Jak w kolejnych sparingach radzili sobie rywale Widzewa?

12 grudnia 2022, 12:19 | Autor:

Choć pogoda za oknem temu nie sprzyja, drużyny występujące na najwyższym szczeblu ligowym w naszym kraju przygotowują się już do rundy wiosennej rozgrywek. Oprócz Widzewa, który w miniony weekend zremisował bezbramkowo z Ruchem Lwów, na gry kontrolne zdecydowało się też kilka innych ekstraklasowych ekip.

Do treningów po przerwie wrócili piłkarze Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna udali się przed kilkoma dniami na zgrupowanie do Holandii, gdzie mają za sobą pierwszą grę kontrolną. Obecny wicemistrz kraju zmierzył się w sobotę z PSV Eindhoven, jednak rywal okazał się zbyt silny i częstochowianie przegrali ten mecz 2:4. Sparing ma za sobą również kielecka Korona, która tego samego dnia podjęła u siebie GKS Katowice i przegrała 0:1.

Drugi w trakcie trwającej przerwy test-mecz rozegrała Legia Warszawa. Stołeczny klub rywalizował w swoim ośrodku treningowym w Książenicach z Motorem Lublin. Piłkarze z województwa lubelskiego nie sprawili niespodzianki i to Legia była w tym starciu górą, ponieważ wygrała aż 4:0. Swoje przygotowania kontynuują również piłkarze Górnika Zabrze oraz Miedzi Legnica. Drużyny te zmierzyły się ze sobą na treningowych obiektach Górnika i to reprezentanci Górnego Śląska odnieśli zwycięstwo 3:1.