Kolejna prestiżowa rola Dobrzyckiego

3 czerwca 2026, 17:32 | Autor:

Pod koniec marca tego roku na Roberta Dobrzyckiego spłynęło wyróżnienie ze strony Prezydenta RP Karola Nawrockiego, a teraz właściciel Widzewa Łódź otrzymał kolejne. Obejmie prestiżowe stanowisko w polskim futbolu.

Szef Panattoni został zaproszony przez prezydenta do nowo utworzonej Rady Biznesu. Wraz z Jarosławem Królewskim, prezesem Wisły Kraków, jest jedynym reprezentantem branży piłkarskiej w tym zaszczytnym gronie, choć obaj znaleźli się w nim ze względu na swoje dokonania na niwie przedsiębiorczości, a nie sportu.

Teraz na Dobrzyckiego czeka jednak rola typowo związana z futbolem. Znalazł się on bowiem w gronie członków nowej Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A, której skład zmienia się wraz z każdym sezonem ligowym. Obok niego, trafili tam również przedstawiciele czterech najlepszych drużyn minionej kampanii, a więc Wojciech Cygan z Rakowa Czestochowa, Karol Klimczak z Lecha Poznań, Michał Siara z Górnika Zabrze oraz Wojciech Strzałkowski z Jagiellonii Białystok

W drodze głosowania do rady dołączyli wspomniany Dobrzycki oraz Sławomir Stempniewski z Radomiaka Radom. Tradycyjnie ostatnie miejsce zajął aktualny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli Cezary Kulesza. „Nowo wybrana Rada Nadzorcza rozpocznie sprawowanie swoich funkcji z początkiem lipca br., wtedy też ukonstytuuje się jej prezydium. Do tego czasu organem nadzorczym pozostaje Rada działająca w sezonie 2025/26. W drugiej połowie czerwca odbędzie ona jeszcze jedno posiedzenie” – napisano w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy.

Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. na sezon 2026/2027:

1. Wojciech Cygan (Raków Częstochowa)
2. Robert Dobrzycki (Widzew Łódź)
3. Karol Klimczak (Lech Poznań)
4. Cezary Kulesza (PZPN)
5. Michał Siara (Górnik Zabrze)
6. Sławomir Stempniewski (Radomiak Radom)
7. Wojciech Strzałkowski (Jagiellonia Białystok)

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kpt. Tsubasa
11 dni temu

Elegancko.

Maestro
11 dni temu

Zeby starczylo czasu na Widzew

Alex
11 dni temu

Gratulacje Panie Robercie!!!

Mario
10 dni temu

Gratulacje. Choć nie wiem co tam robią pan Sławek i pan Czarek?

Tayson140
10 dni temu

Gratuluje p. Robercie druga sprawa ze bez przedstawiciela 7egii

5
0
Would love your thoughts, please comment.x