ŁKA i Województwo Łódzkie sponsorami Widzewa

26 stycznia 2023, 11:10 | Autor:

Przed chwilą zakończyła się zwołana przez klub konferencja prasowa. Jej tematem było zaprezentowanie nowej, trójstronnej umowy pomiędzy Widzewem Łódź, Województwem Łódzkim i Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Umowa o współpracy została podpisana na okres jednego roku z możliwością jej przedłużenia. Co na ten temat powiedzieli goście spotkania?

W dzisiejszej konferencji wzięli udział przedstawiciele nowych partnerów. „Łódzkie Wspiera Sport – to program, który niezmiennie wspieramy i rozwijamy. Cieszę się, że w ramach tego programu możemy powiedzieć dziś o kolejnej dużej cegiełce. Będzie nią współpraca z Widzewem Łódź. Nie trzeba mówić o historii tego klubu, bo ona jest znana wszystkim w każdym zakątku naszego kraju. Widzew jest klubem niezwykle popularnym nie tylko w samej Łodzi, ale też w całym województwie. Jest to jeden z powodów, dla których myśleliśmy o tej współpracy i jestem przekonany, że będziemy mogli tę kooperację dobrze rozwijać . Naszym zadaniem, które podejmujemy jako województwo to szkolenie dzieci i młodzieży. Wspieramy tego typu programy w różnych zakresach, a dzięki temu, że Widzew prowadzi taką pracę, mamy kolejną podstawę do współdziałania. Trzeba podkreślić, że my nie jesteśmy partnerem od dziś. Owszem wcześniej ta współpraca była dość skromna, ale ŁKA ma już w tym doświadczenie i po tym można wywnioskować, że warto w to brnąć. Rozszerzenie pracy naszej trójki powoduje ze możemy powiedzieć, iż Widzew jest chlubą nie tylko Łodzi, ale też całego województwa.” – powiedział Marszałek Województwa ŁódzkiegoGrzegorz Schreiber.

O powodach i korzyściach dotyczących nowej współpracy mówił również prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. „Serce ŁKA jest na Widzewie. To tam jest nasze centrum utrzymaniowe, skąd wyjeżdżają nasze pociągi w trasy po województwie łódzkim. Ważne jest też to, że w wielu miejscowościach naszego regionu sa fan cluby Widzewa. Razem z urzędem marszałkowskim mogliśmy stworzyć ofertę, dzięki której możemy dojechać do wszystkich tych miejscowości. W ostatnich latach Widzew piął się po szczeblach polskiej piłki, ale też ŁKA odnosiła duże sukcesy. W 2022 roku osiągnęliśmy rekordowy wynik przewozu pasażerów. Współpracujemy z Widzewem już od czerwca ubiegłego rok i zdobyte w tym czasie doświadczenie sprawiły, że mogliśmy doprecyzować nową umowę. Życzę klubowi i nam wszystkim emocji i jak najlepszych wrażeń. Jednocześnie dziękujemy za merytoryczną i bardzo konkretną współpracę.” – zakończył Janusz Malinowski.

Wcześniej głos zabrał również prezes łódzkiego klubu. „Informujemy iż Województwo Łódzkie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna zostaną sponsorami Widzewa Łódź. Jest to umowa, która pozwoli nam się rozwijać i gwarantuje, że województwo i ŁKA zostaną sponsorami akademii i pierwszej drużyny. W przypadku pierwszego zespołu ma być to wsparcie na rozwój drużyny i kwestie związane z działaniem operacyjnym. Jest nam niezmiernie miło, że tacy partnerzy dołączą do naszej rodziny. Widzew jest Sercem Łodzi i klubem Województwa Łódzkiego. Mamy tutaj ogromną rzeszę kibiców i dobrze, że mamy przy tym takich partnerów jak ŁKA, z którą rozszerzamy współpracę, która już wcześniej została zapoczątkowana. Mamy też partnera w postaci pana Marszałka, na których pomoc możemy liczyć i dla nich rozwój Widzewa jest również bardzo istotny. Dziękujemy naszym gościom za ten ruch. Nasze rozmowy były bardzo merytoryczne i były poprzedzone wspólnym porozumieniem i szacunkiem.” – dodał Mateusz Dróżdż.

O szczegółach współpracy opowiedział również wiceprezes Widzewa. „My jako klub jesteśmy dumni ze swojej tożsamości. Możliwość bycia dumą nie tylko Łodzi, ale też województwa jest dla nas bardzo istotna. Cieszę się, że urząd marszałkowski dostrzegł i docenił naszą pracę oraz zaangażowanie kibiców wykraczające poza ramy miasta. ŁKA jest naturalnym partnerem, bo dociera do miast, z których do Łodzi zmierzają regularnie nasi kibice. Istotne jest to, że zarówno Województwo Łódzkie jaki i ŁKA zostaje kluczowym sponsorem klubu, z miejscem na trykotach pierwszej drużyny i zespołów Akademii. Bardzo się z tego powodu, dziękuje za to i liczę na rozszerzanie tej współpracy. Będziemy kontynuować promocje dla kibiców, czyli grupowe bilety dla naszych fan clubów. Na meczu z Jagiellonią Białystok będziemy promować tę współpracę  i uruchomimy kolejną promocję dla naszych sympatyków. Będziemy pracować nad kwestią połączeń do Serca Łodzi. Trzeba jednak podkreślić, że zyskają na tym nie tylko kibice, ale też widzewska młodzież, ponieważ województwo i ŁKA będą również sponsorami akademii. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że budowa mocnej struktury sponsorskiej jest dla nas niezwykle ważna.” – zakończył Michał Rydz.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
56
0
Would love your thoughts, please comment.x