M. Dróżdż: „Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi”

22 maja 2022, 17:50 | Autor:

To jest dzień, na który wszyscy długo czekali! Dokładnie po ośmiu latach od spadku z Ekstraklasy, piłkarze Widzewa Łódź zapewnili sobie powrót na ten poziom! Po wygranym dziś meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, głos zabrał prezes Mateusz Dróżdż, który na jego koncie na Twitterze opublikował oświadczenie na ten temat.

Prezentujemy je w całości:

Widzew awansował do PKO BP Ekstraklasy. Po długich ośmiu latach, dokładnie 274 spotkaniach poza piłkarską elitą. Zajęcia drugiego miejsca w lidze nie było łatwe, ale osiągnęliśmy to jako Klub i społeczność, która siedem lat temu podźwignęła Widzewa na peryferiach polskiego futbolu, a dziś wiernie wspiera drużynę na trybunach.

Ten sezon był bardzo długi i obfitował w wiele zwrotów akcji. Dał nam wiele szczęśliwych, ale też wiele smutnych momentów. Popełniliśmy błędy, ale dzięki ciężkiej pracy zrealizowaliśmy marzenie nasze oraz rzeczy kibiców Widzewa Łódź.

W tym miejscu chciałbym podziękować i pogratulować sukcesu zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu, ale też wszystkim pracownikom Widzewa Łódź, niezależnie od stanowiska, jakie piastują w Klubie, bez których awans nie byłby możliwy. Również tym, którzy w trakcie sezonu zdecydowali się na rozstanie z Klubem. Bez Waszego zaangażowania na rzecz pracy dla Widzewa ten sukces nie byłby możliwy. Szczególne podziękowania kieruję także w stronę kibiców, także tych „spod Zegara”, za tzw. trzymanie ciśnienia do końca, „bo tylko spokój może nas uratować”.

Przed nami kolejne wyzwania. Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi do sukcesu i profesjonalizacji Widzewa Łódź, zarówno pod względem sportowym, jak i infrastrukturalnym oraz rozwoju struktur Akademii. Dziś jednak świętujemy nasz sukces, zwieńczenie ostatnich długich ośmiu lat. Widzew jest NIEZNISZCZALNY!

Widzimy się w Sercu Łodzi, w krajowej, piłkarskiej elicie!

Subskrybuj
Powiadom o
81 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
81
0
Would love your thoughts, please comment.x