Widzew Łódź – AZS Politechnika Korona Kraków 43:67 (28:27)

29 marca 2024, 21:02 | Autor:

Koszykarki Widzewa Łódź zakończyły dziś sezon 2023/2024 w I lidze kobiet. Podopieczne Anny Chodery przegrały drugie spotkanie przeciwko AZS Politechnice Koronie Kraków 43:67 i zakończyły tegoroczne zmagania na pierwszej rundzie fazy play-off.

Wynik dzisiejszej konfrontacji otworzyły rywalki, choć początek z obu stron nie był zbyt porywający. Celne rzuty do kosza zaliczyły Weronika Woźniak i Marta Wdowiuk i to tyle jeśli chodzi o pierwsze trzy minuty gry. W kolejnych fragmentach łodzianki zdołały wyrównać na 5:5, a wszystkie oczka zdobyła Oliwia Janicka. Później gra się nieco wyrównała i żadna z ekip  nie była w stanie znudować znaczącej przewagi. W końcówce kwarty widzewianki zdołały nawet wyjść na prowadzenie 11:10 po dwóch trafieniach Natalii Gzinki. Ostatecznie pierwsza kwarta skończyła się remisem 12:12.

Druga kwarta zaczęła się dobrze dla łodzianek. Szybko trzy punkty dopisała do dorobku Gzinka, po chwili zaś przewagę powiększyła Janicka. Niestety środkowa część tej kwarty znacznie bardziej wyszła przyjezdnym. Krakowiankom udało się wykończyć kilka ataków, w tym dwa z dystansu, przez co na trzy minuty przed końcem AZS prowadził 25:19. W ostatnich minutach popis na parkiecie dały jednak widzewianki. Raz perfekcyjnie swój atak wykończyła Kinga Sierakowska, a trójką popisała się Maria Grudzień. Dobra dyspozycja w tym fragmencie pozwoliła prowadzić do przerwy 28:27!

Po powrocie na parkiet od razu do kosza trafiła Woźniak. Na szczęście szybko na ten fakt zareagowała Janicka, która po błyskawicznym natarciu odegrała się na rywalkach. Z biegiem to podopieczne Artura Włodarczyka zyskiwały przewagę. Na półmetku tej części spotkania trener Chodera wzięła czas, wówczas zespół przegrywał 30:36. Po wznowieniu gry koszykarki MUKS nie mogły jednak ponownie nawiązać walki o objęcie prowadzenia. AZS zdołał zbudować sobie bardzo wyraźna zaliczkę punktową i po fatalnej trzeciej kwarcie gospodynie przegrywały 33:48.

Sytuacja Widzewa była zatem ciężka, choć jeszcze nie beznadziejna. Po rozpoczęciu ostatnich dziesięciu minut jako pierwsza celnie rzuciła Janicka. Nie oglądaliśmy jednak serii punktów, które mogłyby szybko odwrócić losy meczu. Do kosza regularnie trafiały także koszykarki z Krakowa, co dodatkowo utrudniało zadanie. Na cztery minuty przed końcem dwa ataki wykończyła Grudzień i strata wynosiła już tylko i aż 12 punktów. W ostatnich minutach inicjatywę miały już wyłącznie przyjezdne, które powiększały swoją przewagę. Ostatecznie drużyna z Krakowa zwyciężyła 43:67.

Była to druga porażka z AZS Politechniką Koroną Kraków, a to oznacza, że zespół koszykarek Widzewa Łódź zakończył sezon 2023/2024 na pierwszej rundzie fazy play-off.

Widzew Łódź – AZS Politechnika Korona Kraków 43:67 (12:12, 16:15, 5:21, 10:19)

Gzinka 14, Janicka 13, Grudzień 9, Rok 3, Sierakowska 3, Zajączkowska 1, Bandoch 0, Kudelska 0, Szeklicka 0, Gortat 0, Józefowicz 0

Trener: Anna Chodera