Urodziny Adriana Budki

26 stycznia 2023, 16:32 | Autor:

43. urodziny obchodzi dziś Adrian Budka, związany z Widzewem Łódź szczególnie w drugiej połowie pierwszej dekady. Z tej okazji składamy mu życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Adrian Budka to jeden z najbardziej lubianych piłkarzy ostatnich lat. Urodzony w Zduńskiej Woli zawodnik aż trzykrotnie reprezentował czerwono-biało-czerwone barwy. Przygoda ta zaczęła się w sezonie 1998/1999, w którym rozegrał siedem spotkań w pierwszej drużynie. Później został wypożyczony do Włókniarza Konstantynów Łódzki, a następnie wytransferowany do Unii Skierniewice. Występował również m.in. w Górniku Łęczna czy Śląsku Wrocław po czym powrócił na Piłsudskiego.

Drugie podejście było najbardziej udane. Trwało blisko sześć lat, w trakcie których Budka był podstawowym piłkarzem RTS. W sezonie 2009/2010 pomógł wywalczyć awans do Ekstraklasy, w której także należał do wiodących postaci. Niedługo przed drugim odejściem z klubu ostał uhonorowany tytułem „Widzewiaka roku”, wręczonym mu przez kibiców. Miało to miejsce w 2011 roku, podczas pierwszej edycji plebiscytu. Należy do dziesięciu piłkarzy z największą liczbą występów.

Po tym, jak nie przedłużono z nim umowy, trafił na Pomorze: do Pogoni Szczecin, a później Arki Gdynia. Po zakończeniu piłkarskiej drogi- jak się wtedy wydawało – zaczął grę w futsal, ale reaktywował karierę w sezonie 2015/2016, gdy odbudowujący się Widzew wylądował w IV lidze. Jako kapitan, Budka przyczynił się do wygrania tych rozgrywek. W kolejnej kampanii odgrywał już mniejszą rolę, często leczył kontuje, nie było mu też po drodze z trenerem Przemysławem Cecherzem. Po trzecim i ostatnim odejściu grywał jeszcze w skierniewickiej Unii i Pogoni Zduńska Wola.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
1 rok temu

Wszystkiego najlepszego dużo zdrowia panie Adrianie.

Jarek
Odpowiedź do  Mariusz
1 rok temu

Panie Adrianie spotkaliśmy się jeden raz na treningu i bardzo Panu gratuluje występów w RTS Widzew do dzisiaj podziwiam Pana mecze. Jarek


Mariusz
Odpowiedź do  Jarek
1 rok temu

Dokładniej proszę się wysławiać .O co tobie biega .Pewnie masz jakieś kłopoty z pisownią z sensem jak reszta zatorowców.

Majkel-1910
1 rok temu

Adrian ze strzałem. 100 lat

W&R
1 rok temu

Dzięki Adrian za wszystko i wszystkiego najlepszego, jesteś pierwszą ikoną odradzającego się Widzewa.

Westfalia
1 rok temu

Widzewiak z krwi i kości . 100 lat Adrian !

Adams
1 rok temu

Adrian mój idol sto lat

Antonio
1 rok temu

Miał spore możliwości, trochę niewykorzystane, ale i tak zapisał się bardzo dobrze w historii klubu. Walczak na boisku pełną gębą.Wszystkiego najlepszego!

Greg
1 rok temu

Wojownik! 100 lat!

Wiktor
1 rok temu

„Gdy strzela Budka, w Łodzi poleje się wódka!” 100 lat Adrian!

carlo1910
1 rok temu

Jeszcze w Reprezentacji wystąpił, z tego co kojarzę u Beenhakkera.

Andrzej. S
1 rok temu

Panie Adrianie.
100 lat
Większy Pan ma u mnie szacunek niż Robak.
Bo przyszedł Pan grać za grosze w 3 lidze niż odcinać kupony przed emeryturą.
Zawsze w pamięci.
Dzięki za to.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x