

Dla zespołu z Tychów był to zresztą trzeci triumf z rzędu, dzięki czemu, pomimo fatalnego startu sezonu, przesunął się on już do strefy barażowej. W najbliższą niedzielę widzewiaków czeka bardzo trudne zadanie, chociaż trzeba pamiętać, że GKS ma w planach jeszcze zaległe starcie w czwartkowy wieczór, w którym mierzyć się będzie u siebie z Chrobrym Głogów.

W ósmej kolejce do rozegrania pozostały jeszcze trzy mecze: obecnie toczy się pojedynek pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Puszczą Niepołomice, wieczorem obejrzymy spotkanie Górnika Polkowice z Odrą Opole, a jutro ostatniego Stomilu Olsztyn z Resovią.

Mecze 8. kolejki I ligi:

piątek, 10 września

Chrobry Głogów – Skra Częstochowa 0:1 (Nocoń)
Widzew Łódź – GKS Katowice 3:1 (Guzdek, Letniowski, Michalski – Repka)

sobota, 11 września

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 2:3 (Merebaszwili, Biliński – Łukowski x2, Górski)
GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 0:3 (Słaby, Walski, Szczepanek)
Miedź Legnica – ŁKS Łódź 0:2 (Pirulo)