Ligowi rywale pod lupą WTM! #11 Puszcza

24 sierpnia 2020, 11:25 | Autor:

Już w sobotę rozpoczyna się nowy sezon I ligi, więc musimy przyspieszyć, by do tego czasu zakończyć nasz cykl prezentujący rywali piłkarzy łódzkiego Widzewa. W jedenastym odcinku przeniesiemy się do podkrakowskich Niepołomic, gdzie siedzibę ma Puszcza.

>>> LIGOWI RYWALE POD LUPĄ WTM! #10 SANDECJA

O KLUBIE

Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice został założony bardzo wcześnie, bo już w 1923 roku. Pierwotnie klub nazywał się Niepołomianka, a równocześnie został założony drugi zespół w mieście – Puszcza. W 1926 roku Puszcza przestała istnieć i nastąpiła fuzja z Niepołomianką pod nazwą Amatorski Klub Sportowy Niepołomice.

Po wojnie, w 1948 roku, zdecydowano się na kolejną zmianę nazwy z AKS Niepołomice na LZS Puszcza. Nowa tożsamość klubu utrzymywała się przez następne długie lata (aż do połowy lat dziewięćdziesiątych). Nowa nazwa klubu powiązana była także ze zmianą kolorystyki strojów. Wtedy pojawiły się na nich barwy żółto-zielone.

W 2010 roku Puszcza wywalczyła awans do II ligi. W sezonie 2011/2012 zajęła trzecie miejsce w II lidze i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Rok później, po remisie 1:1 w spotkaniu z Concordią Elbląg, w dniu 9 czerwca 2013 roku drużyna mogła cieszyć się z historycznej promocji do I ligi, która zbiegła się z jubileuszem 90-lecia istnienia klubu.

STADION

Obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Puszczy, gruntownie przebudowano w latach 2014 – 2015. Powiększono trybuny stadionu, zwiększając pojemność z 1000 do ponad 2000 widzów. Zmodernizowany został także budynek klubowy. W 2018 roku zainaugurowano sztuczne oświetlenie.

Stadion Miejski w Niepołomicach może pomieścić 2118 osób, z czego 1050 miejsc znajduje się pod dachem. Sektor gości mieści oficjalnie 368 osób, jednakże przyjezdni otrzymują dokładnie 192 bilety do dyspozycji.

KIBICE

Sympatycy żółto-zielonych są typowymi „piknikami”. Na meczach domowych nie prowadzą regularnego dopingu, rzadko pojawiają się na spotkaniach wyjazdowych. Na stadionie w Niepołomicach często jednak wiszą flagi sympatyków Puszczy.

OSTATNI SEZON

W ostatnim sezonie zawodnicy Puszczy zajęli najwyższe miejsce w historii występów na zapleczu Ekstraklasy. Ukończyli rozgrywki na ósmej pozycji, ze stratą tylko dwóch punktów do miejsca premiowanego grą w barażach.

Łącznie „Żubry” zgromadziły czterdzieści osiem punktów, odnosząc trzynaście zwycięstw, notując dziewięć remisów i ponosząc dwanaście porażek. Co ciekawe, podopieczni Tomasza Tułacza zdecydowanie lepiej radzili sobie w spotkaniach wyjazdowych, gdzie przegrali tylko jeden raz – z Miedzią Legnica.

KADRA

W kadrze Puszczy próżno szukać wielkich nazwisk. W pierwszym składzie występują głównie młodzi zawodnicy, wsparci kilkoma bardziej ogranymi piłkarzami. Najbardziej doświadczonym graczem jest Jakub Bartosz, który w Ekstraklasie zaliczył 63 występy. Kibicom Widzewa znane mogą być postaci Marcina Stefanika, Longinusa Uwakwe czy Wiktora Żytka.

Przed rozpoczęciem sezonu doszło w klubie do kilku transferów. Z Niepołomic odeszli m.in. Piotr Stawarczyk do Hutnika Kraków czy Maksymilian Sitek do Podbeskidzia BielskoBiała. Do klubu trafił wspomniany Bartosz (ze Stali Mielec) i Mateusz Skrzypczak z Lecha Poznań.

KIEDY Z WIDZEWEM?

W rundzie jesiennej spotkanie Puszczy z Widzewem odbędzie się w 7. kolejce, a dokładniej w niedzielę, 4 października, o godzinie 18:00, w Niepołomicach.

PROGNOZA WTM

Środek tabeli.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress