KS Kutno – Widzew II Łódź 0:3 (0:0)

30 marca 2024, 15:15 | Autor:

Komplet punktów przywieźli dziś do Łodzi piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Do przerwy podopieczni Michała Czaplarskiego bezbramkowo remisowali z KS Kutno, ale po zmianie stron udało się udowodnić swoją przewagę, strzelając trzy bramki i wygrywając 3:0. To trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej!

Trener Czaplarski postawił w Kutnie na sprawdzony skład, ponieważ w odniesieniu do spotkania ze Skalnikiem Sulejów w składzie nie zaszły żadne zmiany. W bramce tradycyjnie stanął Jan Krzywański, a dostępu do jego bramki bronili Marcin Kozłowski, Hubert Lenart, Daniel Tanżyna i Damian Pokorski. Środkową linię utworzyli Ignacy Dawid, Daniel Chwałowski i Filip Przybułek. Najwyżej natomiast zostali ustawieni Daniel Mąka, Konrad Niedzielski oraz Ernest Kurzawa.

Od początku konfrontacji to goście z Łodzi rozpoczęli odważne natarcie. Już w pierwszej minucie błąd w rozegraniu u rywali wykorzystał Kurzawa, który przejął piłkę, jednak finalnie uderzył w boczną siatkę. Z czasem odgrywać zaczęli się również rywale – raz uderzył Tomasz Dąbrowski, ale strzał został zablokowany. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała. Strzał po stronie Widzewa oddał Kozłowski, zaś rywale atakowali głównie lewą stroną widzewskiej defensywny, na szczęście – nieskutecznie. Kluczowa okazała się jednak sytuacja z 20. minuty. Wówczas sam na sam z bramkarzem wyszedł Mąka i był przez niego faulowany. Sędzia pokazał golkiperowi jedynie żółtą kartkę, mimo że początkowo kapitan musiał opuścić boisko na noszach.

Później oba zespoły próbowały otworzyć wynik tej konfrontacji. Z wolnego tuż obok słupka uderzył w 26. minucie Chwałowski, minutę później próbował odpowiedzieć Bartosz Frątczak, ale fatalnie przestrzelił. W kolejnych minutach więcej na połowie łodzian przebywali kutnianie, choć nie brały się z tego groźniejsze sytuacje. Widzew miał pod tym względem nieco więcej do powiedzenia. Kolejne próby strzałów notowali Kozłowski i Przybułek, ale wciąż nie oglądaliśmy gola. Kontrowersyjne pozostawały także niektóre decyzje arbitrów, przez co w pewnym momencie kartkę obejrzał wzburzony trener Czaplarski. W ostatnich minutach pierwszej połowy i doliczonym czasie gra toczyła się nieco wolniej. Tuż przed gwizdkiem dogodną okazję miał także Pokorski, jednak posłał piłkę obok słupka.

Do drugiej połowy goście przystąpili z trzema zmianami w składzie. Na murawie pojawili się Mateusz Kempski, Kamil Tlaga, Pierwszy z rezerwowych szybko mógł wpisać się na listę. Napastnik wyszedł sam na sam z Nikołajem, jednak bramkarz w ostatnim momencie czubkiem palca strącił uderzoną piłkę. Po chwili to gospodarze mogli, a wręcz powinni prowadzić 1:0. Piłkę po jednym strzale wypluł przed siebie Krzywański, ale Kacela z bliska posłał ją nad poprzeczką. Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie i w 52. minucie oglądaliśmy pierwszego gola! Do samej linii końcowej boiska dobiegł Tlaga. Wszyscy myśleli, że obrońca zgra w pole karne, ale zdecydował się na strzał i otworzył wynik. W kolejnych minutach RTS w dalszym ciągu atakował i w 58. minucie było już 2:0. Tym razem po akcji prawą stroną w polu najlepiej odnalazł się Przybułek, który zdołał wpakować piłkę do siatki.

W kolejnych fragmentach spotkanie Widzew miał komfort gry i tworzył sobie kolejne sytuacje. W 67. minucie groźną piłkę w pole karne posłał Kozłowski, jednak gol nie padł. Później tempo pojedynku nieco opadło, a na murawie meldowali się kolejni rezerwowi jak choćby Kajetan Radomski czy Taras Kostewski. Na szczęście w 77. minucie udało się podwyższyć na 3:0. W tej sytuacji z prawej strony pod samą bramkę zagrał Kozłowski, a tam z bliska futbolówkę do bramkę posłał Kempski. W końcówce meczu obie drużyny próbowały jeszcze zmienić rezultat. Kutnianie wykorzystywali swoje zmiany, ale ostatecznie nie udało się już odwrócić losów tego pojedynku.

Rezerwy Widzewa wygrały na wyjeździe z KS Kutno 3:0. W następnej kolejce rywalem łodzian będzie drugi przed tą kolejką RKS Radomsko.

52′ Tlaga, 58′ Przybułek, 78′ Kempski