U-19: Dwucyfrowe zwycięstwo widzewiaków!

11 września 2021, 18:44 | Autor:

Tuż po tym, gdy na hybrydowym boisku ośrodka na Łodziance zakończył się mecz rezerw Widzewa Łódź, na sztuczną murawę wyszli juniorzy starsi. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się ze swoimi rówieśnikami ze Szkółki Piłkarskiej Widzew i nie dali im żadnych szans, bardzo pewnie zwyciężając 12:0!

Tak jak można się było spodziewać, spotkanie rozpoczęło się od bardzo dużej przewagi reprezentantów Akademii Widzewa, którzy formalnie występowali dzisiaj jako goście. Bliscy otwarcia wyniku byli Filip Przybułek i Bartłomiej Ciołak, jednak przegrali pojedynki z bramkarzem rywali. W dziesiątej minucie tuż obok słupka uderzył Jakub Juchacz, kilka chwil później nad poprzeczką przymierzył z kolei Przybułek. Gospodarze tylko z rzadka zapędzali się pod bramkę Marcela Buczkowskiego – po jednym z kontrataków czujność golkipera sprawdził Adrian Wiśniewski, na szczęście ten nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

W 26. minucie widzewiacy wreszcie dopięli swego! Sam na sam ze stojącym między słupkami wyszedł Patryk Kowasz i nie dał Alanowi Rogalskiemu szans. Ten gol bardzo mocno napędził podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego, którzy w pierwszej połowie jeszcze trzykrotnie trafiali do siatki przeciwników. Na 2:0 podwyższył Kamil Jakubowski, popisując się fantastycznym strzałem z kilkudziesięciu metrów. Po chwili z indywidualną akcją wyszedł Ciołak, a jego mocne uderznie odbiło się od poprzeczki i wpadło do bramki. Wynik do przerwy ustalił z kolei Przybułek, pokonując golkipera łądną podcinką z rzutu karnego. Było więc 4:0.

Przed drugą połową w ekipie gości zaszła jedna zmiana – Mateusza Saganiaka zastąpił Jakub Wieszczycki. Błyskawicznie zmienił się też wynik, bo dublet ustrzelił Ciołak. Cieniem się na to rzuciła niestety kontuzja Wieszczyckiego, który po zaledwie kilku minutach na boisku doznał poważnego urazu, najprawdopodobniej zerwania więzadła krzyżowego. Młodego skrzydłowego zastąpił Szymon Szymczak. W 57. minucie prowadzenie podwyższył Juchacz, wygrywając pojedynek sam na sam z Rogalskim. Napastnik błyskawicznie podwoił też swój dorobek, tym razem dobijając z bliskiej odległości świetne uderzenie Kowasza w poprzeczkę.

Na murawie w komplecie pojawili się zmiennicy, jednak w żadnym stopniu nie zmieniło to obrazu gry. Na 8:0 strzelił właśnie jeden z rezerwowych, Wiktor Daroch, który wykorzystał dogranie Jakubowskiego ze skrzydła. Po chwili hat-tricka skompletował Juchacz. Młody napastnik na tym nie poprzestał – w 82. minucie przesądził o dwucyfrowej wygranej swoich kolegów, samemu wpisując się do protokołu sędziowskiego po raz czwarty tego dnia. Później rezultat wyśrubował jeszcze Ricardo Goncalves, zaś ustalił go Szymczak. Ostatecznie juniorzy starsi Widzewa zwyciężyli 12:0, a już za tydzień podejmą drużynę GKS Bełchatów.

U-19: SP Widzew – Widzew Łódź 0:12 (0:4)
26′ Kowasz, 36′ Jakubowski, 40′, 48′ Ciołak, 42′ (k) Przybułek, 57′, 59′, 71′, 82′ Juchacz, 69′ Daroch, 85′ Goncalves, 88′ Szymczak