LM U-19: Widzew już bez szans na Centralną Ligę Juniorów

29 maja 2022, 20:36 | Autor:

Nie uda się niestety juniorom starszym Widzewa Łódź awansować w tym roku do Centralnej Ligi Juniorów U-19. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego stracili na to szanse już wczoraj, ponieważ swoje spotkanie wygrała Escola Varsovia. Dzisiaj widzewiakom również nie poszło najlepiej i przegrali oni w Bełchatowie z GKS 1:2.

Kluczowy dla łodzian był mecz z Escolą sprzed trzech tygodni – gdyby wygrali, awansowaliby na pozycję lidera tabeli Ligi Makroregionalnej U-19 i mieliby wszystko w swoich rękach. Pomimo wielu szans, zabrakło im jednak skuteczności, przez co to goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa oraz powiększenia przewagi do czterech punktów. Warszawianie nie popełnili już błędu, a ich sobotnia wygrana w przedostatniej kolejce z Jagiellonią Białystok sprawiła, że czerwono-biało-czerwoni walczyć mogli tylko o maksymalnie drugie miejsce na koniec zmagań.

Rywalizacja o nie odbyła się zaś dzisiaj po południu w Bełchatowie. Większą motywację miał GKS, który nadal może skutecznie przegonić Escolę. To gospodarze lepiej weszli w ten mecz. W 21. minucie stojącego między słupkami Kacpra Kwiatkowskiego pokonał Bartłomiej Trzeboński. Przyjezdni odpowiedzieli na chwilę przed przerwą, kiedy do siatki trafił Damian Związek. Druga połowa była bardzo wyrównana, jak we wszystkich starciach pomiędzy tymi drużynami nie brakowało w niej dużej dawki emocji czy walki. Niestety, decydujący cios zadali „Brunatni”. Na sześć minut przed zakończeniem, zwycięstwo zagwarantował im Trzeboński.

Widzewiacy przegrali więc 1:2 i wiedzą, że rundę wiosenną zakończą na trzecim miejscu, które oczywiście niczego im nie daje. Jesienią wrócą do I ligi wojewódzkiej, a w niej ponownie walczyć będą o awans – najpierw do makroregionu, następnie na centralny szczebel. Zanim to się jednak stanie, we wtorek, w ostatniej kolejce, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego zagrają na własnym terenie z Huraganem Morąg, potem wyjadą zaś na turniej do Holandii.

LM U-19: GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:1 (1:1)
21′, 84′ B. Trzeboński – 43′ Związek