Urodziny Adriana Budki

26 stycznia 2023, 16:32 | Autor:

43. urodziny obchodzi dziś Adrian Budka, związany z Widzewem Łódź szczególnie w drugiej połowie pierwszej dekady. Z tej okazji składamy mu życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Adrian Budka to jeden z najbardziej lubianych piłkarzy ostatnich lat. Urodzony w Zduńskiej Woli zawodnik aż trzykrotnie reprezentował czerwono-biało-czerwone barwy. Przygoda ta zaczęła się w sezonie 1998/1999, w którym rozegrał siedem spotkań w pierwszej drużynie. Później został wypożyczony do Włókniarza Konstantynów Łódzki, a następnie wytransferowany do Unii Skierniewice. Występował również m.in. w Górniku Łęczna czy Śląsku Wrocław po czym powrócił na Piłsudskiego.

Drugie podejście było najbardziej udane. Trwało blisko sześć lat, w trakcie których Budka był podstawowym piłkarzem RTS. W sezonie 2009/2010 pomógł wywalczyć awans do Ekstraklasy, w której także należał do wiodących postaci. Niedługo przed drugim odejściem z klubu ostał uhonorowany tytułem „Widzewiaka roku”, wręczonym mu przez kibiców. Miało to miejsce w 2011 roku, podczas pierwszej edycji plebiscytu. Należy do dziesięciu piłkarzy z największą liczbą występów.

Po tym, jak nie przedłużono z nim umowy, trafił na Pomorze: do Pogoni Szczecin, a później Arki Gdynia. Po zakończeniu piłkarskiej drogi- jak się wtedy wydawało – zaczął grę w futsal, ale reaktywował karierę w sezonie 2015/2016, gdy odbudowujący się Widzew wylądował w IV lidze. Jako kapitan, Budka przyczynił się do wygrania tych rozgrywek. W kolejnej kampanii odgrywał już mniejszą rolę, często leczył kontuje, nie było mu też po drodze z trenerem Przemysławem Cecherzem. Po trzecim i ostatnim odejściu grywał jeszcze w skierniewickiej Unii i Pogoni Zduńska Wola.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
12
0
Would love your thoughts, please comment.x