K. Danielak: „Nie możemy się doczekać tego meczu”

13 sierpnia 2021, 16:55 | Autor:

Ostatnim uczestnikiem dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej niedzielnemu meczowi pomiędzy Widzewem Łódź a Chrobrym Głogów był Karol Danielak. Pierwsze mecze w czerwono-biało-czerwonych barwach są dla 29-latka udane, zaś on sam wyrósł na czołową postać ofensywy zespołu. O czym mówił?

Zdobywca bramki w inauguracyjnym starciu z Sandecją Nowy Sącz przyznał, że widzewiacy nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania, w którym będą chcieli powalczyć o przedłużenie dotychczasowej serii zwycięstw. „Nie możemy się doczekać niedzielnego meczu. Pracujemy przez cały tydzień po to, żeby być do niego jak najlepiej przygotowanym. Z takim nastawieniem pojawimy się na boisku” – powiedział były gracz Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Danielak zdradził, że odpowiada mu ofensywna taktyka narzucona przez trenera Janusza Niedźwiedzia. „Jak widać po tych dwóch meczach, realizujemy się w tej taktyce bardzo dobrze. Wszystkich zawodników cieszy gra ofensywna, nawet obrońców, bo mogą stać wyżej i pomagać w kreowaniu sytuacji. Często kreujemy je właśnie od tyłu, nie tylko przez pomocnika i napastnika. Cieszę się, że mamy taki plan oraz niczego w nim nie zmieniamy” – usłyszeliśmy.

Przed tygodniem nominalny skrzydłowy miał okazję grać w ataku, choć tylko w końcówce spotkania, gdy z boiska zszedł Paweł Tomczyk. Nie przywiązuje do tego jednak większej wagi. „Taki był plan trenera, żebym po zejściu Pawła przeszedł na pozycję numer dziewięć. Starałem się dać z siebie maksa, wykorzystać atuty i pomóc kolegom” – zakończył Danielak.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Would love your thoughts, please comment.x