Jak wygląda sytuacja nieobecnych piłkarzy?

18 września 2023, 09:28 | Autor:

Obecnie z powodu urazów poza kadrą meczową pozostaje czterech zawodników Widzewa. Mowa o Janie Krzywańskim, Serafinie Szocie, Franie Alvarezie i Filipie Przybułku. Wiemy już, kiedy możemy się spodziewać ich powrotu.

Hiszpański pomocnik podczas treningu został nadepnięty, a skutki tego były fatalne. Złamanie z przemieszczeniem piątego palca u stopy i Alvarez będzie musiał odpocząć od gry w piłkę przez siedem do ośmiu tygodni. Drugim ważnym zawodnikiem Widzewa jest Serafin Szota, którego godnie w spotkaniu z Cracovią zastąpił Mateusz Żyro. Szota doznał skręcenia wysokiego stawu skokowego i poza kadrą będzie jeszcze przez trzy do czterech tygodni. Podczas spotkania z „Pasami” było widać na jego nodze taśmy kinezjologiczne i poruszał się dosyć sprawnie, także o szybki powrót defensora nie trzeba się martwić.

Obaj piłkarze byli do tej pory kluczowymi ogniwami w zespole Janusza Niedźwiedzia, wybiegając w podstawowym składzie we wszystkich siedmiu meczach za kadencji byłego trenera. „Szocik” w każdym z nich przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Z pewnością chciałby z nich skorzystać również Daniel Myśliwiec, ale na razie będzie musiał zaczekać.

Jeśli chodzi o Filipa Przybułka, to jego uraz pachwiny był niegroźny i do treningu powinien wrócić w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Jan Krzywański na pewno nie będzie miał łatwo o powrót na ławkę rezerwowych, bo nieźle w sparingu pokazał się Jakub Szymański, ale młodzieżowcowi jest najbliżej do pełnej sprawności z całej wymienionej przez nas czwórki. W minionym tygodniu brał już udział w zajęciach z zespołem.

Już w najbliższy piątek widzewiaków czeka wyjazdowe starcie w Kielcach. Kadra z pewnością będzie szersza, ponieważ do gry będzie mógł już wrócić pauzujący za czerwoną kartkę Luis Silva. Powiększy grono dostępnych środkowych obrońców, choć nie zapominajmy, że w drugiej połowie meczu sparingowego ze Zniczem Pruszków Portugalczyk był sprawdzany na lewej stronie defensywy. Kto wie, czy Myśliwiec nie szykuje dla niego nowej, alternatywnej pozycji w drużynie.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
18
0
Would love your thoughts, please comment.x