Juniorki starsze Widzewa żegnają się z MMP U-19

29 stycznia 2023, 16:43 | Autor:

Zakończył się ostatni dzień półfinałowego etapu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19. Niestety ta część zmagań okazała się ostatnią dla reprezentantek Widzewa, które przegrały dwa z trzech spotkań i zajęły ostatnia pozycję w grupie. Poniżej podsumowanie ostatnich trzech dni w wykonaniu czerwono-biało-czerwonych.

W piątek w pierwszym meczu podopieczne Anny Chodery zmierzyły się z drużyną GTK Gdynia. Początek rywalizacji był wyrównany, bowiem pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 14:14. Niestety druga odsłona zawodów należała już zdecydowanie do ekipy znad morza, dzięki czemu GTK prowadził do przerwy 36:27. Po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło i gdynianki tylko podwyższały swoje prowadzenie. Widniejący po trzeciej kwarcie 56:40 pozostawiał już znikome nadzieje na odwrócenie losów meczu. Zwrotu akcji nie było i Widzew przegrał pierwszy mecz 50:75.

GTK Gdynia – Widzew Łódź 75:50 (14:14, 22:13, 20:13, 19:10)

GTK:
Gilmajster 19: Wysocka 14, Stasiak 12, Kobiella 8, Radel 6, Stolarczyk 5, Zalewska 4, Fierka 4, Kaczmarek 3, Pastuszka 0, Tomasik 0

Kuper 18, Janicka 9, Pawlak 5, Młyńska 4, Józefowicz 3, Miazek 3, Kacprzyk-Rosiak 3, Śliwińska 2, Kurzawska 2, Wieczorek 1, Wojak 0, Graczyk 0

Dzień później jasne było, że po porażce z zespołem z Gdyni kluczowy będzie mecz z krakowską Wisłą. Spotkanie od początku mogło się podobać, bowiem gra była bardzo wyrównana. Po pierwszej kwarcie kibice byli świadkami remisu 18:18. Druga kwarta również była pełna walki, choć tym razem ze wskazaniem na drużynę z Małopolski, która do przerwy mogła cieszyć się z prowadzenia 30:25. Po zmianie stron przez kilka minut to krakowianki punktowały, lecz później inicjatywę przejęły podopieczne trener Chodery i wyszły na prowadzenie 39:38. Stało się jasne, że ostatnie 10 minut będzie niezwykle emocjonujące i tak też było! Obydwie drużyny nie dawały sobie odskoczyć i w każdej chwili mogły odwrócić los meczu. Tuż przed końcem Widzew prowadził 53:51, ale na dwie sekundy przed końcową syreną Wisła doprowadziła do wyrównania, a to zwiastowało dogrywkę. Po powrocie na parkiet skuteczniejsze były na szczęście łodzianki i po pełnym emocji starciu wygrały 63:58.

Widzew Łódź – Wisła Kraków 63:58 (18:18, 7:12, 14:8, 14:15, 10:5)

Kuper 17, Janicka 15, Pawlak 12, Miazek 10, Młyńska 5, Kurzawska 4, Graczyk 0, Śliwińska 0, Józefowicz 0, Kacprzyk-Rosiak 0

Wisła:
Burliga 26, Kwiecień 20, Orlicka 6, Wojas 4, Szymkowicz 2, Boroń 0, Pabian 0, Popowicz 0, Bursa 0

Przed ostatnim meczem okoliczności ewidentnie nie sprzyjały widzewiankom. Po sobotnim zwycięstwie GTK nad AZS oraz niedzielnej wygranej Wisły z GTK, faktem stało się to, że do awansu na drugą pozycję w grupie nie wystarczy tylko wygrać z ekipą gospodarzy, ale trzeba było to zrobić z 24-punktową przewagą. Zadanie od początku było zatem trudne, a nie ułatwiał tego fakt, że ostatnie starcie również było wyrównane. Pierwsze dwie kwarty to brak przewagi po którejkolwiek ze stron i do szatni zawodniczki schodziły przy wyniku 28:27 dla gospodyń. Po przerwie przebudził się zespół gospodyń i było wiadomo, że ciężkie będzie samo wygranie meczu, nie mówiąc już o budowaniu wysokiej przewagi. W ostatniej odsłonie AZS AJP Gorzów Wielkopolski utrzymał prowadzenie i finalnie wygrał 59:47. Awans do kolejnego etapu wywalczyły zespoły GTK Gdynia i Wisły Kraków. Widzewianki zakończyły rywalizację na 4 miejscu.

AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Widzew Łódź 59:47 (14:13, 14:14, 18:9, 13:11)