Widzew II Łódź – Zjednoczeni Stryków 0:0

11 września 2021, 17:00 | Autor:

Dzień po ligowym starciu pierwszego zespołu, na boisko wybiegli zawodnicy rezerw Widzewa Łódź. Mecz z zajmującymi drugie miejsce w tabeli Zjednoczonymi Stryków kompletnie nie porwał, a na Łodziance nie obejrzeliśmy ani jednej bramki. Podopieczni Patryka Czubaka musieli więc zadowolić się wyłącznie remisem.

Widzewiacy przystąpili do tego spotkania z bardzo znikomym wsparciem z pierwszego zespołu. W kadrze znalazło się tylko trzech jego etatowych członków: Mateusz Ludwikowski, Dawid Owczarek oraz Mateusz Malec. Wszyscy trzej rozpoczęli zresztą w podstawowym składzie. Pozostałą część jedenastki tworzyli regularni zawodnicy „dwójki”, z doświadczonymi Kamilem Tlagą czy Danielem Mąką na czele. W ekipie gości mogliśmy zaś oglądać grającego w czerwono-biało-czerwonych barwach niedługo po reaktywacji klubu Joachima Pabjańczyka.

Od samego początku zawody były wyrównane, chociaż dużo częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. W jedenastej minucie udało im się nawet wpakować ją do siatki, jednak w momencie podania od Malca Mąka przebywał na pozycji spalonej, więc gol nie mógł zostać uznany. Kilka chwil później kapitan nie złamał już linii, gdy dogrywał mu Dawid Telestak, lecz futbolówkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Michał Drogosz, chroniąc swoich kolegów od utraty bramki. Kilka minut później na niesygnalizowany strzał z dystansu zdecydował się Daniel Chwałowski – świetnie poradził sobie jednak z nim Kamil Tyburski.

W 24. minucie sam na sam z Tyburskim wyszedł Malec, ale przegrał ten pojedynek. W odpowiedzi, pierwszą niezłą okazję stworzyli sobie Zjednoczeni. Ludwikowski zachował na szczęście czujność przy próbie Jacka Drożdża z daleka. Nad poprzeczką uderzał z kolei Pabjańczyk. Po stronie łodzian aktywny był Mateusz Gołda – w 36. minucie zwiódł on dwóch przeciwników, lecz pewnie interweniował Tyburski. Ludwikowski zatrzymał zaś kontratak prawym skrzydłem Mateusza Wojciechowskiego. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry młody golkiper nie miałby już szans, jednak Tomasz Lenart w fantastycznej sytuacji fatalnie spudłował. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy rezultat.

Do drugiej połowy podopieczni trenera Czubaka przystąpili z jedną korektą w składzie: miejsce Malca zajął Michał Szcześniak. Napastnik mógł świetnie wprowadzić się do gry, ale po podaniu Tlagi nieczysto trafił w piłkę i nie był w stanie otworzyć wyniku. Po godzinie gry szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych zdecydował się na następne korekty, wpuszczając na murawę Damiana Skrzeczkowskiego, Ricardo Goncalvesa i Damiana Pokorskiego. W meczu nie działo się jednak zbyt wiele ciekawego po żadnej ze stron, zatem ciągle było 0:0.

Na dwadzieścia minut przed końcem zrobiło się niebezpiecznie pod bramką gospodarzy. Za pole karne wyszedł Ludwikowski i starł się z jednym rywali, przy okazji go faulując. Całe szczęście, arbiter ukarał go tylko żółtą kartką, a rzut wolny nie przyniósł powodzenia. Dobrą okazję do zmiany wyniku miał Tlaga, który minął dwóch rywali, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, przez co został zablokowany. W samej końcówce z ostrego kąta przymierzył Mąka, dobrą okazję miał też Damian Związek, lecz wyniku to już nie zmieniło. Rezerwy Widzewa zremisowały ze Zjednoczonymi 0:0, a za tydzień zagrają ze Stalą Głowno. Wcześniej, w środę o godzinie 17:00, łódzką ekipę czeka jeszcze pucharowe starcie z drużyną KS II Kutno.