Kibole dla zwierzaków ! [podsumowanie zbiórki]

11 grudnia 2011, 21:31 | Autor:

W dniu dzisiejszym silna grupa pod wezwaniem Trzech Liter (przedstawiciele Stowarzyszenia FANATYCY WIDZEWA oraz łódzkich osiedli) wyruszyła do schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej w Łodzi, aby przekazać zebrane dzięki kibolom Widzewa dary dla zwierząt. W wyniku prowadzonej przez kilkanaście dni zbiórki, udało się zebrać i zapakować busa oraz 3 duże auta.

Wizyta w schronisku jest wydarzeniem, którego nie da się łatwo zapomnieć, głownie dlatego, że widzi się nieszczęście, choroby, samotność, strach setek Braci Mniejszych. W niektórych ślepkach nie widać już nadziei na lepszy los… Przeważająca większość z tych emocji to efekt okrucieństwa i bezmyślności istot ludzkich. Dlatego cieszymy się jeszcze bardziej, że udało się nam zebrać rzeczy, które choć odrobinę ułatwią życie bezdomnym psiakom i kotkom, a co najważniejsze, pomogą przetrwać im zbliżającą się zimę.

Panie w schronisku (o dziwo !) nie przestraszyły się kibolstwa, a kiedy okazało się, ze darów jest bardzo dużo bardzo bardzo się ucieszyły. Określilibyśmy nawet, że były lekko zszokowane ilością i różnorodnością karmy, miseczek, koców… Przedstawiciele kibiców korzystając z okazji obejrzeli schronisko, a część osób wyprowadziła pieski na spacer. Nie da się opisać, jakie wrażenie robi psiak, który tylną część ciałka ma sparaliżowaną, ale dzięki wózeczkowi śmiga na spacerze lepiej, niż niejeden zblazowany piłkarz. Ponieważ nie pojechaliśmy do schroniska robić sobie reklamę, nikt nie pomyślał o zabraniu aparatu, jednak naszą akcją zainteresował się portal 'Nasze Miasto ŁÓDŹ'.

W ich władz schroniska oraz zwierząt w nim przebywających chcielibyśmy przekazać wszystkim osobom, które pomogły w zbiórce serdeczne podziękowania. Schronisko przygotowało pamiątkowe podziękowania na piśmie oraz prezencik w postaci 3 bombek w jedynie słusznych barwach :) Sukces akcji wyrokuje, że będziemy ją powtarzać w przyszłości !

Image and video hosting by TinyPic

Stowarzyszenie FANATYCY WIDZEWA oraz łódzkie osiedla.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress