Co grozi Widzewowi za nie wpuszczenie gości?

10 maja 2017, 20:37 | Autor:

derby

64. Derby Łodzi mają odbyć się z udziałem wyłącznie kibiców Widzewa. Taką decyzję mają jutro ogłosić organizatorzy zaplanowanego na 17 maja meczu. Jeśli fani ŁKS nie wejdą na obiekt, klub czekać mogą kary. Jakie?

Obecny w środowy wieczór w TV Toya Adam Kaźmierczak przywoływał casus z poprzednich rozgrywek. „Jeśli jakikolwiek klub odmówi przyjęcia kibiców gości, Komisja ds. Licencji III ligi wszczyna postępowanie. W zeszłym sezonie Lechia Tomaszów Mazowiecki odmówiła przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców ŁKS i decyzja wymierzała sankcje. Jeśli się nie mylę, było do dwa tysiące złotych oraz kara ujemnych punktów. Przy czym zawieszona ona została na okres pół roku” – przypomniał prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Wydaje się, że czasy, gdy kibice obu łódzkich drużyn mogły maszerować przez miasto na stadion rywala, odchodzą w przeszłość. Zdaniem szefa ŁZPN mogą nawet nigdy nie wrócić! „To może zabrzmi pompatycznie, ale ta decyzja może być pokoleniowa. Jeśli teraz kibice ŁKS nie wejdą na stadion Widzewa, to istnieje obawa, że już nigdy mecz derbowy nie odbędzie się z udziałem fanów obu drużyn. Musimy mieć jednak z tyłu głowy to, by nie ulec dyktatowi kibiców, a tak to teraz wygląda. W tej chwili nie rozmawiamy o formie sportowej drużyn, tylko o kibicach. To jest niebezpieczne” – uważa Kaźmierczak.