J. Letniowski: „Potrafiliśmy zbudować konkretne akcje”

11 grudnia 2022, 18:22 | Autor:

Drużyna Widzewa ma za sobą pierwsze sparingowe przetarcie tej zimy. Wczoraj łodzianie zremisowali 0:0 w Wiśniowej Górze z Ruchem Lwów. Bliski strzelenia gola był m.in. Juliusz Letniowski, ale obił słupek. Jak pomocnik ocenił zawody?

Letniowski podkreślał, że obie drużyny są na zupełnie różnych biegunach, jeśli chodzi o piłkarską dyspozycję. „Dla nas był to pierwszy mecz po zimowej przerwie, a rywal z Ukrainy dopiero pięć dni temu zakończył grę w lidze i widać było, że są wybiegani i w rytmie meczowym. Nie brakowało walki na boisku, ale też kilka razy pograliśmy dobrze piłką i jak na pierwszy sparing na pewno to było na plus” – mówił na łamach widzew.com.

Pomocnika Widzewa cieszyło to, że jego zespołów potrafił zawiązać ciekawe akcje, choć nie zagrało kilku kluczowych zawodników. „Ukraińcy stwarzali sytuacje głównie po naszych błędach, a nas cieszy to, że potrafiliśmy zbudować konkretne akcje i zakończyć je strzałami. Szkoda, że piłka nie wpadła do bramki chociaż raz, ale jak mówiłem, to był dla nas pierwszy sprawdzian. Dobrze, że obyło się bez kontuzji oraz pograło dużo chłopaków z Akademii, co też jest na plus” – dodawał.

Piłkarz mógł zdobyć decydującego gola, ale po podaniu przed pole karne i technicznym uderzeniu futbolówka odbiła się od zewnętrznej części słupka bramki Ruchu i wyszła poza boisko. „Sam też miałem okazję w drugiej połowie, ale trafiłem w słupek. Mogłem to lepiej zrobić, ale piłka trochę mi zeszła” – wyjaśniał Juliusz Letniowski.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
1 rok temu

Ma papiery na piłkarza, ale trochę jak z porcelany czasami. W drugiej rundzie oczekuję bramek i asyst.

SarevokAnchev
1 rok temu

Podobno Dani Ramirez będzie drugim Transferem. Kozminski podał że jak się nic nie wysypie, do Świat tu przyjdzie. Przyznam że obiecujące ruchy robi klub.

Czerwone Teofilow
1 rok temu

To prawda z tym Danim Ramirezem?
Na weszło właśnie czytałem że ponoć to prawdopodna sytuacja

roberto
1 rok temu

Juliusz i Juljan (Letniowski i Shehu) to dwaj zawodnicy, którzy na wiosnę mogą być dużym naszym wzmocnieniem, bo obaj jesień mieli słabą.

Bula
Odpowiedź do  roberto
1 rok temu

Shehu pół rundy był kontuzjowany, raczej nie miał szans pokazania pełni możliwości. A Julka wszyscy już znamy i wiemy, że ma duże możliwości, dlatego też liczę na to, że zademonstruje nam siebie w wysokiej dyspozycji. Początek rundy miał dobry, później wkradały się niedokładności. Ale pamiętajmy też, że Letniowski podejmuje próby nieszablonowych zagrań, a te są bardziej ryzykowne.

Last edited 1 rok temu by Bula
cucs
1 rok temu

Julek posturą przypomina Frankie der Jong Sposobem gry też. Także Julek. Floor is Tour’s. Powodzenia

6
0
Would love your thoughts, please comment.x