Korona Kielce – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

15 października 2021, 20:31 | Autor:

Wielu emocji dostarczył dzisiejszy mecz na szczycie I ligi pomiędzy Koroną Kielce a Widzewem Łódź. Nie tylko piłkarskich, ale również tych związanych z olbrzymią liczbą żółtych kartek pokazywanych przez sędziego. Dwie z nich zobaczył Juliusz Letniowski, więc podopieczni Janusza Niedźwiedzia musieli kończyć w dziesiątkę. Udało im się jednak dowieźć wygraną 1:0 po zwycięskim golu Mattii Montiniego!

Szkoleniowiec łodzian postanowił odejść od ustawienia z dwoma napastnikami i postawił na stosowany przez większość rundy jesiennej wariant z jednym. Był nim Montini, w związku z czym miejsce Bartosza Guzdka zajął wracający do gry po krótkiej przerwie spowodowanej niegroźnym urazem Letniowski. Najlepszy zawodnik września w I lidze stworzył duet środkowych pomocników z Markiem Hanouskiem. Rolę młodzieżowca pełnił tym razem Kacper Karasek, który wspólnie z Karolem Danielakiem wspierał ustawionego z przodu Włocha. W Łodzi zostało ośmiu graczy – w tym Michał Grudniewski i Daniel Villanueva.

Spotkanie rozpoczęło się od olbrzymiej przewagi gospodarzy, którzy całkowicie zdominowali czerwono-biało-czerwonych. Już w czwartej minucie, po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bardzo bliski powodzenia był Adrian Danek, na szczęście jego główka obiła tylko poprzeczkę. Po chwili w polu karnym odnalazł się także Piotr Malarczyk, ale to uderzenie zablokował Krystian Nowak. W dziesiątej minucie sam na sam z Jakubem Wrąblem wyszedł Jacek Podgórski, lecz czujna interwencja golkipera uratowała przyjezdnych od straty gola. Na domiar złego, w kolejnej akcji żółtą kartką ukarany został Hanousek, co oczywiście oznaczało, że Czech nie będzie mógł wystąpić w derbach Łodzi. Goście w tym czasie zaatakowali raz, kiedy to ni to strzał, ni to wrzutkę Danielaka obronił Konrad Forenc.

Przewaga gospodarzy nie malała, a piłka praktycznie nie schodziła z łódzkiej połowy. Kielczanie wykonywali też mnóstwo rzutów rożnych, na szczęście z każdym dobrze radziła sobie albo defensywa, albo sam Wrąbel. W 24. minucie z kontratakiem spróbował wyjść Paweł Zieliński i został sfaulowany przez Mario Zebicia. Wrzutka Letniowskiego była zbyt głęboka. Od tego momentu inicjatywę wreszcie udało się przejąć podopiecznym trenera Niedźwiedzia! Letniowski jeszcze dwa razy dośrodkowywał z rzutów wolnych: raz niecelnie, a w drugim przypadku na posterunku był Forenc. Na lewym skrzydle szarpać próbował z kolei Kun. W jednej z akcji starał się znaleźć Montiniego, jednak zrobił to za bardzo niedokładnie.

Chwilę po upływie pół godziny gry mieliśmy krótką przerwę, ponieważ kieleccy kibice odpalili pirotechnikę, która bardzo utrudniała widoczność. Tuż wznowieniu lewą stroną przedarł się Łukasz Sierpina i dograł do środka, ale żaden z jego kolegów nie dotarł do niej. Niestety, w tej akcji bardzo ucierpiał Nowak. Środkowy obrońca musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Tomasz Dejewski. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, tuż przed upływem doliczonego czasu na siedemnastym metrze sfaulowany został Letniowski. Do piłki podszedł sam poszkodowany: huknął i trafił wprost w twarz Montiniego, po której futbolówka wpadła do siatki, kompletnie myląc bezradnego Forenca! Próby szybkiego odrobienia strat przez Koronę nie przyniosły żadnego efektu – do przerwy było 1:0 dla gości!

Do drugiej części spotkania obie drużyny przystąpiły bez zmian w składach. O ile już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach na boisku Suzuki Areny bywało ostro, to tuż po przerwie mieliśmy prawdziwy festiwal żółtych kartek – w zaledwie kwadrans obejrzało je aż pięciu zawodników oraz jeden członek sztabu szkoleniowego. Sama gra była wyrównana – raz przeważał Widzew, raz Korona. Najważniejsze, że łodzianie nie dali się zepchnąć do defensywy, tak jak miało to miejsce na początku meczu. W 59. minucie trener Niedźwiedź postanowił uspokoić sytuację, zwłaszcza związaną z kartonikami, i przeprowadził dwie roszady. Miejsce na murawie Montiniego zajął Guzdek, zaś Karaska wymienił Mateusz Michalski.

Niestety, od 63. minuty łodzianie musieli radzić sobie w dziesiątkę. Dwukrotnie przez niemającego już żadnej kontroli nad tym meczem Tomasza Kwiatkowskiego napomniany został Letniowski, w efekcie czego nie tylko był zmuszony opuścić boisko, ale dodatkowo wykluczył się też z udziału w starciu derbowym. Pomimo tego osłabienia, widzewiacy wcale nie cofnęli się do obrony, tylko wciąż starali się toczyć równorzędny pojedynek. Przynajmniej na początku, bo później to Korona ponownie przejęła inicjatywę. W 69. minucie okazję do wyrównania miał Michał Koj, na szczęście jego główka powędrowała o centymetry obok słupka bramki Wrąbla. Po chwili zakotłowało się w polu karnym łodzian – znów bez rezultatu.

W ostatnim kwadransie podopieczni trenera Niedźwiedzia skupili się już tylko na grze z kontrataku. Dwukrotnie z szybkimi atakami wychodził Guzdek, lecz był powstrzymywany. Najpierw zgodnie z przepisami, ale po chwili już faulem, za który żółtą kartkę obejrzał Sierpina. W 83. minucie, po zamieszaniu w szesnastce, sam na sam z Wrąblem znalazł się Łukowski, na szczście przegrał ten pojedynek. Kilka chwil później bramkarz po raz kolejny był górą, tym razem w starciu ze Zvonimirem Petroviciem. Aby ukraść trochę czasu, trener Niedźwiedź wprowadził do gry jeszcze Patryka Muchę. Podziałało, bo nic się już nie zdarzyło, więc Widzew mógł się cieszyć z wywalczonego olbrzymim nakładem sił zwycięstwa!

45′ Montini

Korona:
Forenc – Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina – Gąsior – Podgórski, Zebić (78′ Petrović), Szpakowski (68′ Nojszewski), Błanik (68′ Pervan) – Łukowski

Rezerwowi: Zapytowski – Seweryś, Sewerzyński, Lisowski, Szarek, Bortniczuk

Wrąbel – Stępiński, Nowak (41′ Dejewski), Tanżyna – Zieliński, Letniowski, Hanousek, Kun – Danielak (89′ Mucha), Karasek (59′ Michalski) – Montini (59′ Guzdek)

Rezerwowi: Reszka – Gołębiowski, Nunes, Tetteh, Tomczyk

Żółte kartki: Zebić, Gąsior, Szpakowski, Danek, Sierpina – Hanousek, Danielak, Dejewski, Montini, Karasek, Letniowski, Wrąbel

Czerwona kartka: Letniowski (63. minuta, za drugą żółta)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 7254

125 komentarzy
OdZawszeWidzewiak
2 lat temu

Odwołać się od kartki Hanouska, to była nakładka tego z korony!!!!!!

Darek
Odpowiedź do  OdZawszeWidzewiak
2 lat temu

Ale jadą z nami jak z młodymi. 20 min. a nas nie ma na boisku. Nie istniejemy, Koron lepsza zdecydowanie 75%posiadania piłki

Karamboll
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

Co ty pieprzysz. Wiadomo że grają i siebie to się rzuca. Nue oddali celnego strzału na bramkę. Widzew gra dzus taktycznie super. Ustawili sie mocno w obronie. Korona się wyprztyka z sił. Wygramy ten mecz 2 lub 3 zero

Waldi
Odpowiedź do  Karamboll
2 lat temu

Nie pierdziel i zachowaj obiektywizm.

Darek
2 lat temu

Na szczęście się ogarnęliśmy ale musimy grać w 2 połowie agresywniej i dłużej piłka. Szkoda tej kartki Danielaka i co z Nowakiem?

Zgredzik
2 lat temu

Szybciej od Letniowskiego. Rzeźnik Gąsior biega po boisku bezkarnie mimo że powinienem wylecieć przed Julkiem, a mu w dziesiątkę po kartce z kapelusza. Jak tak gwiżdżą sędziowie e ex to słabo. Po co jest ten var ?

Mario
2 lat temu

Zdecydowanie pisać odwołanie za poczynania tego gwizdka z Warszawy.
Szacun że pomimo fatalnej gry i 12 zawodnika Korony wywozimy 3 pkt.

RTS SZCZECIN
2 lat temu

15 minut i nie istniejemy.dalej wystawiajcie oceny jak z jastrzębiem 7 do 8.czech już ma derby z głowy.k..wa zajebiście

Odpowiedź do  RTS SZCZECIN
2 lat temu

Przez sędziego dzbana, raz że nakładkę zrobił ten baran z korony….co spowodowało potem na Hanousku reakcje w postaci faulu, zaznaczmy pierwszego

Darek
2 lat temu

8 żółtych kartek to chyba rekord. Sędzia za wszystko kartkuje. Druga dla Letniowskiego też chyba niesłuszna tak jak dla Hanousks gdzie była wcześniej nakładka. W derbach Mucha i Tetteh muszą trzymać środek. Danielak fajnie, Kun też i linia obrony.

PokiSan
2 lat temu

Kun, takiego chcielismy Cie ogladac tez w tamtym sezonie

R T S
2 lat temu

A co tylko derby są ważne ? Dzisiejszy mecz się teraz liczy,a nie derby.Kibicować,a nie mędzić.

Odpowiedź do  R T S
2 lat temu

RTS Szczecin gdzie mieszkasz w Szczecinie?

2 lat temu

Przyjechaliście tutaj grać ? Czy po najniższy wymiar kary ?

Zgredzik
2 lat temu

Wygrać. I to nam się udało.

Posejdon
2 lat temu

20 minut, a my nie możemy wyjść z własnej połowy. Dalej pompujcie balonik. Ta drużyna na wyjazdach to niestety inna drużyna. :(

2 lat temu

Po meczu masz coś jeszcze mądrego do powiedzenia?

Posejdon
2 lat temu

No tak. To, że zagraliśmy katastrofalne pierwsze 20 minut.

Edek
2 lat temu

Nie dość żeś ślepy to w dodatku głupi. Jak można tak upaść.

Posejdon
Odpowiedź do  Edek
2 lat temu

Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. A dobrych okulistów jest naprawdę sporo do wyboru w Łodzi.

Mala.
2 lat temu

Słabo to wyglada obrona Częstochowy ,to nie wróży nic dobrego, jeszcze ta kartka Marka, oby tylko na tej się skończyło. Trzeba uspokoić grę bo boimy się niewiadomo czego.

Rafal
2 lat temu

Karasek do zmiany zero walki i same straty

Drozd33
Odpowiedź do  Rafal
2 lat temu

KARADKA NARAZIE TEN MECZ PRZEROSL.STRATY,SIATKI,ZERO POMOCY W OBRONIE.PODGORSKI STRASZNIE TAM SZALEJE.MIEJMY NADZIEJE ZE KORONA TROCHE SPUCHNIE BO NARAZIE SA MEGA NAKRECENI. KARTKA DLA MARKA NIEPOTRZEBNA SZCZEGOLNIE ZE BYLA NAKLADKA PRZED TYM.WYTRZYMAC PIERWSZA POLOWE INUSPOKOIC W DRUGIEJ

2 lat temu

Zrzędy,albo trolle już w akcji i zaczynają marudzenie.

2 lat temu

Ooo już się zaczyna …sami trenerzy ten na ławkę ten to ten sro…..a derby to mu na pewno przegramy…..przestańcie pierdolic

Makos
Odpowiedź do  Makos
2 lat temu

Po 10 min już niektórzy pół drużyny na lawe sadzali….czy wy macie pojęcie jakieś…kurwa …ocknijcie się to nasza drużyna nawet jak przegrają….kiedyś trzeba nie ma niezwyciezonych …derby sa nasze to się tersz liczy

Last edited 2 lat temu by Makos
Aesel
2 lat temu

Oni nawet przed blokiem,.domem nie kopnęli piłki. Co się dziwić?

Rafi
2 lat temu

Szczerze kolego tak patrząc bez różowych okularów – walka z naszej strony super, dawno tego nie było. Po drugie wynik super. Po trzecie pierwsze 30 minut to tragedia. Korona gniotła a my nie mogliśmy wyjść z własnej połowy. Tak nie może grać dobra drużyna. Wrąbel bohater.

2 lat temu

Korona nie jest w stanie tak grać, zresztą powoli puchną, szkoda tej przerwy w grze

2 lat temu

Nosa to miał Montini. Byle nie złamanego.

Dario
2 lat temu

Szacun !

Piotr
2 lat temu

Kto to komentuje ?! Nie mają pojęcia co komentują. Dramat.

On123
2 lat temu

Pisałem zeby Nowak, Tanzyna, Hanousek, Michalski, Guzdek, Zieliński dostali wolne. 2 juz nie ,a,y w derbach

MO22
2 lat temu

Przypomnij mi a Widzewa gra w pierwszej lidze tylko dla derbów? Czy po to aby awansować piętro wyżej i wejść do Ekstraklasy? Wygrają derby – super. Przegrają, a awansują do ex – też się nie obrażę.

2 lat temu

i co mieliśmy oddać mecz? to może w ogóle mieliśmy tam nie jechać „bo derby”? PITOLISZ!!!

Zgredzik
2 lat temu

To może juniorów trzeba było wysłać. Kurwa ten mecz tak samo ważny jak derby.

2 lat temu

Kartka dla hanouska z kapelusza… UJ…. any kwiatkowski stał przy nim i nie widział nakładki. Qwa ślepy by zobaczył, a ten nieudacznik Gąsior powinien już dostać druga żółta kartkę. Szpakowski za faul na Danielak z ręki czerwona. Prawie mu kostkę złamał. Sędzie ślepy dzban. Może w przerwie sobie powtórki zobaczy…

BRZW 1910
2 lat temu

Dla wszystkich komentujących Januszy, co wylewają żale po 20tu minutach meczu – najeb..y, to do domu :D RTS! Derby są nasze!

Drozd33
2 lat temu

Religi inpolityki nie powinno sie przenosic do sportu.Ale po pierwszej polowie mozna powiedziec ze chyba Bog jest za Widzewem. Szkoda ze Hanusek nie zagra w derbach i pewnie Nowak tez nie, dobrze ze mamy jeszcse Grudniewskiego.Dawno nikt nas tak nie zdominowal przez 30 min.Brawo Danielak i Letniowski.Stepinski trzyma obrona- dobrze ze w bramce jest Wrabel.Sedzia powinien spokojnie wywalic Gasiora i Szpakowskiego z boiska.Ktos nie skonczy tegonmeczu w 11

Piotr
2 lat temu

Kartka dla Szpakowskiego na Danielaku a za chwilę Danielak ukarany kartką. Kryminał sędziowski tamten powinien dostać bordową

Darek
2 lat temu

Brakuje Michalskiego

Darek
2 lat temu

Może Tomczyk na szybką kontrę po przerwie?

Golota
2 lat temu

Wróciły stare fobie …

Bogdan
2 lat temu

Wiele razy juz na tej stronie pisałem ze jesli nie wyeliminujemy pewnych zachowan zespołu podczas meczow (głeboka cofka, błedy w podaniach, zbyt mała ruchliwosc) to w spotkaniach z mocnymi tej ligi mozemy doznać przykrych zdarzen..Korona miała trzy sytuacje 100% .Takiego oblezenia długo się nie utrzyma.Nowak aut .Kolejna strata zawodnika .Bardzo żle to wygląda.Wyraznie nie umiemy wyzwolić się z narzuconej presji Korony..Przewaga Korony jest a bramkę zdobywa…….Widzew..Moze się sytuacja zmieni?

piotr
Odpowiedź do  Bogdan
2 lat temu

hmm……….. to z kim mamy jeszcze zagrać z tych mocnych żebyś był zadowolony, z vice liderem wygrana ,plus 7pkt przewagi i jeszcze masz problem. Wolisz remisy i na koniec marudzić że brak awansu. Grali jak mogli , Wygrali jak zawsze.

2 lat temu

No dobra….kto wg was strzelił gola?wg mnie Montini…..ale zgodzę się z opcją Julka, każda do obrony hehe

2 lat temu

Pojebancy jak tną

2 lat temu

Lubię Niedźwiedzia, ale nie wiem czemu nie daje gGrudniewskiego, Dejewski to dramat

Lars
2 lat temu

Dziś akurat grał spoko

MO22
2 lat temu

Dajemy się wciągnąć w nerwową grę, którą narzuca Korona… faul Dejewskiego kompletnie bez sensu. Uspokoić głowy i niech sami się piłkarze gospodarzy „wykartkują”

MO22
2 lat temu

Każdy faul (Danielaka, Dejewskiego, Montiniego, Karaska i 2x Letniowskiego) był po prostu „DEBILNY”! Jedyną kartkę Hanouska można jako tako usprawiedliwić. Przy czym wcześniejsza akcja z „nakładką” też dwuznaczna. Dali się sprowokować Koronie jak juniorzy. Wystarczyła chłodna głowa, a efekt byłby w drugą stronę. Można było ten mecz skończyć inaczej i chyba to denerwuje mnie jako kibica Widzewa najbardziej. Ciekawy jestem teraz jak będzie funkcjonował środek pola na derby bez Hanouska i Letniowskiego… jakość drużyny zostanie solidnie zweryfikowana.

Reminio
2 lat temu

I bez Nowaka prawdopodobnie, czyli trzech najlepszych nie zagra

Max
2 lat temu

K….ręce opadają w jaki sposób łapią te kartki.

Max
2 lat temu

Mam wrażenie że derby chcą potraktować jak sparing przez te kartki.

Reminio
2 lat temu

Na derby bez hanouska, Nowaka i letniowskuego, super !

Reminio
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Barany, słowo super znaczy w tym wypadku załamke, ironię. Myślcie zanim zminusujecie!!!

Chyba tylko cud sprawi,że dzisiaj coś
ugramy..Straty dzisiaj chyba punktowe i zawodnikow na derby..jak to ocenić? Kilka kartek zupełnie bez sensu.

2 lat temu

Trudno nie zgodzić się z przedmówcami odnośnie kartek. Tylu głupich, otrzymanych na własne życzenie chyba nigdy nie widziałem.
Co nie zmienia faktu, że sędzia dawał cztery litery, nie kartkując scyzoryków! A zwłaszcza tej na Guzdku! Ewidentna CZERWIEŃ!
Fakt, osłabienia przed derbami ewidentne! Ale jak powiedział Daniel w wywiadzie pomeczowym… mamy drużynę, w której każdy dąży do jednego celu! I to jest sztuka! A zawdzięczamy ją, jestem tego pewien, naszemu NIEDŹWIADKOWI!!
Takie zwycięstwa, jak to dzisiejsze HARTUJĄ STAL!
Do tego u siebie nie tracimy punktów. A ostatnio przywozimy komplety z wyjazdów! Wszystko na ten temat :-)
Dawno nie mieliśmy takiej drużyny!!!

Piotr
Odpowiedź do  Piotro
2 lat temu

Mam nadzieję że Nowak da radę, gorzej wygląda środek przed derbami. Wierzę że wygramy.